Skocz do zawartości

modernizacja Core™ 2 Duo E6400 + GigaByte GA-P35-DS3L


Recommended Posts

Witajcie,

 

modernizuję właśnie komputerek o parametrach:

 

Core 2 Duo E6400

GB GA-P35-DS3L

3x 1GB 667mhz

 

SSD już mam

 

------------------

 

co lepiej kupić aby poczuć dopływ mocy w Adobe Photoshop i Corel Draw?

 

Core 2 Quad Q9550 - 300 pln

lub

Core 2 Duo E8500 - 140 pln

 

4x 2 GB DDR 2 800 cl5 - 250 pln

 

coś innego?

 

niechciał bym mocno przekroczyć okolic 500 zł

 

Link to post
Share on other sites

Na pewno nie opłaca się kupować tego quada i core2duo, ani ramu ( za 4gb ddr2 800mhz nówki zapłaciłem 80zł). Za tyle da radę kupić jakąś budżetową płytę i I3 2120 który jest trochę lepszy od wyżej podanych, na ram też starczy kasy.

Link to post
Share on other sites

Szukaj Q6600 jeżeli chcesz inwestować w LGA 775.

Na Twoim miejsu bym sprzedał to co masz i kupił i5 750 + płyta P55 + 8 GB ramu, CPU spokojnie podkręcisz do 3,6 Ghz, a on przebije wszystkie quady na LGA775. Jeszcze można szukać i5 2400 + budżetowa płyta, wydajność będzie podobna, lub trochę niższa niż na i5 750 @ 3.6 Ghz.

Link to post
Share on other sites

Ostatnio sam miałem podobną zagwozdkę, ale u mnie wynikło to ze zwykłej ciekawości. Na razie nie chciałem więcej inwestować skoro i tak nie wykorzystałbym konkretniejszego sprzętu przy CS 1.6 czy CS:GO w które zdarza mi się grywać wieczorem. Nie użytkuję niczego, co zmusza mnie do zmiany platformy.

 

Jeśli chodzi o E8500 to ten procesor nie będzie żadną modernizacją, a cena 140zł jest wręcz śmieszna.

 

Za 90-100zł można kupić Q6600, a za 120-160zł można już zakupić Xeony 5440/5450/5460, które po lekkim modowaniu płyty i nałożeniu adaptera na procesor są kompatybilne z płytą 775. To jednostki z czterema rdzeniami i różnica w wydajności jest naprawdę spora, miejscami nawet 100% (E8400@3,6GHz vs X5460@3,8GHz) chociaż i tak mówimy tutaj o wydajności podobnej do tej, jaką oferują tańsze nowe procesory za 200zł.

 

Czy warto tak się bawić? Trochę drożej złożysz sporo lepszy zestaw, ale te kilkaset zł trzeba szykować.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...