Skocz do zawartości

Radeon nie działa pod Windowsem


Recommended Posts

Hej, mam dziwny problem z moim PC :). Objawy pojawiły się po wgraniu UEFI w wersji 2.30 dla Z97 Extreme4.

 

  • Zaczęło się niepozornie, włączyłem komputer i Windows odmówił pracy, zamiast ekranu logowania zastał mnie czarny obraz na obu monitorach, czasami zwieszała się cała mszyna(raz mogłem włączać NumLock itd, raz nie ;)).
  • Przeinstalowałem system, wgrałem sterowniki, wszystko z pozoru zaczęło działać, FurMark pomyślnie przelazł z 5-6razy (karta była podkręcona na 1135/1370)i bum - PC wyłączył się najmniej jakby wywaliło zabezpieczenie termiczne.
  • Dalsze problemy starałem się rozwiązać starszą wersją UEFI, jeszcze to jednym wgrywaniem systemu, sprawdzeniem przewodów. Po ekranie logowania Windows dostawał crashu, raz różowy ekran, innym razem znowu czarny obraz.
  • Linux Mint/openSUSE/ElementaryOS działają sprawnie, instalują się oraz wyświetlają obraz z Radeona.

Dodam jeszcze, że moja 290tka ma wgrany BIOS z 290X, ale czy w tym może być problem? Tydzień pracowała z takim BIOSEm i wszystko poza temperaturami VRM1 było OK. 

 

Pzdr,

Crout :)

Link to post
Share on other sites

Zawsze była w dobrych warunkach, z Morfeusem od nowości. Jak to zrobić pod Linuxem?

 

Dobra, problem chyba lezy w najnowszych Crimsonach 16.x.

/edit

Niestety komputer dalej krzaczy chwile po załadowaniu windy. Ręce opadają.

Edytowane przez Crout
Link to post
Share on other sites

Na Radeona czy mobo? Problem zdarza sie rownież przy przełączeniu obrazu na integrę. W dodatku komputer potrafi złapać zwieche przy włączeniu PC(błąd A2, rzadziej 99-ekran postcode na mobo)0

/edit

Po odinstalowaniu sterownika system zaczął się ładowąć o ile się zaloguje bo czasem PC nie daje obrazu po naciśnięciu przycisku włączenia.

Link to post
Share on other sites

Jakiś dobry benchmark 2D?


Wklejam dziennik zdarzeń, każde zdarzenie przed kernel-power po kolei:

 

Błąd

 

Zdarzenia inspekcji zostały porzucone w trakcie transportu. 0

 

 

Błąd

 

Upłynął limit czasu (30000 ms) podczas oczekiwania na połączenie się z usługą igfxCUIService2.0.0.0.

 

 

Błąd

 

Nie można uruchomić usługi Intel® HD Graphics Control Panel Service z powodu następującego błędu:
Usługa nie odpowiada na sygnał uruchomienia lub sygnał sterujący w oczekiwanym czasie.

 

 

Błąd

 

 

Nie można odnaleźć opisu dla identyfikatora zdarzenia 1060 ze źródła Application Popup. Albo składnik wywołujący to zdarzenie nie jest zainstalowany na komputerze lokalnym, albo instalacja jest uszkodzona. Możesz zainstalować lub naprawić składnik na komputerze.
 
Jeśli zdarzenie pochodzi z innego komputera, wraz ze zdarzeniem może być wymagane zapisanie informacji o wyświetlaniu.

 
Błąd

Został osiągnięty maksymalny rozmiar pliku sesji „ReadyBoot”. Z tego powodu zdarzenia mogły zostać utracone (niezarejestrowane) w pliku „C:\Windows\Prefetch\ReadyBoot\ReadyBoot.etl”. Maksymalny rozmiar pliku wynosi obecnie 20971520 B.

 
Błąd, chyba najważniejszy!

Nie można uruchomić usługi atidgllk z powodu następującego błędu:
Nastąpiło zablokowanie ładowania sterownika

 
I dwa ciekawe:

1.Przemieszczanie metadanych nie powiodło się — wynik = 0x80070490 dla kontenera „{D397268A-724C-B4EF-D641-C9234BA2948B}”​
2.Przemieszczanie metadanych nie powiodło się — wynik = 0x80070490 dla kontenera „{00000000-0000-0000-FFFF-FFFFFFFFFFFF}”


Podsumowując mam losowo nagle czarny ekran i pomaga tylko reset,

Link to post
Share on other sites
Po formacie dalej to samo, na czysto zainstalowałem tylko najnowsze Crimsony. Przy użyciu DDU i instalacji sterów na czysto, PC włącza się za każdym razem i Windows również. Jedyny problem to te randomowe black screeny, po prostu ręce opadają, karta nie ma żadnych problemów z benchmarkami 2D i 3D, może to coś z płytą główną?

/edit

Po dzisiejszym formacie Black Screeny ustąpiły. W dalszym ciagi dręczy mnie problem polegajacy na tym, że monitory nie zawsze łąpią sygnał z komputera, widzę jak wszystko się włacza(diody, post cody), lecz monitory nie reagują.


/edit2

Kupię nowy zasilacz, wszystko się sprawdzi.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...