Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Uruchamiają mi się wszystkie dyski i wentylatory, karta śmiga, płyta świeci diodami, przyciski włącznika działają. 

 

Nie mogę doprowadzić do wyświetlenia obrazu na kompie. Biosu też nie pokazuje. Wyczyściłem wszystko z kurzu, odłączałem sprzęt, przemieniałem RAM, resetowałem BIOS zworkami i wyciągnięciem baterii. Przesmarowałem procesor nową pastą. Wciąż bez efektu. 

 

Na płycie cały czas mi świeci dioda OC DIAL, 

Do tego mam 4 kontrolki LED, które mi świecą w kolejności (od góry - bliżej procesora), 1 - cały czas na niebiesko, kolejne 3 migają na niebiesko. W instrukcji płyty jest tylko wspomniane, że są to fazy zasilania ale kodów co oznaczają już nic nie ma. W googlach znalazłem do innego modelu coś takiego. Wg mnie mnie dotyczy przedostatni pkt w tej tabeli, który mówi o próbie uruchomienia. 

 

 

 

Proc: Phenom II 1090T

Płyta: 870A-G54

Grafa: R9-285

Zasilacz: Corsair CMPSU-850HXEU

RAM: Corsair 2x2GB 1333

 

 

Jakie jeszcze mogę kroki poczynić aby zdiagnozować problem? Nie mam innej płyty ani procesora. Na pewno odrzucę problem z RAM-em, ponieważ po jego wyciągnięciu dalej nie było efektu.

 

 

PS: nie mam w obudowie głośnika stąd kieruję się diodami. Do tego słychać przy uruchamianiu takie cyknięcie jak by mi się normalnie załączyło, ale obrazu brak.

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

U mnie też miałem problem z HDMI gdy żonglowałem między integrą a karta PCI-E.Ale w twojej płycie chyba nie ma integry? Zobacz w panelu sterowania monitora czy jest właściwe ustawienie na tryb HDMI. Nie wiem jaki masz monitor ale często tryb DVI/HDMI zmienia się ręcznie.Dociśnij dobrze końcówki kabla.

Edytowane przez Marqvs
Link to post
Share on other sites

Nie mam takiej możliwości. Ale to chyba nie jest problemem skoro wszystko było ok. 

 

Zapomniałem napisać fakt, że wcześniej spróbowałem podkręcić z biosu ale jedyne co zmieniłem to mnożnik z 16 na 16.5 i nic wiecej. 

 

PS: chłodzenie mam zamontowane jakiegoś zalmana duuużego. A budę Corsair graphite 600T z kilkoma wentylami. 

 

 

EDIT__________________________________________________________________

Znalazłem starą grafikę geforce 9600GT, która na pewno jest sprawna. Na żadnym z wejść nie ma obrazu. Radeonek na innych wejściach poprzez przejściówkę DVI>HDMI także nic nie wyświetla. 

 

Czyli zostaje płyta lub procek. Ewentualnie zasilacz ale on akurat ma bardzo duuuży zapas i jedyne co bym obstawiał to, że to właśnie płyta. 

 

Ale macie jakieś inne pomysły?

Edytowane przez zoltan2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...