Skocz do zawartości

Zenfone 5, honor 4c, lenovo a806


Recommended Posts

Zastanawiam się nad tymi trzema telefonami: zenfone 5 16gb 2gb ram, honor 4c, lenovo a806. Za honorem i lenovo przemawia aparat. Zenfona można aktualizować do 5.0.2. Ale lenovo jako marka (biorąc pod uwagę laptopy) jakoś do mnie nie przemawia. Budżet 450 zł (maks 500 jeśli będzie na prawdę warto). 

Link to post
Share on other sites

Miałem kiedyś Lenovo S660 i powiem, że na rynku jest mało smartfonów wykonanych w tak dobry sposób. To niemal ideał. Może trochę przesadzam. Sam wygląd też jest bardzo ładny.

 

Tutaj problemem jest gwarancja. Lenovo chyba nadal oficjalnie nie sprzedaje telefonów na polskim rynku. W takim wypadku kupujesz od pośredników. Sprowadzanie zza granicy wiąże się czasami z dodatkowymi opłatami, długim oczekiwaniem lub nawet niedotarciem paczki. Jeśli wszystko pójdzie dobrze i sprzęt dotrze, to ma on z reguły krótką gwarancję - 12 miesięcy, która może być realizowana nawet na terenie Chin lub w innym państwie Azji. Czy warto? Są wady i zalety, ale na pewno warto się zastanowić. Stosunek cena-jakość-wydajność jest znacznie wyższa niż u konkurencji.

Link to post
Share on other sites

 

 

Zenfon 1 generacji mają słabą baterię

Rzeczywiście, ma dość przeciętną baterię. A tylko ten jest w wersji z 2gb ram i 16/32 gb pamięci. 

 

 

 

Tutaj problemem jest gwarancja. Lenovo chyba nadal oficjalnie nie sprzedaje telefonów na polskim rynku. W takim wypadku kupujesz od pośredników. Sprowadzanie zza granicy wiąże się czasami z dodatkowymi opłatami, długim oczekiwaniem lub nawet niedotarciem paczki.

 

Chodzi o telefon używany, więc kwestia przesyłki jest nieistotna. Jeśli chodzi o serwis to dotyk wymieniam zawsze sam, a jak się zepsuje coś innego to koszt naprawy i tak jest zwykle nieopłacalny i lepiej kupić nowy telefon i niech ktoś inny się bawi w naprawy :P 

Link to post
Share on other sites

Jeśli używany, to jeszcze gorzej. Może działać 2 lata lub dłużej, ale może się zepsuć np. po 2 dniach. I co wtedy? Kupisz nowy? Bez sensu. Dlatego dziwię się ludziom, którzy kupują używany sprzęt. Niby taniej, ale korzyści przysłaniane są przez wady takiego zakupu.

Link to post
Share on other sites

Jeśli używany, to jeszcze gorzej. Może działać 2 lata lub dłużej, ale może się zepsuć np. po 2 dniach. I co wtedy? Kupisz nowy? Bez sensu. Dlatego dziwię się ludziom, którzy kupują używany sprzęt. Niby taniej, ale korzyści przysłaniane są przez wady takiego zakupu.

No tak, ale jest mnóstwo telefonów, które są używane miesiąc/dwa albo i wcale. Ktoś bierze w abonamencie i sprzedaje itp. Szukam takich właśnie okazji i znalazłem właśnie parę nowiutkich Lenovo na olx.

Póki co wygrywa Lenovo, jednakże wynalazłem oferty Huawei p7 w moim budżecie. Co o nim sądzicie ?

Do puli dorzucam jeszcze meizu m2... I już się gubię... Lenovo k3 note wydaje się wygrywać (trochę to duże ale da się żyć), jednakże czytałem, że ma problemu z grzaniem i zdarzają się awarie ekranu przez zastosowanie jakiegoś kleju.  Nie wiem jak się sprawa ma z a806.

Edytowane przez arekdbz
Link to post
Share on other sites

"naprawdę" piszemy razem.

Bardzo potrzebny post... 

 

Zawęziłem pole poszukiwań do modeli lenovo k3 note i lenovo a806 (golden warrior a8). Gry mnie nie interesują, więc lepszy układ graficzny do mnie nie przemawia w kwestii k3n. Jednak czytałem, że pojawiają się plamy pod ekranem i bateria nie trzyma za dobrze. Natomiast o a806 nie wiem za wiele, choć bateria ponoć jest dobra. K3n podobno jest świetny do muzyki i ma dobry aparat. Czy a806 jest podobny w tej kwestii?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...