Skocz do zawartości

Jaki porządny monitor 22 cale, IPS, głośniki, mało miejsca na biurku, +/-1000 pln


Recommended Posts

Witam,

Odebrałem właśnie nowo złożony komputer (i5-6600k, MSI GTX 970 Gaming 4G) i okazało się, że mój obecny, 7-letni monitor Iiyama B2206WS (22 cale, TN, 16:10, głośniki, 60Hz, regulacja, niski input lag) strasznie piszczy i buczy przy odpaleniu gier. Nie pomogła zabawa z wyminą kabli i karty graficznej- nie wyrabia i tyle.

 

Postanowiłem zatem kupić nowy monitor (70% czasu to normalne użycie komputera- net, office, itp., reszta do najnowsze gry), z tym że mam kłopot, gdyż moje biurko ma głębokość 60cm i obecny monitor ma taką budowę stopki,że ekran jest oddalony od ściany o 19cm, co zostawia mi tylko ok 40cm odległości od twarzy- zdecydowanie za mało- dziecko grając musi się oddalać z padem od biurka, aby grać komfortowo.

Polecane są głównie teraz monitory 24 calowe w formacie 16:9, ale obawiam się że będzie za duży do tej odległości, którą mam, pewnie po wyborze formatu 16:9 i cienkich ramek rozmiary zewn. monitora byłyby podobne, lecz ekranu do ogarnięcia jednak więcej.. co radzicie?

Zależy mi na wbudowanych głośnikach i maksymalnym komforcie przy przeglądaniu neta,itp ale żeby gry też fajnie chodziły- da się to jakoś pogodzić? 

 
Jaka rozdzielczość? 1920x1080 chyba (choć teraz mam 1680x1050 i byłem zadowolony)
Jaka przekątna? preferowane 22 cale IPS lub podobna matryca np IIyamy (biurko ma głębokość tylko 60 cm)

Odświeżanie ekranu? 60 Hz, ewentualnie jakieś podkręcenie do 75, jeśli to możliwe

Kwota? ok 1000 pln

Do czego potrzebuję?

  • do gier
    • w co będę grał? FIFA 16, Project cars, Tomb Rider, Battle front - Star wars
    • jaką kartę mam? MSI GTX970 
  • do normalnego użytku domowego (70% czasu)
    • co zamierzam robić? Net, MS office okazyjnie, itp- nic zawodowo

Czego wymagam? wbudowane głośniki, możliwość powieszenia na ścianie, obraz dużo lepszy niż obecnego TN, regulacja wysokości

Co by było miłe, ale niekonieczne? porty USB

 

Proszę o pomoc w optymalnym doborze sprzętu- zamówić chciałbym go dziś lub jutro...

Edytowane przez Skylaker
Link to post
Share on other sites

Dziękuję za info.

Właśnie u rodziny bawiłem się 24 calową Iiyamą- ale komfortowo obejmowałem cały ekran z około 80 cm- muszę jednak mieć mas 22 cale....

 

Ktoś jeszcze wskaże jakiś dobry model, na którym można rownież zagrać w najnowsze tytuły?

Link to post
Share on other sites

A może Asus VC239H-W, niezły monitor 23 cale , ma mozliwośc podwieszenia i wbudowane glośniki, a kosztuje trochę mniej niż 1000 albo w podobnej cenie VE228TLB który ma 21 cale i też mozna go podwiesić. Oba nadadza się i do netu i do grania

Edytowane przez Keepie
Link to post
Share on other sites

Drachenfeles, a coś z 23 cali?

Skoro zainwestowalem już w miarę porzadnego kompa, to monitor też chciałbym mieć w miarę.

Da się coś sensownego znaleźć?

Drachenfeles, a coś z 23 cali?

Skoro zainwestowalem już w miarę porzadnego kompa, to monitor też chciałbym mieć w miarę.

Da się coś sensownego znaleźć?

Po aktualizacji tapatalk straszna sieczke robi mi z postow.

Link to post
Share on other sites

Monitor ma zacne parametry, choć opinie użytkowników całkowicie skrajne- ciekawe czemu....
Niestety poza moim budżetem (1750 zł obecnie), szukam dalej, ale jestem w kropce. Czy jestem skazany na 24 cale?

Jeśli tak , to zastanawiam się między DellU2414H  (960zł) lub Eizo EV2450 (1339 zł)- oba da radę w grach?

Warto dopłacić do Eizo?

Edytowane przez Skylaker
Link to post
Share on other sites

Co do piszczenia z mojego niestety doświadczenia sprawdź czy inne rzeczy również nie piszczą. U mnie po wielu testach i niepotrzebnych zakupach okazało się że PGE dostarcza mi prąd z zakłóceniami i piszczenia nie da sie wyeliminować. Jedynie nie testowany UPS ONLINe powinien dać radę ale to już konkretny koszt wychodzi troche... :/

Link to post
Share on other sites

to raczej z prądem w nowym kompie, ale dalej idźmy w wartości europejskie lansujące dyrektywy takie jak RoHS, gender czy dieta wegańska to nic już nie będzie działać dłużej niż dwa lata za to będzie pełne zakłóceń... w tym ludzie

Link to post
Share on other sites

Po kilku dniach wertowania neta i kilku testach organoleptycznych z różnej wielkości monitorami zakupiłem wczoraj monitor EIZO EV2450 (niecałe 24 cale, format 16:9, 60Hz, full HD).

 

Czas teraz na dopracowanie ustawień pod różne aplikacje, FIFA 16 przez dzieciaka przetestowana - tak wyglądała jego mina:  :).

Jutro będzie czas na wyścigi Project Cars- zobaczymy jak tam monitor się spisze....

Edytowane przez Skylaker
Link to post
Share on other sites

uzywam user1 z domyślnymi ustawieniami i dobrze sprawują sie zarowno w grach jak przeglądaniu neta.

Upewnij sie, ze overdrive masz ustawione na ,,standard"

Faktycznie, standardowy "sRGB", którego używam do neta, miał to wyłączone- "user1" ma overdrive włączone jako "standard"- czytałem na jakimś ang. portalu testy i to jest faktycznie optymalne ustawienie. Do gier zatem ustawiłem User1.

 

W wolnej chwili pobawię się bardziej- na razie zjechałem z Brightness do 12 (choć czujnik automatycznego oświetlenia cały czas to zmienia) i zobaczymy co dalej..

Czy zostawić włąćzne automatyczne dostosowanie jasności, czy lepiej to wyłączyć?

 

Dziękuję Wam za pomoc.

Edytowane przez Skylaker
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...