Skocz do zawartości

Recommended Posts

Bo im większy dysk ( im ma więcej kostek ), tym szybszy, a żeby zrobić szybki dysk o małej pojemności trzeba się natrudzić ( dobry kontroler i dobre kostki, najlepiej o małej gęstości, żeby można było ich więcej upchać, m6s ma aż 8, podnosi to koszta, ale również podnosi wydajność ) 

Link to post
Share on other sites

 

 

Samsung Evo 850. Mam i polecam
 

 TLC mówimy nie 

I proszę nie argumentować że TLC samsunga jest na 40 nm itp. 
Budowa bramki MLC i TLC fizycznie jest identyczna ( pomijam litografię i przesunięcie "pierwszego bitu" w niektórych ), tylko na TLC upychają tam 3 bity, przez co punkty pomiarowe są bardzo zbliżone do siebie, i w efekcie dostajemy wolną, podatną na błędy, i retencję pamięć. Aktualnie piszę pracę na zbliżony temat więc "siedzę w temacie" :D

Edytowane przez kokosnh
Link to post
Share on other sites

A crucial w zestawie ma sanki czy dostajemy sam dysk? Nich chciałem kupić sp 920 128gb ale teraz tak myślę czy może dopłacić do tego bx100.

Nie wiem czy wersja 120/250gb ma, ale w bx100 500gb u mnie były

Są to sanki 2,5mm grubości, żeby zainstalować dysk 7mm w starszych laptopach wspierających dyski 9,5mm

Link to post
Share on other sites

 

 TLC mówimy nie 

 

I proszę nie argumentować że TLC samsunga jest na 40 nm itp. 

Budowa bramki MLC i TLC fizycznie jest identyczna ( pomijam litografię i przesunięcie "pierwszego bitu" w niektórych ), tylko na TLC upychają tam 3 bity, przez co punkty pomiarowe są bardzo zbliżone do siebie, i w efekcie dostajemy wolną, podatną na błędy, i retencję pamięć. Aktualnie piszę pracę na zbliżony temat więc "siedzę w temacie" :D

 

Aż z ciekawości sprawdziłem transfery ostatnio mocno dociskanego EVO 850. Po prawie 4 miesiącach użytkowania jako dysk systemowy + gierki(często zmieniane), prędkości są identyczne jak na początku. Nie doświadczyłem z tym dyskiem żadnych problemów, z MX100 zdarzały się problemy.

Edytowane przez Crout
Link to post
Share on other sites

@Crout transfery są identyczne, niezależnie od czasu, przy SSD. Choć są wyjątki, przez użyte technologie mające przyśpieszać transfery ( np w evo jest ten bufor zapisu, na kostkach TLC, programowo SLC, choć budowa jest ta sama, jak ci te kostki padną to pewnie transfery też się pogorszą. W MX200 jest użyta technologia microna z dynamiczna akceleracją SLC, na całej powierzchni, tu zależy od zajętego miejsca )

ogólnie "transfery" najbardziej zaniża używanie dysku jako systemowego ( bo system zawsze używa dysku i wychodzą niższe wyniki w testach ), no ale tak samo było w przypadku HDD 


ten mój screen z MX200 powyżej, jest z pustego dysku ( nie ma na nim systemu ) 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...