Skocz do zawartości

Komputer do gier do 4000zł.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Sprint3r,

Recommended Posts

Znaczy tak załozyłem temat na odpowiednim dziale z monitorami i mi po prostu specjalista tego działu powiedzał zebym dołozył i wziął ten benqu


 

 

Bierz zestaw za 5000 zł razem z monitorem i po sprawie.
Tylko o który Ci ten zestaw chodziło ten za 4200 pana nos tro plus monitor czy ten Twój co dałem za 5000zł ale z monitorem to by było 6200 plus system czyli 6600zł co jest za duzo. 
Link to post
Share on other sites

Ale opinie sa nie za dobre bo patrzyłem na niego to pisali ze w rogach sa dziwne barwy lub cos w tym stylu.


Ja zaraz ide i nie wiem co robic.


Który zestaw zamawiac.


Na razie sie ide popytac co i jak a komputer bede zamawiał w nastepnym tygodniu chyba w takim razie bo ja na razie nic nie wiem który zestaw zamawiac wiec dzis niec nie zamawiam ide sie popytac.

Link to post
Share on other sites

No i wróciłem byłem się popytać co i jak i wiem tyle ze on jest jakims fanatykiem amd bo gada ze amd sie bardziej do gier nadaje jak wyszedłem ze sklepu to wybuchłem smiechem.


i wiem tyle ze jesli bym mu powiedział komputer toam do jakiejs kwoty to by mi do niczego komputer poskłądał ledwo co wydajny dobrze ze sa inne sklepy z komputerami to gdzie indziej bede składał jednak bo tam w tym propti to masakra.


Dobrze ze zrezygnowałem z kupna dzisiaj komputera tylko poszedłem sie opytac co i jak. Tyle ze ide w piatek w nastepnym tygodniu zamawiac komputer to dobrze.

Takze prosiłbym o złozenie komputera do 6000zł z systemem win10 i monitorem tym benq xl2411z.


Pomoże ktoś??


Na razie was nie pospieszam bo do piatku czas jeszcze jest ale wystarczy ze mi napiszecie czy brac zestaw nos_tro plus monitor i win 10 czy poskładacie cos. Ja juz mam metlik w głowie :( .


A i pytanie czy klawiatura z starym wejsciem(nie wiem jak sie ono nazywa) moze byc na win 10?

Edytowane przez Sprint3r
Link to post
Share on other sites

Tez sie nad tym zastanawiałem. bo monitor z systemem wychodzi 1600zł jakies czy moze troszke wiecej to zostaje jakies 4200-4400zł na jednostke centralna.


I pytanie czy zmieniac obudowe czy nie? 

A i pytanie czy klawiatura z starym wejsciem(nie wiem jak sie ono nazywa) bedzie działac na win 10?


Jeszcze poczekam moze ktos napisze swoja opinie to pomysle co robic. Bo w sumie lewiis masz racje nic sie wiecej nie da zrobic.

Edytowane przez Sprint3r
Link to post
Share on other sites

 

 

A i pytanie czy klawiatura z starym wejsciem(nie wiem jak sie ono nazywa) bedzie działac na win 10?

PS/2 ? Jeżeli tylko będzie na płycie głównej to tak.

 

 

 

Tez sie nad tym zastanawiałem. bo monitor z systemem wychodzi 1600zł jakies czy moze troszke wiecej to zostaje jakies 4200-4400zł na jednostke centralna.

Jeżeli nie jesteś przekonany do tego della co podałem to może iiyama: http://www.morele.net/monitor-iiyama-x2483hsu-b2-593921/nie pakuj się w 144 Hz przy grafice, która nie przekracza 60 fpsów w grach, bo nie warto. 

Link to post
Share on other sites

No w sumie racja.


Jak by była grafa od msi gtx 980ti z dobrym prockiem to tak ale nie z taka graficzna która nie przekracza 60 fps? myslałem ze tak karta przekracza 60 fps.


Ale matryca dziwna juz wole tn.


Ja myslałem ze bedzie conajmniej 80 fps.


w róznych grach ale widze ze sie przeliczyłem.

Link to post
Share on other sites

To taka sytuacja moze byc np w jakich grach gta5 czy inne? Jesli tak to po prostu obnize troszke detale i powinno byc lepiej bede sie musiał pogodzic ze na najwyzszych nie pogram. To bym musiał miec gtx 980ti lub titan x( ale czytałem o nim ze sie go nie opłaca kupowac) i dobry procek to i7 6700k.


Zeby grac na nawyzszych detalach jakich sie da. Ale ten Twój zestaw nos_tro chyba az taki nie wydajny to on nie jest ze gry beda chodzic powyzej 30 fps bo wiecej nie uciagna. Chyba ze da sie złozyc wydajniejszy zestaw jakis.


Matryca tn mi tam nie przeszkadza bo sam bede batrzył na monitor i nawet nie wiem czy bym rozróznił barwy pomiedzy ips a tn.


A propo i7 to która i7 jest wydajniejsza i7 4790k czy i7 6700k na necie czytałem ze skylake jest wydajniejszy o jakies 10%. Przepraszam ze to w ogóle na inny temat ale jestem ciekawy.


Ten procesor i7 tez ma u mnie wazna role bo jesli jednak sie okaze ze 4790k jest lepsze to chciałbym ten procesor w przyszłosci zakupic no chyba ze  wydajniejszy jest 6700k no to cos tak zeby w przyszłosci zmienic na ten procesor bez rozbudowy połowy komputera.


Czekam na wasza pomoc i porady. 

Jak bedzie łatwiej to moge zamiescic jeszcze raz wzór zeby nie było spamu, zamieszania, bajzlu.


  • Zastosowanie komputera: gry
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: do 6000zł
  • Kiedy zamierzasz kupić komputer? Piatek 12.02.16r
  • Których części potrzebujesz?: jednostka centralna z systemem, monitor 
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? tak
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? będę kupował nowy w fullhd
  • Specjalne wymagania: aby gry które wypisałem ponizej chodziły mi w duzej ilosci fps i komputer był jak najwydajniejszy, w przyszłosci mysle tez zakupic procesor i7 albo 4790k albo 6700k lub jeszcze jakis inny zalezy który jest wydajniejszy i lepszy i bede zmianiał karte graficzna na albo 980ti albo pascal( zalezy jak to bedzie z nimi). Posze tak złozyc zebym przy zmianie procesora nie musiał pól komputera zmieniac.
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? Nie
  • Własna propozycja zestawu: nie znam się
  • Inne: Gry które bede grał cs go, gta 5, bf 4, dying light,  wiedzimin 3,  the crew, hurtworld, h1z1, far cry 4, jakis asassin i jeszcze inne jak mi sie spodobają. Na razie z tego całego zestawu gier posiadam cs go i gta 5.
Edytowane przez Sprint3r
Link to post
Share on other sites

 

 

A propo i7 to która i7 jest wydajniejsza i7 4790k czy i7 6700k na necie czytałem ze skylake jest wydajniejszy o jakies 10%. Przepraszam ze to w ogóle na inny temat ale jestem ciekawy.

i7 do gier jest zbędne dopłacisz ponad 500 zł za dość zróżnicowane od gier skoki wydajności. W Far Cry 4 wydajność będzie na tym samym poziomie ale już w GTA V będzie skok wydajności o około 10 klatek.

 

 

 

Matryca tn mi tam nie przeszkadza bo sam bede batrzył na monitor i nawet nie wiem czy bym rozróznił barwy pomiedzy ips a tn.

Nie wiem czy tak bym się pchał w ten monitor tn jeżeli masz grać w różne gry. Wybrałbym ostatecznie iiyama, które jest jakimś kompromisem między TN, a IPS - rozsądny czas reakcji oraz  dobre odwzorowanie kolorów.

 

 

 

Zeby grac na nawyzszych detalach jakich sie da. Ale ten Twój zestaw nos_tro chyba az taki nie wydajny to on nie jest ze gry beda chodzic powyzej 30 fps bo wiecej nie uciagna. Chyba ze da sie złozyc wydajniejszy zestaw jakis.

Będą chodzić powyżej 30 fpsów. Nie wiem skąd te wnioski. Po prostu do monitora 144 Hz potrzebujesz wydajniejsze  GPU pokroju GTX 980 Ti, a do 60 Hz i FHD GTX 970 wystarczy. W tej cenie co podałem wydajniejszego zestawu nie złożysz jak było wcześniej powiedziane - będzie się różnić kosmetyką.

Link to post
Share on other sites

Rozumiem. Myslałem ze jeszcze troche wydajniejszego da sie zbudowac ale jednak nie. Poczekam moze ktos jeszcze doradzi bo ja juz nie wiem tak sie tam wczesniej bajzel zrobił ze sie pogubiłem co i jak. Do piatku jest jeszcze czas wiec moze cos jeszcze wykombinujecie albo cos ale skoro tak gadasz nos_tro to chyba sie nic juz wiecej nie da.


Co do monitora to jak juz to jakis ips niz cos pomiedzy tn a ips.


O tym iiyama czytałem opinie i ludzie cos sie na niego burza.


A i tam do gier to jeszcze rocket league (mozliwe ze bede grał) ale dla kompa to ta gra to nie problem.


Poczekam jeszcze co napisze kajtek.


Moze cos doradzi dobrego co by mi pomogło w wyborze.


Halo???? doradzi ktos cos jeszcze?


Czyli co juz nikt mi nie chce pomóc? i załatwic ta sparawe?

Link to post
Share on other sites

A no własnie problem jest w tym czy brac zestaw nos_tro i dołozyc jakis monitor i system czy ktos złozy troszke lepszy zestaw od zestawu nos_tro.


W tym jest własnie problem. Tam jeden uzytkownik nie wiem jaki miał nik ale pisał ze sie wydajniejszego chyba nie da złozyc ale ze ja w was wierze to moze sie wam uda cos wykombinowac.

Link to post
Share on other sites
1 x  Intel Core i5-6600K /3.5GHz, 6MB, LGA 1151, BOX/ 1 x  MSI Z170A-G43 Plus /intel Z170, DDR4, LGA1151/ 1 x  SilentiumPC Pax M70 Pure Black (b/z) 1 x  bequiet! SystemPower 8 600W 80+ 120mm 1 x  Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda 1 x  LG GH24NSD1 SATA (black) 1 x  Kingston 8GB (2x4GB) 2666MHz CL15 HyperX Fury Black 1 x  SilentiumPC Fortis 3 HE1425 1 x  EVGA GeForce GTX 970 SC ACX2.0 4GB DDR5 256bit (1317/7010) 1 x  Crucial BX100 250GB (535/370MB/s) 1 x  Microsoft Windows 8.1 BOX 32/64-bit PL 1 x  DELL P2414H (IPS, 8ms, DVI, DP, USB, LED)

 

6079 zł + kody podane wcześniej

 

Masz całość. CPU pod OC, fabrycznie wyciszona obudowa, zasilacz z zapasem mocy, SSD na system, soft i najczęsciej grane gry. 8 GB DDR4 na start z możliwością rozbudowy oraz porządny monitor 24 cale FullHD na IPS. W przyszłości możesz zmieniać  CPU / GPU wedle uznania. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

I ogólnie problem jaki monitor bo na odpowiednim dziale polecaja 144hz znowu tutaj mówia ze 60 hz wystarczy bo w grach nie bd przekraczał komputer 60fps.


Dziekuje bardzo kajtek na Ciebie to mozna liczyc. Bardzo mi miło ze sa takie osoby na forum.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

1 x  Intel Core i5-6600K /3.5GHz, 6MB, LGA 1151, BOX/ 1 x  MSI Z170A-G43 Plus /intel Z170, DDR4, LGA1151/ 1 x  SilentiumPC Pax M70 Pure Black (b/z) 1 x  bequiet! SystemPower 8 600W 80+ 120mm 1 x  Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda 1 x  LG GH24NSD1 SATA (black) 1 x  Kingston 8GB (2x4GB) 2666MHz CL15 HyperX Fury Black 1 x  SilentiumPC Fortis 3 HE1425 1 x  EVGA GeForce GTX 970 SC ACX2.0 4GB DDR5 256bit (1317/7010) 1 x  Crucial BX100 250GB (535/370MB/s) 1 x  Microsoft Windows 8.1 BOX 32/64-bit PL 1 x  DELL P2414H (IPS, 8ms, DVI, DP, USB, LED)

 

6079 zł + kody podane wcześniej

 

Masz całość. CPU pod OC, fabrycznie wyciszona obudowa, zasilacz z zapasem mocy, SSD na system, soft i najczęsciej grane gry. 8 GB DDR4 na start z możliwością rozbudowy oraz porządny monitor 24 cale FullHD na IPS. W przyszłości możesz zmieniać  CPU / GPU wedle uznania. 

 

 

 

Biore zestaw kajtka tylko zamiast win 8.1 biore 7 64bit i karte graficzna zamiast evga msi 970 gaming 4g.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...