Skocz do zawartości

Komputer do gier do 4000zł.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Sprint3r,

Recommended Posts

Okej i tak zrobie powienienem byc zadowolony grajac w gry te co wymieniłem w pierwszym poscie. I cieczyc sie płynnoscia rozgrywki.


Tak zeby jeszcze system wziasc tylko nie wiem czy 7 czy 10?


Jeszcze sie zastanawiałem czy nie wziasc od razu i7 ale skoro piszecie wszyscy ze i5 6600k wystarczy to zostane przy i5


Na innym forum np purepc przeczuwam ze by taki sam zestaw złozyli albo przynajmniej podobny w tej cenie jak wy tutaj.

Link to post
Share on other sites

Ile ludzi tyle opinii, niektórzy kierują się 100% testami wydajności itp. inni biorą pod uwagę to co mają/mieli, opiniami użytkowników itd.

 

Co do win 7 czy 10

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/windows-10-vs-windows-8-1-vs-windows-7-testy-wydajnosci.html

http://www.purepc.pl/oprogramowanie/windows_10_recenzja_nowego_systemu_operacyjnego_microsoftu?page=0,7

 

Możesz też poszukać w necie konkretnych testów w grach, podobno Win 10 radzi sobie lepiej w grach, ale może nie odpalić niektórych gier retro (nie wiem czy cię interesuje ta kategoria?)

 

Pytanie też czy przejmujesz się "szpiegowaniem Microsoftu" :D

 

Raczej kwesta wedle uznania, Win 7 i 10 różnią się nieco interfejsem, ustawieniami itp. więc zależy na czym ci wygodniej się 'pracuje'

Edytowane przez mr-auto
Link to post
Share on other sites

Powiem tyle nie przejmuje sie tymi funkcjami szpiegowskimi, nie nie interesuje mnie ta kategoria interesuje mnie tylko te gry które wypisałem i takie jak mi sie spodobaja. Na pure pc znalazłem taki zestał na lga1151 co myslicie moim zdaniiem podobny do tego nos_tro http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_luty_2016?page=0,16


Przepraszam za to ze daje jeszcze inny zestaw chociaz wy mi podpowiadacie ten co dodał nos_tro ale w tej cenie chce miec jak najwydajniejsza jednostke centralna. 


Komputer bede składał w sklepie propti bo od razu mi go razem poskłądaja.I załoze sie ze i tak pan w sklepie bd dawał jakis zestaw albo cos ale nwm czy te z forum nie beda wydajniejsze.


Jeszcze zastanawiałem sie nad tym zestawem za 5100 ale nie wiem czy sie oplłaca bo by musiał wiecej dołozyc oprócz tamtego zestawu plus obudowa plus system a po za tym tam jest karta gtx 980 od gigabyte która jest podobno głosna z tego co czytałem na tym forum i innych ze karty gigabyte słyna z głosnej pracy.

Link to post
Share on other sites

Podobny, bo odblokowane CPU z i5 na lga 1151 masz tylko jedno, to MOBO jest niedrogie, dobre i przetestowane. Na purepc masz przepłaconą wersję gtx 970, budżetowe SSD - nie warto pchać na siłę, zasilacz pod OC ma mały zapas co może się niezbyt dobrze przełożyć na jego kulturę pracy, a na koniec masz słabsze chłodzenie, które jest mniej wydajne i ma mniejszą kulturę pracy.

Edytowane przez nos_tro
Link to post
Share on other sites

Czyli zestaw lipa z tego purepc to jak ten zestaw za 4500 taki jest to wole sie nie pytac o ten za 5100zł czyli biore ten zestaw Twój nos_tro tylko ssd i obudowe inna i tyle.


I zobacze kiedy pojde zamawiac. Skoro piszecie ze raczej sie przez tydzien nic nie zmieni to okey.


 Czyli tak:

Intel Core i5-6600K Gigabyte GA-Z170-HD3P 

Kingston 8GB (2x4GB) 2666MHz CL15 EVGA GeForce GTX 970 SC ACX2.0

Seagate 1 TB 7200rpm SilentiumPC Grandis XE1236

Thermaltake Smart SE 530W Zalman Z3 USB3.0 black (b/z)

 

Razem: 4222zł

Kod na darmowe złożenie i wysyłkę do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Procesor z najnowszej generacji skylake, dobre MOBO pod OC z dobrym wyposażeniem, RAM wysoko taktowany w dwóch kościach po 4 GB każda pod dual channel, gtx 970 w wydaniu EVGA - z bardzo dobrym serwisem, standardowe HDD, chłodzenie do CPU o dobrej wydajności, zasilacz pół modularny o wysokiej sprawności, dobrej konstrukcji, buda od zalmana z trzema wentylami w zestawie.

Względem tego co podałeś masz wydajniejszą platformę na LGA 1151. Odbyło się to kosztem budżetowego SSD ale tym bym się nie przejmował zbytnio - lepiej kupić porządniejsze później pod system, programy i kilka gier. Na tak małe i tak nie za dużo by weszło.


 

 

Nic się nie zmieni.Bierz zestaw nos_tro tylko dodaj BX100 250GB i lepszą obudowę SPC PAX M70 i masz zestaw full wypas.

Link to post
Share on other sites

To bardzo sie ciesze w takim razie jak pojde do propti to bede ten zestaw zamawial.

Do ilu ghz mozna podkrecic procesor i jak bardzo karte bo zaraz w sumie na poczatku bd podkrecal procesor i karte graficzna

Bo procesor myslalem podkrecic do 4.0ghz a evge gtx 970 nie duzo

Link to post
Share on other sites

Aha sa ludzie ktorzy sie na tym znaja bo ja sie nie znam a w mojej okolicy sa wiec po prostu powiem im zeby podkrecili i procek i karte odpowiednio skoro tak mowicie

A do ilu procek moze pojsc? A jak bardzo 970 wiem ze to roznie ale tak na oko

Link to post
Share on other sites

To niezle sie procek kreci moze od razu tyle nie bd podkrecał ale tak do 4.0 na pewno a z karta to sie okaze bo to zawołam rakich co sie na tym znaja to mi to ogarna,


A pan mr auto ma i5 4690k i ma podkrecony do 4.6 ghz jak? a 6600k sie tylko do 4.5 kreci powinno za takiego procka o wiele wiecej.


Juz sie nie moge doczekac az bede miał komputer i bede instalował cs go i gta 5 i bawił sie ustawieniami. A własnie ile dni składaja komputer w sklepie?

Link to post
Share on other sites

 

 

A pan mr auto ma i5 4690k i ma podkrecony do 4.6 ghz jak?

 

 

To zależy od egzemplarza - nie ma stałej wartości. Musisz po prostu znaleźć stabilną konfigurację.

jednemu wskoczy na 4,6, innemu ledwo dociągnie do 4,3, jeden egzemplarz pójdzie na śmiesznym napięciu, inny przeciwnie, nie ma reguły, zależy od tego jaki egzemplarz Ci się trafi, 4,4-4,5ghz podajemy jako bezpieczne uśrednienie.  

Link to post
Share on other sites

Aha to okej przepraszam nie wiedziałem.


Ten pax fajna obudowa tylko te drzwiczki.


Nie przepadam za obudowami z drzwiczkami.


A co myslicie o takiej obudowie? http://www.morele.net/obudowa-phanteks-enthoo-pro-czarny-ph-es614pc-bk-649555/


Jednak nie bo jest głosna bo własnie ogladałem recenzje phanteksa.


Ijeszcze jedno czy nie mogła by byc ta karta graficzna? http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=63916czy ta evga jest lepsza


I tu widze ze bardzo fajny zestaw złozyłes panie kajtku. wziołem z innego tematu ale prawie taki sam jak ten zaproponowany przez nos_tro.

 

Z kompami i byciem ciągle na topie nie jest łatwo. Trzeba liczyć się z modernizacjami. 

 

Wymiana GPU będzie tuż po pojawieniu się GPU pod budżet, czy chcesz dłużej pociągnąć na karcie kupionej obecnie ? 

 

1 x  Intel Core i5-6600K /3.5GHz, 6MB, LGA 1151, BOX/ 1 x  MSI Z170A-G43 Plus /intel Z170, DDR4, LGA1151/ 1 x  Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda 1 x  Corsair 8GB (2x4GB) 3000MHz CL15 Vengeance LPX 1 x  SilentiumPC Pax M70 Pure Black (b/z) 1 x  EVGA GeForce GTX 970 SC ACX2.0 4GB DDR5 256bit (1317/7010) 1 x  Thermalright HR-02 Macho rev.B 1 x  Crucial MX200 250GB (555/500MB/s) 1 x  Cooler Master G550M 550W 80+ Bronze 120mm modular 1 x  Liteon iHAS122 SATA (black)

 

5027 zł + Kod na darmowe złożenie i wysyłkę w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Zestaw pod OC CPU poprzez odblokowany mnożnik. Całość oparta o podzespoły dobrej jakości. Fabrycznie wyciszona i dobrze wykonana obudowa. Zasilacz z zapasem mocy na +12V i modularnym okablowaniem. Jednostka oparta o przetwornicę DC-DC z 80+Bronze. Na start 8 GB DDR4 z możliwością dalszej rozbudowy. Wydajne oraz kulturalne chłodzenie na CPU. Dość mocna i dobrze chłodzona sekcja zasilania na mobo. GTX 970 od EVGA w dobrej cenie oraz SSD z szybkim zapisem i odczytem na MLC. 

 

Jak nastawiasz się bardziej na zmianę GPU, to możesz schodzić niżej na GTX 960 / GTX 950 zaoszczędzając przy tym trochę kasy. Niemniej, na takim zestawie pograsz jeszcze przez dłuższy okres czasu w nowe gry na porządnych ustawieniach. 

 Przepraszam ze taki nie pewny zakupu jestem i albo cos zmieniam albo dopisuje ale chce po prostu miec mega wydajny zestaw w tej cenie. A ten zestaw wyzej z innego tematu to nie mój budzet ale ze ja biore na raty to sie tak zastanawiam bo  przy tym co nos_tro to by wychodziło tak z 5000 zł z win 10 a tu wyzej 5400 zł chyba i na poł to by wyszło 2500 reszta raty lub 2700 reszta raty.

Link to post
Share on other sites

A pan mr auto ma i5 4690k i ma podkrecony do 4.6 ghz jak?

Pan Mr Auto wziął do jednej ręki procesor, do drugiej żyletkę, odmówił zdrowaśkę, pożegnał się z gwarancją i postanowił poprawić intela :D

Bez tego ciężko byłoby mi nawet mieć 4,5 z powodu zbyt wysokich temperatur

 

#EDIT: Nie wiem czemu aż tak ci zależy by wyciągnąć max z tej kasy, komputery powyżej tego co zaproponował ci nos_tro nie będą się od siebie znacznie różnić wydajnością, prędzej ozdobami, chłodzeniem, dodatkowym sprzętem itp.

 

A jeśli chodzi o oc to i tak zależy od sztuki procesora/grafiki, więc może się okazać że ty zapłacisz 4000zł a będziesz mieć lepszy sprzęt od kogoś kto dał 5000zł a nawet 6000zł

naprawdę zleży ci by mieć np. 110 klatek zamiast 100 ? poruszasz się obecnie w granicach do ok. 10% wydajności

Edytowane przez mr-auto
Link to post
Share on other sites

No własnie widze ze ten zestaw co  złozył pan nos_tro to jest taki sam jak złozył pan kajtek proc taki sam karta tez ssd tez taki jak mam brac obudowa to samo wiec w sumie mozna bowiedziec ze taki sam lecz zasilacz lepszy chyba i cos moze jeszcze.


No wiem ze tak moze byc ale ja taki juz jestem ze chce jak najlepiej.

Link to post
Share on other sites

To w taki razie powiedzcie czy brac ten zestaw pana nos_tro czy ten za 5000zł pana kajtka od siebie roznia sie tylko chyba zasilaczami i watami tych zasilaczy a reszta taka sama jak mam brac.


Ewentualnie mysle nad czyms takim zeby troche przerobic zestaw i monitor w full hd bym wział jakis dobry to bym napisał na odpowiednim dziale a nie siedział na 1366x766 mam na mysli monitor benq g920hda.To bedzie chyba najlepsza decyzja lu wziecie jak na razie tego zestawu  pana nos_tro lub ten zestaw za 5000 zł pana kajtka a w pozniejszym czasie dokupienie lepszego monitora juz nie wiem mam metlik. Prosze o rady co bys cie zrobili brali bez monitora czy z?


Pomożecie???


I jeszcze raz przepraszam ze tak zmieniam ciagle decyzje ale teraz mam kłopot czy z monitorem czy bez.


Halo jest tu kto co mi pomoże bo mam dylemat???


Co by się bardziej opłacało komp z monitorem full hd czy wzięcie samego kompa a dokupienie monitora w późniejszym czasie tylko znowu jak monitor to trzeba by było zestaw troszkę przebudowac.


Jeśli do jutro nie będzie odpowiedzi to biore ten zestaw od pana kajtka za 5000zł bez monitora monitor dokupię w późniejszym czasie, jeśli jutro nie będzie odpowiedzi.

Edytowane przez Sprint3r
Link to post
Share on other sites

Hmmm. Osobiście zawsze staram się doradzać coś opłacalnego. 90% użytkowników napisze tutaj, żeby monitor dokupić z czasem i żeby było to też porządne szkiełko. W moim odczuciu wydaje mi się, że przeciętny user nie odczuje sporej różnicy pomiędzy szkiełkiem za 600 zł czy szkiełkiem za 900 zł. To są różnice widoczne dla nas, dla pasjonatów sprzętu którzy przywiązuje uwagę do szczegółów. Kto tam podczas co raz to szybszych gier ma czas na rozróżnianie kolorów czy tez na zerkanie po narożnikach monitora w celu wykrycia kijowego podświetlenia. Oczywiście nie mówię tutaj o pro gamingu. 

 

Może mi, jako człowiekowi, który poleca nie przystaje pisać takich rzeczy. Jest to jednak moje odczucie. Sam siedziałem na SSD, obecnie nie mam i żyję. Przez myśl nawet mi nie przechodzi żeby ponownie wydawać na to kasę. Szkiełko za 600 zł na IPS i jestem zadowolony w grach. Czy jest to dla mnie jakaś rewolucja względem TN w przypadku siedzenia na wprost monitora ? No może mała. 

 

Człowiek który chce się przyczepić, któremu ciągle coś nie pasuje znajdzie zawsze punkt zapalny. Szkoda czasu, nerwów. 

 

Wracając do tematu i odstawiając piwo na bok. 

 

Za 5200 zł masz dobry zestaw wraz z monitorem. Można tutaj kombinować. Na start możesz kupić sam SSD 250 GB i będziesz 200 zł do przodu zamykając się w budżecie 5000 zł. System można wgrać na 90 dni za free, odkładając tym samym jego zakup w czasie. 


Pieniądz, to pieniądz. Nie na komputerach kończy się przyjemność. Sam ostatnio nosiłem się z chorym pomysłem inwestowania w sprzęt i to dość sporej sumy. Wystarczyła chwila żeby zmienić zdanie i zostać na middle. Jadąc do pracy w pochmurny dzień nagle przebiło się słońce ;-) Pokazało się 10 lepszych pomysłów na wydanie kasy  :D

Link to post
Share on other sites

Czyli co asz na mysli bo nie rozumie panie kajtku?

Czyli biore Twoj zestaw panie kajtku za 5000zl bez monitora dokupie go w pozniejszym czasie

Ja az takim graczem nie jestem bo ja na kompiterze to tylko jak jest brzydka pogoda lub rano na chwile albo z kolegami pograc bo ja tak jak wczesniej pisalem dla mnie pasja jest jazda na bmx, robienie trikow itd to jest dla mnie najwazniejsze ale komputer tez bo czasami w gry lubie sobie pograc

Link to post
Share on other sites

Bierz zestaw za 5000 zł razem z monitorem i po sprawie. Będziesz zadowolony i z tego, że masz dobry zestaw i z tego, że nie wydałeś na niego więcej kasy

 

 

 

Czyli biore Twoj zestaw panie kajtku

 

Po prostu kajtek ;)  

Link to post
Share on other sites

Tylko gdzie jest ten zestaw za 5200 z monitorem? Aha sobra czyli ten zestaw pana nos_tro i do tego monitor?

Za 1000zl czy ile tam wychodzi

Wiec tak musze dołozyc 200zł do tego monitora BenQ XL2411Z ale mysle ze sie opłaca czyli wyjdzie 5400zł a z systemem nie wiem. Doradźcie czy kupowac czy po prostu z neta sciagnac ja jestem za kupnem ale ze systemem wyjdzie 5800zł bo win 10 kosztuje 400zł z tego co kiedys widziałem. 

Link to post
Share on other sites

No system tak na chwile a pozniej bym kupił win 10 normalnie w sklepie a moze od razu kupie nie wiem zobaczy sie jutro. A co do monitora to co opłaca sie?


Dołozyc te 200 zł


Intel Core i5-6600K Gigabyte GA-Z170-HD3P 

Kingston 8GB (2x4GB) 2666MHz CL15 EVGA GeForce GTX 970 SC ACX2.0

Seagate 1 TB 7200rpm SilentiumPC Grandis XE1236

Thermaltake Smart SE 530W / spc pax m70 zamiast zalmana z3 

Tak sie przedstawia zestaw który ide dzis zamawiac.


Troszke sie budzet zwiekszył o 100 zł jakies ale chyba warto plus monitor 144hz od benq xl2411z czy jakos tak.


Prosze o szybka odpowiedz czy brac tak czy co bo za niedługo ide zamiawiac gdzies 10 11


Ewentualnie złozcie zestaw do 6000zł z monitorem tym benq i systemem win 10. Tylko prosze szybko bo zaraz ide zamawiac bo jak bym wział Twoj zestawa kajtek to by wyszło 6200 z monitorem a gdzie system jeszcze.


Bo ja juz nie wiem co sie dzieje wszystko mi sie poplatało. 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...