Skocz do zawartości

Problem z kluczem windows 8.1


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez mateono,

Recommended Posts

Kupiłem dziś laptopa Asus F550L, który domyślnie był sprzedawany z windowsem 8.1(nie wiem która wersja), lecz gość od którego go kupilem zainstalował piracką 7. Na spodzie jest tylko znaczek windowsa 8, a klucza nie ma. Jest jakiś sposób by go odzyskać i sprawdzić do jakiej wersji systemu jest?

 

Pobrałem jakiś program do odzyskiwania klucza, ale ten klucz według strony microsoftu jest błędny.

Edytowane przez mateono
Link to post
Share on other sites

Czekają cię dwa telefony.Do Asusa Polska i po numerkach z nalepki powinni ci powiedzieć jaki to był system. Potem pobierzesz go i wgrasz.Jak sam tego nie zrobi(aktywacja) to drugi telefon do Microsoft Polska powinien to załatwić...

Link to post
Share on other sites

I z tym będzie problem. Mogę jedynie strzelać.

Pobrałem 8.1 instalatorem microsoftu i kiedy wpisuje ten klucz "z biosu" to mam błąd:

"Nie można używać tego klucza produktu do instalowania detalicznej wersji systemu windows 8.1"

 

Teraz próbuję ze zwykłą 8

Edytowane przez mateono
Link to post
Share on other sites

Nie pamiętam jak to jest w ósemce ,ale w trakcie instalacji chyba można pominąć wpisywanie klucza (?) i jeśli potem już z systemu nie przyjmie klucza to pomoże telefon do Microsoft Polska. Możesz zadzwonić przed tym i spróbować uzyskać informację,jaki to windows dokładnie na podstawie posiadanego klucza....

 

Ewentualnie,jeśli masz numer seryjny sprzętu to Asus..

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

Podaj ten,który posiadasz. Miałem tak samo po przeinstalowaniu systemu na nowo w laptopie (miałem dobry numer i musiałem go wklepać telefonem)..

 

Edit. Zadzwoń do Microsoft  

22-5941999
0801308801
i skontaktuj się z konsultantem.Przed chwilą z nimi rozmawiałem i powiedział,że musisz mu podać więcej informacji a ja ich nie mam. To nie dotyczy danych osobowych tylko innych...
Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

Udało mi się porozmawiać z konsultantem i dowiedziałem się, że mam zainstalowaną złą wersję systemu.

Teraz mam zainstalowany system dla licencji zbiorczej, a muszę pobrać wersję oem.

Jest takie coś dostępne w internecie?

 

Dzwoniłem do Asusa i zaproponowali mi wgranie odpłatne partycji recovery za 240 zł...

Lub na własną rękę mogę zainstalować system dokładnie: "Windows 8.1(bez pro ani home). 

Edytowane przez mateono
Link to post
Share on other sites

Instaluj win 8 nie podając cd key.

 

Po zainstalowaniu daj aktywacje jak system będzie aktywowany podglądnij sobie serial na jakim został aktywowany (Aida64 podaje serial)

 

Serwis Asus to idioci 

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites

Właśnie tak zrobiłem i nie mogę go aktywować samodzielnie ani telefonicznie, ponieważ mam wersje detaliczną a nie OEM.

 

Na dodatek Asus mi mówi, że mam zainstalować windowsa 8.1, a Microsoft że windowsa 8.

Edytowane przez mateono
Link to post
Share on other sites

Raz zainstalowany system jest aktywowany tylko i wyłącznie pod płytę główną.

 

Nie podając klucza licencji po zalogowaniu się w sieci system sam się aktywuje

 

Co teraz masz napisane tu 

 

http://screenshu.com/static/uploads/temporary/pc/7b/sn/nc8tta.jpg

 

Microsoft sam powiedział co masz zrobić system sam się aktywuje o ile był kiedy kol wiek windows 8 na nim 

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites

I tak mam, tylko że mam napisane "System Windows nie został aktywowany"

Program aida pokazuje, że ten sam kod to id produktu, a klucz produktu to TRIAL.

 

Tylko, że musi to być system w wersji OEM, a w internecie można pobrać go jedynie w wersji detalicznej.

Edytowane przez mateono
Link to post
Share on other sites

Czasami miesza nawet godzinę czekaj 

 

Na płycie masz kilka wersji nie ważne jaką zainstalujesz po aktywacji winda wie jaka jest wersja i wypruje nie potrzebne rzeczy jest i tak tylko home i pro już nie ma jak w win 7 osmiu wersji 

Edytowane przez rolandwally83
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...