Skocz do zawartości

Recommended Posts

Do ilu? Temat jest SD, ale wnioskując po s5 rozumiem, że chodzi o micro.

Do telefonu starczy Ci coś takiego:

http://www.morele.net/karta-microsd-sandisk-sdxc-64gb-class-uhs-i-sdsqunc-064g-gn6ma-764517(60/80 MB/s)

Jak chcesz coś szybkiego (chociaż imo ma to średnio sens, chyba że do jakiegoś aparatu będziesz przekładał):

http://www.morele.net/karta-microsd-sandisk-sdxc-64gb-uhs-i-u3-sdsdqxp-064g-g46a-699527/(90/95 MB/s)

 

ADaty z własnego doswaidczenia nie polecam. Na 3 karty 2 padły, telefon zaczynał się przegrzewać, tracił baterię w kilkadziesiąt minut.

Edytowane przez Biskit
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja ze swej strony polecam coś od Samsunga z serii Evo i Evo+ lub szybszych z serii Pro.

Sam mam parę tych kart (8, 16 i 32 GB) i działają bez zarzutu ze sprzętem różnych firm (Samsung, Sony, HTC, Asus).

Ceny niższe od Sandiska, a nie widzę powodów, by za ich wyroby płacić więcej niż za karty Samsunga.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Różnica 10 zł (evo), SanDisk jest szybszy, nie wiem tylko jak z awaryjnością u Samsunga, ja przekonany nie jestem, ale miałem tylko jedną kartę tej firmy, więc nie będę wydawał opinii.

Evo+ ma zapis 20 vs 60 SanDiska i kosztuje tyle samo.

Evo PRO ma takie same zapisy jak Pro Sd i jest droższe.

Edytowane przez Biskit
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Sandiski Ultra też mają wolny zapis[...]

Szybszy od samsunga.

Evo to szajs z wolnym zapisem

A co ja napisałem? ;)

Różnica 10 zł (evo), SanDisk jest szybszy, [...] Evo+ ma zapis 20 vs 60 SanDiska i kosztuje tyle samo.

Edytowane przez Biskit
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na jakiej podstawie twierdzisz, że te Sandiski Ultra mają zapis na poziomie 60 MB/s - producent tego nie podaje. Zwykle to oznacza, że jest słabo, bo nie widziałem jeszcze szybkiego pendriva, czy karty, której producent nie chwali się dobrymi osiągami.

 

Testowałeś w różnych sytuacjach na różnych sprzętach, że tak twierdzisz? Nie atakuję, pytam z ciekawości, bo wiedzy nigdy za wiele i pomaga to dokonać sensownego wyboru.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Na jakiej podstawie twierdzisz, że te Sandiski Ultra mają zapis na poziomie 60 MB/s - producent tego nie podaje. Zwykle to oznacza, że jest słabo, bo nie widziałem jeszcze szybkiego pendriva, czy karty, której producent nie chwali się dobrymi osiągami.   Testowałeś w różnych sytuacjach na różnych sprzętach, że tak twierdzisz? Nie atakuję, pytam z ciekawości, bo wiedzy nigdy za wiele i pomaga to dokonać sensownego wyboru.
 

JA mam sandisk extreme plus U1 32GB  osiągam 90/45 ( ale rzeczywiście muszę mieć dobrze system skonfigurowany ( sterowniki )  i przede wszystkim używać szybkiego czytnika USB 3.0 ) ale możesz to osiągnąć. 
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

kokosnh -dzięki za info co do extreme plus

ja jednak pytałem Biskita o Ultra - bo on twierdzi, że ta karta w wersji 64GB osiąga zapis 60 MB/s, co wydaj mi się o tyle nieprawdopodobne, że jak wyżej podałeś sporo droższa extreme plus nie osiąga tych 60.

 

Nie krytykuję Sandiska - zmierzam jedynie do tego, że serie Ultra Sandiska i Evo Samsunga maja zapisy na podobnym niewysokim poziomie - jednak z moich doświadczeń wynika, że Samsungi Evo potrafią być szybsze od Sandiska Ultra i szybsze od tego co deklaruje producent.

 

Z drugiej strony zraziłem się trochę do Sandiska jak jakiś czas temu okazało się, że karty microSD w zależności od partii potrafiły znacząco różnić się prędkościami - dodam, że opakownia, sama karta i oznaczenie kodowe producenta na wszystkich były identyczne.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

okosnh -dzięki za info co do extreme plus ja jednak pytałem Biskita o Ultra - bo on twierdzi, że ta karta w wersji 64GB osiąga zapis 60 MB/s, co wydaj mi się o tyle nieprawdopodobne, że jak wyżej podałeś sporo droższa extreme plus nie osiąga tych 60.
  

sorry, sprawdziłem stare screeny, bo sprawdzałem jej szybkość dość dawno temu , to było jednak 90/60 

http://s12.postimg.org/94b9ldsgr/Bez_tytu_u_turbo.png

45 MB/s to była prędkość odczytu "bez" dedykowanych sterowników ( musiałem sobie pomylić tą wartość z zapisem ) 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Twierdzę tak na podstawie danych ze sklepu (komputronik), który to podaje odczyt 80, zapis 60 MB/s. Nie potwierdzam tego, aczkolwiek na podobnym modelu uzyskałem 40 MB/s zapisu, co i tak jest wartością przywoitą i wyższą niż evo+ (20), nigdzie nie znalazłem danych nt. podstawowego evo, a tegoż modelu nie posiadam.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

zwykłe evo ma coś koło 18MB/s zapisu, EVO + ma 20MB/s 


JA mam kartę w kamerze sportowej, po każdym nagraniu jest wyciągana ( nie tak że leży tam ), jest wystawiona na wstrząsy, mrozy, oraz ciepło ( podczas pracy kamerka się nieźle nagrzewa ), i nic jej nie jest 

Moja karta to dokładnie SDSDQX-032G-U46A, kupiona za 162zł, obecnie do dostania w komputroniku za 99zł 


do tego mam czytnik Kingston FCR-MLG3 USB 3.0, kupiony za 30 zł 

Link to post
Share on other sites

Ja mam w tym momencie 5 kart SanDiska (w czym jedna Extreme Pro, reszta to Ultra). 3 ultra były w telefonach/tablecie, jedna i Extreme Pro były w aparacie/Go Pro, które było używane w rożnych warunkach od ok. +40 do -15, również żadna się nie rozwaliła. Samsunga miałem, jak mówiłem, tylko jednego, więc nie wiem, ale jest taki sobie. A-Daty:

[...] z własnego doswaidczenia nie polecam. Na 3 karty 2 padły, telefon zaczynał się przegrzewać, tracił baterię w kilkadziesiąt minut.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Ogólnie bardziej mi zależy na bezawaryjności a jeżeli chodzi o szybkość to ta ADATA mi styka.Czyli mam do wyboru 

MicroSD SanDisk SDXC 64GB Class UHS-I albo Samsung Evo microSDHC 64GB Class 10 UHS-I 

 

Lepiej wziąć chyba Samusnga bo ktoś napisał ,że SanDiski się sypią :/ a budżet tak do 100 -/+


http://www.ceneo.pl/37838823?tag=strefa-samsung#mh=w1j2XilL050002bivf6gPstnG3_llhEjPxSEkyhOQpTqyXGFvgF5sQZKbyDplQS30WpTK8m9xF4BBiwdoerNU6lmt3qE16LVTOv0ddbnYXEbkzPyUwQ0xlw0zRSqc87J1r7-906fUyfa1O3uKwVenEbkO_rhrJFBgLCKPOnIRK-6J7oRhpuUeOcvsT3YQ5y5qtA2

 

Wersja EVO kosztuje 90zł a EVO+ 119zł więc chyba opłaca się dorzucić 30zł. 

Link to post
Share on other sites

Ja mam w tym momencie 5 kart SanDiska (w czym jedna Extreme Pro, reszta to Ultra). 3 ultra były w telefonach/tablecie, jedna i Extreme Pro były w aparacie/Go Pro, które było używane w rożnych warunkach od ok. +40 do -15, również żadna się nie rozwaliła.

Samsungi są imo mniej pewnym wyborem i są wolne.

Link to post
Share on other sites

patrzysz pewnie na inny model, ten co podałeś w linku, ma tylko 15-18MB/s zapisu ( czyli poziom samsunga evo i evo + ) 


z tego co sprawdziłem, najlepsza cena wydajność, z tanich to karta Kingston (SDCA10/64GB) 119zł (90/45) 
25 zł drożej jest SDCA3/64GBSP (90/80)

Edytowane przez kokosnh
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli nie będziesz naciskać na kartę ( tylko zawsze trzymać ją za boki ) to każda długo posłuży ( większość użytkowników uszkadza sobie mechanicznie karty ) 

A Kingston nie produkuje pamięci flash ( z tego co pamiętam ), więc trudno oceniać. Trzeba by wyśledzić producenta i porównać inne. 

Wiem że sandisk produkuje pamięci flash, ale także nie wiem, czy używa swoich w kartach microSD  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...