Skocz do zawartości

Co ostatnio kupiliście?


Recommended Posts

http://i1293.photobucket.com/albums/b587/Karol1701/CAM002931_zpsba2b58f1.jpg

Spóźniony zajączek dla Ukochanej :)

Przy okazji byłem świadkiem całkiem ciekawej sytuacji... chłopak przyszedł kupić kartę graf. w Komputronik Megastore (Poznań). Już trzymał w rękach EVGA 780 SC, lecz podszedł "doradca" z komputronika i zaczął swoje doradztwo... co ciekawe, nawet nie zapytał o zasilacz, czy obudowę, o gry, w które ma zamiar chłopak grać... NIC! Za to złotą myśl wplótł... "Radeon nie korzysta z Direct X! Korzysta z Mantle (oczywiście mówione tak, jak pisane)... 8-)  " Później coś w stylu (parafrazując): Mantle polega na tym, że energia przechodzi z procesora na GPU... ehhh... :roll:  Ezoteryk się kurna znalazł...
W końcu poszli sprawdzić innych producentów, chociaż on sam by wybrał Gigabyte (słaba reklama dla tego producenta z ust takiego doradcy...).
Kop w du**ę należy się doradcy oraz mi, bo udawałem przez te kilka minut, że dyski są dla mnie bardziej fascynujące, niż w rzeczywistości, zamiast wtrącić się na sekundę i dorzucić swoich kilka groszy... w prawdzie wiem niewiele, lecz Pan "doradca" chyba jeszcze mniej. Szkoda tylko chłopaka... mam nadzieję, że mimo wszystko karta będzie się dobrze spisywać.

Pozdro! ;)

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Przy okazji byłem świadkiem całkiem ciekawej sytuacji... ; "doradca" 

Jakiś rok temu składałem koledze stacyjkę do giercowania. Nie ma on zaufania do sklepów internetowych więc wybraliśmy się do miejscowego komputerowego. Pokazałem sprzedawcy moją rozpiskę podzespołów by sprawdził czy mają takowe na stanie. I zaczęło się bo... "i5 jest bezsensownym wyborem pod gry, lepiej zaoszczędzić, wziąć WYDAJNIEJSZEGO w grach Phenom'a i lepszą kartę graficzną, " (budżet bodajże 2,5k). Troszkę mnie to poirytowało więc wdałem się w dyskusję. Rozmowa trwała dobre 1,5 godziny a w czasie niej tłumaczyłem gościowi mnóstwo rzeczy , popierając to testami, wykresami, opiniami z internetu (przy kasie mają komputer). Początkowo bronił dzielnie swoich racji ale w pewnym momencie spasował i zaczął uważnie słuchać. Ludzie będący wtedy w sklepie mieli niezły ubaw :D

 

To smutne , że w większości doradcy w sklepach to osoby tak mało kompetentne w dziedzinie sprzętu , który sprzedają. Ogromny procent użytkowników naszego forum mógłby z powodzeniem ich zastąpić.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Ale to jest straszne... Jakoś w sklepach z farbami, budowlanką, czy nawet z jakimiś rzeczami z elektryki są zazwyczaj ludzie, którzy się na tym znają - idziesz tam i się pytasz co będzie najlepsze do zrobienia tego i tego, a nie przychodzisz z gotową listą... A sklepy komputerowe z uwagi na prężnie rozwijającą się technologię powinny zatrudniać ludzi, którzy tym żyją.

Edytowane przez Johny3
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
To smutne , że w większości doradcy w sklepach to osoby tak mało kompetentne w dziedzinie sprzętu , który sprzedają. Ogromny procent użytkowników naszego forum mógłby z powodzeniem ich zastąpić.

100% prawdy

Edytowane przez untited898
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Sprzedają to, co jest "na stanie". W Media Markt czy innym Avansie są same składaki, które nadają się na podstawkę pod kwiatka. Szkoda, że wiele osób dalej uparcie twierdzi, że lepiej kupić "na miejscu" niż składać zamówienie w sklepie internetowym...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kiedyś "startowałem" do pracy w proline w Poznaniu.

Oczywiście nie dostałem tej roboty, bo mieli już kogoś z "polecenia".

Często u nich kupowałem klamoty, więc pewnego dnia się tam wybrałem i od razu poszedłem do "szczęśliwca".

Brałem wtedy Spartana dla klienta na co usłyszałem, że "Arctic Alpine będzie lepszy, bo zajmuje tyle miejsca co box, a przy tym jest prawie tak samo wydajny, a poza tym dzięki małym gabarytom nie zakłóca "powietrza" w budzie".

Potem nastąpiło moje #@$%^& i wyszedłem, bo sam się nakręcałem.

Spartana kupiłem gdzie indziej.

Link to post
Share on other sites

Wprawdzie kilka tygodni temu, ale...

 

http://www.asus.com/media/global/products/umllTHNRm4IGqnbL/P_500.jpg

Do tego Phenom II X6 1090T oraz 2x4GB

http://www.hardwareheaven.com/reviewimages/kingston-hyperx-genesis-ddr3/kingston-hyperx-genesis-ddr3_sticks.jpg

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Dostałem telefon ze sklepu, że nie ma RAMu, jaki zamówiłem. W sumie nie mam im tego za złe, bo była ostatnia sztuka i spodziewałem się, że czegoś zabraknie. Miły pan zaproponował zamianę na inny lub zrealizowanie zamówienia bez tego komponentu. Jako, że pojawiła się fajna cena za inne Kruczki, to teoretycznie zakupiłem dziś to:

http://i.imgur.com/iA80AsC.jpg

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...