Skocz do zawartości

Co ostatnio kupiliście?


Recommended Posts

- 2 bateryjki do płyty głównej 3V.

- 23,72 l. LPG. Z 11 dni. Wyszło 5,75 l. LPG/100km. W miarę :)

- Trochę Harnasia w weekend.

 

Jak znajdę w okolicy jakiś CRT w stanie idealnym to biorę :) Musze coś mieć na zapas jak mi kiedyś umrze obecny, bo już nowych CRT nigdzie nie sprzedają i tą technologię porzucili :(

Link to post
Share on other sites

- Usługa naprawy telefonu Sony Ericcson K750i za 70 PLN. 40 PLN styki i 30 PLN joystick. 2 lata powinien jeszcze pochodzić :)

- 2 zielone długopisy

- 2 Harnasie

- DELL U2410... ale to już pisałem, ze zamówiłem. W każdym bądź razie doszedł i spisuje się dobrze. Tutaj polecam sklep Agito :)

 

Może pendrive 16GB kupie w październiku, żaluzje do pokoju a jak auto będzie jeździło dobrze przez kilka la jeszcze to potem zmienię na elektryczne i będzie 6-10 PLN na 100km :) No ale muszą stanieć do 50.000 PLN, bo za taka cenę to można używaną hybrydę kupić i to cena bez instalacji LPG... Może jeszcze w październiku/listopadzie drugie biurko ale nie iem czy mi się zmieści w pokoju...

Edytowane przez krolik_beny
Link to post
Share on other sites

Wg mnie jak na razie jedyną sensowną hybrydą jest Chevrolet Volt / Opel Apera. Mają elektryczne silniki wspomagany spalinowym 1.4 litrowym generatorem (więc odwrotnie niż np Pirus gdzie elektryczny silnik jedynie wspomaga pracę spalinowego). Gdy bateria się wyczerpie, załącza się silnik spalinowy który produkuje prąd i ładuje baterię. Proste i genialne zarazem. Mamy więc wszystkie zalety aut elektrycznych czyli wysoki moment obrotowy oraz sprawność i cichą pracę oraz duży zasięg dzięki możliwości zatankowania normalnej benzyny. Czytałem że średnie spalanie wynosi 1,5L benzyny / 100km.

Link to post
Share on other sites

Volt super wygląda. Ampera też. Ale cena... Na razie to są bardzo drogie auta i z racji ceny mają wszystkie duperele, które ta cenę podwyższają. Ale w ciągu kilku lat pewnie pojawią się tańsze modele. Taka mam nadzieję. Może za 3-6 lat będą takie Aygo/Yaris z silnikiem elektrycznym w wersji wyposażeniowej "dla ludu" co nie będzie windowało ceny tak bardzo. No i pewnie więcej ludzi będzie takie auta kupować. Ceny paliw będą do tego coraz bardziej zachęcać. Aczkolwiek trochę boję się takiego dziwnego auta... bo to nie wiadomo jak z awaryjnością i trwałością, zwłaszcza zimą... Na razie mnie nie stać na Volta czy tego Nissana Leaf. Ceny od 120.000 PLN w wzwyż...

 

Z obecnych takich aut nietypowych to rozwiązanie na, które było by mnie może stać to Honda Insight 1,3 - 90 coś tam KM z instalacją LPG i silnikiem elektrycznym. Czytałem, że można spokojnie założyć tylko taką lepsiejśzą, gdzie gaz podawany jez fazie ciekłej. Używana Honda 50.000 PLN + LPG ok. 5.000 PLN. Bez LPG koszt przejechania 100 km jest wyższy niż w moim typowo spalinowym aucie z LPG. Paradoks jakiś :) Autko z wyglądu mi się bardzo podoba.

 

W praktyce pewnie się kupi jakieś małe toczydełko 1.0 co spala 4 l. PB95 i to w gaz aby paliło 4,5-5,5 LPG/100km. Picanto, UP!, Aygo, Citygo, Alto czy coś w ten deseń. Zobaczy się.

Edytowane przez krolik_beny
Link to post
Share on other sites

Raczej na możliwie jak najniższe koszty utrzymania.... spalanie ma tu największy udział (ok. 68%) ale są też inne wydatki... OC, serwisowanie (przeglądy, wymiany cookresowe, części zamienne, naprawy)... no i to wszystko chyba. Koszt zakupu oraz prosta budowa auta bez zbędnych bajerów są mniej ważne ale też mają znaczenie oczywiście (z ta prostotą i wyposażeniem trochę słabo w nowych autach niestety). Inne kwestie takie jak wygląd, prestiż, osiągi, wygoda nie mają dla nie znaczenia i są całkowicie obojętne. W końcu to tylko narzędzie, które ma mnie wozić do pracy i czasem do sklepu. Ma sprawnie i tanio działać. Lepiej raz kupić dobry sprzęt i się cieszyć, ze dobrze działa i mało kosztuje niż za parę zł kupić cudo a potem w to ładować kasę z miesiąca na miesiąc. Po za tym aby oszczędzać najpierw trzeba zainwestować. A powyższa pomysł to tylko jedna z kilu wizji...

 

Aby nie było OT to piw trochę się kupiło aby wczoraj skonsumować :)

Edytowane przez krolik_beny
Link to post
Share on other sites

New PC!

CPU - Intel i5-2500k

GPU - Gigabyte GTX 570 Windforce x3 OC

Mobo - Gigabyte GA-P67A-UD3P-B3

HDD - Samsung F3 1TB

PSU - OCZ ModXStream 700W

Case - Fractal Design Define R3 Black Pearl

 

I jeszcze trzy koszule we Wrangler'ze, spodnie w Levi's, telewizor (Panasonic TX-42G30E), kubek z Lee Cooper'a.

Planuję zakup rękawiczek od Troy'a Lee...

Link to post
Share on other sites

Igoruss fajny zestaw, powinien dobrze cykać. Jakiegoś "kopniaka" w bagażniku masz?

Na razie nie będzie zbyt dobrze cykać bo do radia będzie podłączony przez jakiś czas.:P Ale planuję też zakup wzmacniacza (Helix albo Hifonics).

Suba nie mam i raczej nie będę mieć z prostej przyczyny - mam malutki bagażnik i subwoofer zabrałbym ponad połowę miejsca :P

Po za tym brat ma Morele Tempo 6 i nawet bez subwoofera dają czadu :D A Focale to praktycznie ta sama półka jakościowa.

Edytowane przez Igoruss
Link to post
Share on other sites

10" byś wsadził w budę zamkniętą 25l i byś miał dobry kompromis

Zobaczy się, Focale na wzmacniaczu powinny być ok. Ważniejszą kwestią jak dla mnie jest dobre wygłuszenie drzwi. Już na standardowych głośnikach ciągle coś trzeszczy i skrzypi przy większej głośności

Edytowane przez Igoruss
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...