Skocz do zawartości

Co ostatnio kupiliście?


Recommended Posts

3 godziny temu, orbik napisał:

Używane?

Powystawowe z gw 2 letnią niby, bez fabrycznego opakowania, myszka była trochę brudna a tak to wszystko działa i nie jest zmiętoszone. Jedynie ten siuwaks na usb od mx keys mini mechanical jest porysowany ale tego i tak nie widać.

Link to post
Share on other sites
48 minut temu, Mirinda napisał:

Xiaomi 13T Pro okazał się odpadem pod względem aparatu, jak w telefonie za tyle kasy mogą parować obiektywy, porażka i poszedł na zwrot. Teraz chyba zapoluję na Nothinga 2 w dobrej cenie.

signal-2023-12-01-13-57-53-292.jpeg

 

Nie wiem kiedy kupowałeś tego smartfona ale wczoraj na stronie benchmark została opublikowana recenzja tego modelu, moim zdaniem średnio wypadł. Nie kupiłbym w takich pieniądzach.

Edytowane przez Tomi29
Link to post
Share on other sites




Co waszym zdaniem bardziej warto kupić PS5 czy Xbox Series X?

- Na papierze Xbox jest mocniejszy, ale odnoszę wrażenie, że gry na PS są lepiej zoptymalizowane i lepiej dopracowane.
- Pady od PS biją Xboxowe po kątem możliwości (haptyka, spusty, głośnik, mikrofon) i są wygodniejsze. Ale zdarza im się dryfowanie analogów.
- Gry i abonament na X można kupować taniej np. przez vpn. Sony z tym zaciekła walczy i jest to praktycznie niemożliwe. Ale na PS można kupować używane gry.
Do tego w abonamencie PS jest dużo gier must have, więc można kupić abonament np. na rok i mieć w co grać.
- W PS store bywają duże obniżki raz na jakiś czas i na gry i na abo. (czarny piątek, święta). I w PS store kupować tylko doładowaniami PSN, bo można je kupić taniej niż ich wartość. (np. 100 zł zl za 85 zł)
- Mimo wszystko na PS jest dużo więcej exów, chociaż coraz częściej zaczynają je wydawać też na pc (po jakimś czasie)
- PS ma bardziej rozbudowany eko system własnych gadżetów - VR, Portal, kamera, pilot. Xbox, to właściwie golas.
- Jeśli będziesz chciał ododatkowy SSD, to w PS będzie 3x taniej, bo kupujesz dowolny NVMe M.2, a do X są tylko 2 marki, tylko dedykowane i przez to droższe.

Podsumowując kupno PS z grami i abo wyjdzie drożej, dlatego PS warto tylko dla gier Sony, a Xbox dla wszystkich innych, bo będzie taniej.

Zaznaczam, że to tylko moje opinie, nie każdy musi uważać tak samo.

A i Sony daje tylko 12 m-cy gwarancji, a nie 24 jak Microsoft.
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Tomi29 napisał:

Nie wiem kiedy kupowałeś tego smartfona ale wczoraj na stronie benchmark została opublikowana recenzja tego modelu, moim zdaniem średnio wypadł. Nie kupiłbym w takich pieniądzach.

Kupowałem tydzień temu, działał naprawdę super, ale taka wada go całkowicie dyskwalifikuje. 

Edytowane przez Mirinda
Link to post
Share on other sites
48 minut temu, drVanSteiner napisał:



 


- Na papierze Xbox jest mocniejszy, ale odnoszę wrażenie, że gry na PS są lepiej zoptymalizowane i lepiej dopracowane.
- Pady od PS biją Xboxowe po kątem możliwości (haptyka, spusty, głośnik, mikrofon) i są wygodniejsze. Ale zdarza im się dryfowanie analogów.
- Gry i abonament na X można kupować taniej np. przez vpn. Sony z tym zaciekła walczy i jest to praktycznie niemożliwe. Ale na PS można kupować używane gry.
Do tego w abonamencie PS jest dużo gier must have, więc można kupić abonament np. na rok i mieć w co grać.
- W PS store bywają duże obniżki raz na jakiś czas i na gry i na abo. (czarny piątek, święta). I w PS store kupować tylko doładowaniami PSN, bo można je kupić taniej niż ich wartość. (np. 100 zł zl za 85 zł)
- Mimo wszystko na PS jest dużo więcej exów, chociaż coraz częściej zaczynają je wydawać też na pc (po jakimś czasie)
- PS ma bardziej rozbudowany eko system własnych gadżetów - VR, Portal, kamera, pilot. Xbox, to właściwie golas.
- Jeśli będziesz chciał ododatkowy SSD, to w PS będzie 3x taniej, bo kupujesz dowolny NVMe M.2, a do X są tylko 2 marki, tylko dedykowane i przez to droższe.

Podsumowując kupno PS z grami i abo wyjdzie drożej, dlatego PS warto tylko dla gier Sony, a Xbox dla wszystkich innych, bo będzie taniej.

Zaznaczam, że to tylko moje opinie, nie każdy musi uważać tak samo.

A i Sony daje tylko 12 m-cy gwarancji, a nie 24 jak Microsoft.

 

Dzięki za odpowiedź :) , no przekonywujące argumenty na korzyść PS5, aczkolwiek trochę kusi mnie Xbox Series X, sam nie wiem co robić :co: Ostatnio oglądałem na YT filmik na temat PS5 slim i PS5, gość mówił, że pad od PS5 dosyć krótko trzyma jak bezprzewodowo się korzysta.

Edytowane przez Tomi29
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, drVanSteiner napisał:



 


- Na papierze Xbox jest mocniejszy, ale odnoszę wrażenie, że gry na PS są lepiej zoptymalizowane i lepiej dopracowane.
- Pady od PS biją Xboxowe po kątem możliwości (haptyka, spusty, głośnik, mikrofon) i są wygodniejsze. Ale zdarza im się dryfowanie analogów.
- Gry i abonament na X można kupować taniej np. przez vpn. Sony z tym zaciekła walczy i jest to praktycznie niemożliwe. Ale na PS można kupować używane gry.
Do tego w abonamencie PS jest dużo gier must have, więc można kupić abonament np. na rok i mieć w co grać.
- W PS store bywają duże obniżki raz na jakiś czas i na gry i na abo. (czarny piątek, święta). I w PS store kupować tylko doładowaniami PSN, bo można je kupić taniej niż ich wartość. (np. 100 zł zl za 85 zł)
- Mimo wszystko na PS jest dużo więcej exów, chociaż coraz częściej zaczynają je wydawać też na pc (po jakimś czasie)
- PS ma bardziej rozbudowany eko system własnych gadżetów - VR, Portal, kamera, pilot. Xbox, to właściwie golas.
- Jeśli będziesz chciał ododatkowy SSD, to w PS będzie 3x taniej, bo kupujesz dowolny NVMe M.2, a do X są tylko 2 marki, tylko dedykowane i przez to droższe.

Podsumowując kupno PS z grami i abo wyjdzie drożej, dlatego PS warto tylko dla gier Sony, a Xbox dla wszystkich innych, bo będzie taniej.

Zaznaczam, że to tylko moje opinie, nie każdy musi uważać tak samo.

A i Sony daje tylko 12 m-cy gwarancji, a nie 24 jak Microsoft.

Vpn Turcja albo Usa i też mamy tanie gry.

15 minut temu, drVanSteiner napisał:

Faktycznie krótko, dużo krócej niż xboxowy. A tam możesz mieć zestaw akumulatorków AA i wkładać naładowane. Przy dualsense, jak dużo grasz musisz mieć 2 padyemoji23.png
U mnie wytrzymują +/- 12 godz.

Bo ludzie mają pada na domyślnych. Wystarczy zmienić intensywność wibracji.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Są dwa typu routerów już, ja u siebie mam koncentryk czyli hfc na 1 Gb/s. Do 5 Gb/s ftth trzeba ponoć instalacje u mnie robić więc odpuściłem ale cena kusiła bo 110 zł na 12 miesięcy razem z tv.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
23 godziny temu, FeX napisał:

Do cichej pracy, coś takiego. Myszka mi niepotrzebna, ale co zrobić :D

Ewentualnie może ktoś zna coś cichego i wartego polecenia.

 

logitech k780 - bardzo ciche

Link to post
Share on other sites
W dniu 3.12.2023 o 10:11, Tomi29 napisał:

Co waszym zdaniem bardziej warto kupić PS5

Mam obydwa i moim zdaniem PS5 to lepiej przemyślany system, lepszy padzik a gry na X'a w zasadzie ogrywam na PC.

 

XSX - Biblioteka gier, gamepass

PS5 - wszystko inne :) + VR2 jest genialny

18 godzin temu, drVanSteiner napisał:

Szarik, czy oni dalej kit wciskają, że to światłowód, a w rzeczywistości koncentryk

Tak gwoli ścisłości, często jest światłowód, ale przed lokalem stawiają konwerter na koncentryk, ewentualnie za prośbą mogą doprowadzić światełko dalej

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ludziowie, na jakich Smart band watch czy tam jak, da się zainstalować przeglądarkę internetową typu Samsung browser czy Chrome czy edge.
Wiem głupie, małe nie potrzebne, ale musi być, bo nauczycielki zabierają telefony.
W każdym razie żeby zegarek był znośny na zasadzie jakość / cena i działał z każdą firmą telefonów...?

Albo dostęp do galerii zdjęć, też pomocne.

W sumie to podoba mi się Samsung Classic bo ma ten pierścień obrotowy.





Link to post
Share on other sites
16 minut temu, AudiAWX napisał:


Wiem głupie, małe nie potrzebne, ale musi być, bo nauczycielki zabierają telefony. emoji1787.png

Jakim prawem ?

Mają nakaz prokuratora ,są z policji ...?  mówię serio

 

Takie działanie będzie sprzeczne z art. 64 pkt 3 Konstytucji stanowiącym o prawie do własności. Nauczyciele nie powinni karać uczniów odebraniem telefonu komórkowego, gdyż mogłoby to zostać ocenione jako nadmierne ingerowanie w prawo własności przysługujące obywatelom, w tym również uczniom

https://www.portaloswiatowy.pl/postepowanie-w-trudnych-sytuacjach/czy-mozna-zabrac-uczniowi-telefon-16816.html

 

Nauczyciel ,a właściwie szkoła może określić zasady używania  tel. na terenie szkoły ,ale nie ma prawa zabierać  czyjejś własności  ,za to nauczyciel może beknąć   dość poważnie  .

 

 

Edytowane przez raiders
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...