Skocz do zawartości

Co ostatnio kupiliście?


Recommended Posts

Jakby ktoś szukał obcinaczek do pazurów pupila to polecam z lampką LED :lol:

Lampka wymiata :lol:

Te akuratnio dla bigla bo ostatnio nie wyhamował i przywalił głową w stolik.

57złoty

received_937814460978180.jpeg

W dniu 17.04.2023 o 00:09, dodo napisał:

Ekspres do kawy Jura Z10 Diamond White (EA) - Konesso.pl

 

Trochę kosztowny ale kupiłem dla cold brew i możliwości regulacji dosłownie wszystkiego.

Pewnie kosztował majątek :o

  • Lubię to 4
  • Dzięki 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 17.04.2023 o 00:09, dodo napisał:

kupiłem dla cold brew

Opiszesz coś więcej jako to działa?

1 godzinę temu, drVanSteiner napisał:

że kawa na zimno jest tak drogocenna

Spróbuj, będziesz szukał dogodnych rat na taki ekspresik :)

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
50 minut temu, GreQonE napisał:

Opiszesz coś więcej jako to działa?

 

Proces trwa dłużej niż w przypadku klasycznej kawy ale faktycznie kawa jest chłodna, nie parzy na ciepło i schładza. Ma inny smak, zupełnie inny niż zwykła ciepła a następnie schłodzona. 

Pieni mleko w temperaturze niższej niż zwykłe napoje ale nie jest to chłodne spienione mleko a ciepłe. 

 

2 godziny temu, drVanSteiner napisał:

Jura Z10

Si.

2 godziny temu, drVanSteiner napisał:

Nie przypuszczałem, że kawa na zimno jest tak drogocenna

Między innymi, funkcji jest ogrom no i trzeba lubić kawę, bardzo lubić kawę.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, jozek23 napisał:

bo bloku zaparzającego nie da się zdemontować , trzeba wozić do serwisu ?

Tak, z tego co mi wiadomo to w większości modeli jury nie wyjmiesz szybko bloku, trzeba się bawić w odkręcanie garści śrubek.

Producent i cała otoczka marketingowego bełkotu twierdzą, że jeśli używasz "ori" tabletek do czyszczenia to jest cud, miód i malina...

Rozmawiałem kiedyś z serwisantem ekspresów to lekko mówiąc nie był aż tak poprawnym optymistą w tej kwestii.

Ja mam nivonę i szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie żeby nie można było wyciągnąć normalnie do czyszczenia bloku zaparzającego.

Edytowane przez pendzel_3
  • Lubię to 1
  • Że co, proszę? 1
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
14 minut temu, pendzel_3 napisał:

Ja mam nivonę i szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie żeby nie można było wyciągnąć normalnie do czyszczenia bloku zaparzającego.

Team Melitta here - ostatnio zapomniałem o bloku na 3 tygodnie, dobrze, że nie na dłużej, bo resztki zaczęły zakwitać :/

  • Haha 2
Link to post
Share on other sites

Mamy w pracy Jurę WE8 i psuje się tak raz na rok.... tyle, że robi po 50+ kaw dziennie i nie jest nigdy odkamieniana bo przecież kto niby miałby to robić, a komu to potrzebne a dlaczego, łatwiej na serwis wysłać.

 

Mój prywatni Saeco Picobaristo Deluxe psuje się od 4 kaw tygodniowo, także ... był już 2 razy na serwisie w ciągu chyba 2.5 lat, ciągle jakaś uszczelka puszcza i pół kawy leci w tackę ociekową.

Edytowane przez Cepheus119
Link to post
Share on other sites
25 minut temu, Cepheus119 napisał:

Saeco Picobaristo Deluxe psuje się od 4 kaw tygodniowo, także ... był już 2 razy na serwisie w ciągu chyba 2.5 lat

uuu... to rzeczywiście nieciekawie, te starsze Saeco nie były aż tak awaryjne.

 

Ja się skusiłem na nivonę bo właśnie mamy w pracy jedną która stoi już od 5 lat, kaw przerobiła tysiące, ani razu nie była w serwisie, tyle ze kolega trochę dba, odkarmienia, czyści raz w tygodniu i właśnie na weekend wyjmuje i myje blok zaparzający, chociaż też nie zawsze. Ostatnio kupili drugi jakiś Delonghi to nie wiem czy się przyzwyczaiłem czy coś w tym jest, ale ta sama kawa bardziej smakuje mi z nivony.

 

Link to post
Share on other sites




Producent i cała otoczka marketingowego bełkotu twierdzą, że jeśli używasz "ori" tabletek do czyszczenia to jest cud, miód i malina...

Miałem wcześniej Krupsa i tam nie można było czyścić bloku. Po roku większość kawy leciała do tacki. Zgłosiłem reklamację w sklepie a sklep odesłał do serwisu. Tak się składa, że serwis mam niedaleko i pracuje tam znajomy to się go zapytałem, czy jak będą mieli ten ekspres na warsztacie to mógłbym podejść i zobaczyć czy jest w tym dużo filozofii, bo jak padnie uszczelka po gwarancji to mógłbym sam ogarnąć. Niechętnie, ale się zgodził. Jak zobaczyłem ile tam było syfu to aż się skrzywiłem, że piłem z tego kawę. Czyszczony był zawsze regularnie tabletkami i odkamieniany. Tak jak mówisz, kumpel twierdzi, że to pomyłka, że nie można rozebrać tego bloku i samemu wyczyścić. Kawa po zmieleniu nim wpadnie do sitka zawsze się osadza na ściankach, bo tam jest wilgoć a później to kwitnie.
Po wymianie uszczelek i wyczyszczeniu od razu go sprzedałem.
Teraz mam Melitte i nie wyobrażam sobie już ekspresu, w którym nie można wyczyścić całego bloku.
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, GreQonE napisał:

Mam obecnie ekspres na kapsułki i w zasadzie nawet nie wiem co tam miałbym czyścić, mówicie że ekspresy tego pokroju wymagają dodatkowych akcji serwisowych poza odkamienianiem?

Tak, w ekspresach automatycznych jest cały blok zaparzający, sam układ z dyszami też jest bardziej skomplikowany, a jak jeszcze do tego dochodzi układ spieniania mleka wbudowany w kolumnę to robi się z tego niezłe kombo  Oprócz odkamieniania, jest jeszcze program czyszczenia (przeważnie tabletkami), tabletki te w istocie to nic innego jak wodorowęglan sodu (soda) i kwas cytrynowy + ew. jakieś śladowe ilości detergentów ale niektórzy dopisują do tego jakieś magiczne bajki żeby kasować 70zł za paczkę :) Niemniej nic nie zastąpi mechanicznego czyszczenia takiego bloku... nie jest to ani trudne ani czasochłonne, przy domowym użytku raz w tyg. zazwyczaj wystarczy.

Edytowane przez pendzel_3
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Nie schładza, tylko "parzy" na zimno. Ponoć kawa wtedy nie smakuje jak kawa. Najlepsza do tego są kawy z wyczuwalnym smakiem cytrusów.
Mielisz kawę, wsypujesz do naczynia, zalewasz zimną wodą, zakręcasz, odstawiasz na 12 do 16 godzin do lodówki i voila masz kawę cold brew
Ale tylko teoretyzuję, bo nigdy nie piłem takiej kawy

  • Haha 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, Cepheus119 napisał:

Mój prywatni Saeco Picobaristo Deluxe psuje się od 4 kaw tygodniowo

Ja od 10 lat czekam aż się zepsuje Philips Saeco Intelia HD8753/19, bo już bym chciał coś nowszego  a on dalej działa . Robi około 60 - 70 kaw tygodniowo. ( Dlatego zadałem to pytanie i penetruje rynek)

Edytowane przez jozek23
Link to post
Share on other sites

Gadżety z aliexpress.

Jak to nazwać elektryczne sprzężone powietrze. Taka tam suszarka bez nagrzewnicy i wyższymi obrotami.

xuH5GHG.png

Adapterek pomiarowy

GIXGDyZ.png

Mini latarka z otwieraczem, karabinczykiem, magnesem, ładowana USB-C, rozkładaną nóżką:

QYz96Y6.png

Edytowane przez CrisPell
  • Lubię to 4
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
14 minut temu, CrisPell napisał:

Gadżety z aliexpress.

Jak to nazwać elektryczne sprzężone powietrze. Taka tam suszarka bez nagrzewnicy i wyższymi obrotami.

- ile to kosztowało ,kompa się da wyczyścić tym

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...