Skocz do zawartości

Co ostatnio kupiliście?


Recommended Posts

32 minuty temu, marik81 napisał:



 


A to czasem nie ze wstawki na peperze?emoji16.png
 

:D taaa - akurat negocjowałem RC-AC1200+ na olx jak to wskoczyło ,to wziąłem nowy

Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, Mirinda napisał:

Dzisiaj wleciał :D

Jak ci się sprawuje ten 5700XT w połączeniu z tym cpu? Myślę żeby wymienić swojego rxa570 bo kuleje przy 5600 :D Do 1440p ULTRA w większości tytułów się nada to gpu jeszcze? FPS jaki mnie zadowoli w większości tytułów to 45-50+

Link to post
Share on other sites

Działa bardzo przyjemnie, wcześniej miałem 4790K i procek ograniczał kartę, potem przez kilka dni jechałem na ryzenie 5 5500 i to był zbalansowany zestaw.

Sam gram w 1440P, większość gier śmiga super, ale trochę więcej mocy by nie zaszkodziło :menda:

Teraz jak wymieniłem na R7 5800X, chętnie podmieniłbym obecną grafę na RX6700XT bo procesor ma potencjał na lepsze GPU.

  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites

Filterki

image.png.07e70f5e09045e5c4581d6b5e50e51f4.png

Nie przestanie mnie ten świat zadziwiać, oryginały ponad 800 zł a takie zamienniki 18% ceny oryginałów. Po co i dlaczego? - się ciśnie na usta.

 

Co do rozkmin nad potrzebną mocą GPU, przedstawiam kryterium mocy Michała działające z generacją RDNA 1 i dalej u AMD i Ampere i dalej od nVidii i dotyczy raczej rasteryzacji, ray tracingi to inny temat:

 

Granie w medium w nowsze gierki w 30 - 50 klatkach i w 60 w starsze gierki na ultra - potrzeba 1.5 - 2.5 Teraflop/Mpix rozdzielczości GPU od AMD i 1.9 - 3.1 TF/Mpix od nvidii

 

Granie w 90%+ tytułów na ultra zamykając licznik na 60 klatkach - jakieś 2.5 - 3.5 TF/Mpix od AMD i 3.1 - 4.3 TF/Mpix od nVidii

 

Granie w high/ultra, 60fps +: sky is the limit - na pewno ponad 4 TF/MPix  u AMD i  5 od nvidii

 

Przykład:

2560 x 1440 = 3.68 MPix x 2.5 TF - przyda się coś ponad 9 TF na GPU - RX5700XT ma prawie 10, więc jak znalazł, chociaż bez dużego potencjału na przyszłość

 

1280 x 800 (Steam Deck) = 1.02 MPix przy GPU max 1.6 TF - no takie medium w 40 klatkach w nowych grach da rade

 

Jakiś egzotyczny ultrawide dla graczy?: 5120 x 1440 (Odssey Neo od Samsunga) = 7.37 MPix i gra w high powyżej 60 klatek? przyda się tak 3.5 TF AMD / 4.4 TF nV per Mpix = jakiś RX6900XTX (ale ledwo ledwo) / RX7800XT lub RTX3800Ti i wyżej od nVidia.

 

Patent is pending ...

  • Lubię to 4
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...