Skocz do zawartości

Co ostatnio kupiliście?


Recommended Posts

 

 

Standard.

 

No nie za bardzo. Akurat w przypadku dziarania liczy się trochę więcej rzeczy niż talent. Trzeba jeszcze mieć odpowiedni sprzęt, lokal i praktykę. Pierwsze dwa czynniki wymagają kasy, trzeci - czasu. Jeśli ktoś ma smykałkę to w trakcie zdobywanie tej ostatniej, wyrobi już sobie na tyle markę, że będzie mógł odpowiednio za usługę zawołać. Robienie zaś tatuażu u kogoś bez odpowiedniego doświadczenia to jak pójście pod skalpel do studenta pierwszego roku. Farmacji. 

 

To już nie te czasy.

Link to post
Share on other sites

Przecież ja tylko poruszyłem temat czynników marketingowych. Mowa cały czas o legalnie prowadzonym studiu tatuażu z odpowiednim zapleczem i oprzyrządowaniem. Twoja historia o przebiegu kariery tatuażysty bardzo mnie ujęła, ale nie zawsze tak ona przebiega. Wszystko zależy od tego na ile jesteśmy doinformowani, co miejsca w które się udajemy. W mniejszych miastach właśnie człowiek wypromuje się tylko dzięki talentowi.

 

Swoją drogą świetne porównanie nieudanego tatuażu do śmierci/uszkodzenia ciała :)

Link to post
Share on other sites

 

Mowa cały czas o legalnie prowadzonym studiu tatuażu z odpowiednim zapleczem i oprzyrządowaniem
 
 

Yhm. I w legalnie prowadzonym studiu ktoś zrobi ładny rękaw za 1,5k? 

 

http://blog-cdn.tattoodo.com/wp-content/uploads/2014/03/fail1.jpg?09b2aa

 

Tekstu o jednej sesji nawet nie będę komentował, bo nie warto.

 

 

 

 

nie zawsze tak ona przebiega.

 

Pewnie. Niektórzy mogą mieć kasę z domu i od razu zaczynać na dobrym sprzęcie, ale doświadczenia nie zdobywa się w tydzień.  

 

 

 

Swoją drogą świetne porównanie nieudanego tatuażu do śmierci/uszkodzenia ciała

 

Jeśli uważasz, że kiepsko wykonany tatuaż nie jest oszpeceniem to gratuluję.

Link to post
Share on other sites

hmmm.... coś drogo ci to robi..... jak tylko tyle tattoo zrobił w 3 sesje do tego "każda po 800zł" 

btw. taki tattoo to robi się w jedną sesję w max 1500zł  pod warunkiem że klientka wytrzyma ból.... :)

Oprócz tego co na zdjęciu kilka postów wcześniej (czyli 3 duże róże) mam zrobione całe przedramię i zgięcie.

 

To jest po prostu niewykonalne (dla tatuatora jak i dla mnie) zrobić tego w jedną sesję. Łącznie musiałby poświecić na mnie 12h, bo tyle ogółem trwały 3 sesje. Poza tym - ból... Po 3-4h, gdy tatuator przeciera skórę ręcznikiem ładnie boli, a co dopiero po 12h :)

 

A czy dużo bierze jak za sesję. Raczej nie, bo i w czasie takiej sesji dużo zrobi. ;)

 

 

 

 

Ekspertem nie jestem, ale czy ludzka skóra też nie ma określonej "wytrzymałości". Nawet Chuck Norris mógłby sobie robić taką dziarę na całą rękę i by to wytrzymał, ale pytanie brzmi czy jego skóra to wytrzyma na raz? 
 

 

Max. trwania sesji to powinno być 5-6h, dalsze godziny to już męka i cierpienie. Swoją drogą, ja zawsze najdłużej jestem w studiu. Ktoś przyjdzie później niż ja, zrobi coś na przedramieniu, wyjdzie, a ja nadal na fotelu :D 

Edytowane przez Kornela95
Link to post
Share on other sites

Tylko powiedz mi kto o zdrowych zmysłach sam zgodzi się na takie oszpecenie? Przytoczyłeś operację z użyciem skalpela, a taki zabieg jest znacznie bardziej inwazyjny, z resztą nieważne :)  Nie idę na tatuaż do nikogo w ciemno, a jedynie do zaufanych ludzi, którzy potrafią dobrze wykonać swoją pracę itd. Jeśli takich osób się nie zna trzeba udać się do tych najbardziej znanych, ot tyle.

 

Taki rękaw z wypełnieniem to gruba robota, 1 sesja to zwykła głupota i niepotrzebne przemęczenie.

Link to post
Share on other sites

Nowaj Tobie łatwiej takie rzeczy wyłapywać, czemu się w ogóle nie dziwię. Właściwie to tę lekcję pewnie długo będę pamiętał :) Staram się być, jak najbardziej poprawny językowo (na ile to możliwe), ale wiedza sprzed kilku-kilkunastu lat nie zostaje w głowie jeśli dotychczas nie była mi potrzebna.

 

Ode mnie już koniec OT.

Link to post
Share on other sites

Chudy super!

No to i ja pokażę co do mnie wczoraj przyszło (ten czarny) :D

http://screenshu.com/static/uploads/temporary/fy/yh/if/64xshn.jpg


A dziś przyszło silikonowe wdzianko

http://screenshu.com/static/uploads/temporary/im/nj/7v/4pftjy.jpg

 

I jeszcze Ni200 z wczoraj

http://screenshu.com/static/uploads/temporary/db/8q/os/kp1n71.jpg

  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...