Skocz do zawartości

Co ostatnio kupiliście?


Recommended Posts

zadaj relację jak te produkty smakują, zawsze jak jestem w Tesco mam zawahanie czy nie kupić, ale boję się że może to smakować badziewnie

 

są co najmniej połowę droższe i co najwyżej takie same jak produkty kupowane z głową

sushi robię od wielu lat i generalnie nie polecam produktów z napisem "do sushi", nie znaczy to, że nie da się z nich zrobić niczego dobrego, tylko są lepsze i tańsze rozwiązania, np 

  • dobre nori nie pochodzi z chin, japońskie z kolei jest drogie bo japońskie, tymczasem koreańskie nie wiele mu ustępuje, a cenowo już przyjaźniejsze
  • ryż polecam z makro, krótkoziarnisty, taki w 5kg opakowaniach, ciężko o jakościowo lepszy, a wychodzi bardzo ekonomicznie
  • ocet ryżowy byle tańszy tu nie ma żadnej filozofii
  • natomiast sos sojowy inny niż oryginalny to tfu i pasqudztwo, musi być kikkoman i już (bo tylko taki z tych dobrych mamy na rynku w cale nie jest najlepszy, ale na bezrybiu...), niestety nie mamy też innych odmian niż "for general cooking", a szkoda, niemniej nadaje się
  • wkładka już wedle uznania, ja np nie cierpię łososia nie tylko surowego, ale w ogóle, natomiast uwielbiam krewetki i tuńczyka, najlepiej "bonito" czyli błękitnopłetfego, w porównaniu do innych ryb jest jak grillowany porthouse z najlepszej argentyńskiej wołowiny przy "odgrzewanym wieprzowym niby-stejku ze sfinksa"
  • aa no i wasabi dobrze wychodzi w proszku i nie wietrzeje jak gotowce w tubkach, tu wskazany oryginał japoński
  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

1. Core i5 4670K - za 600 :D - dobra cena za używkę podobno chodzącą na codzień tylko na 2 GHz :) bowiem  służył głównie w konfiguracji do pracy w internecie, dopiero niedawno przeniosłem go do benchtable do testowania pamięci

 

2. SilentiumPC Gladius M40 - miałem tyle bud przed nią i po niej - ale ta była dla mnie najlepsza (wygląd), dlatego znów wróciłem do niej po roku  ;)

 

http://zapisz.net/images/161_sdc12298_tn.jpg

* zdjęcie z 2014 roku

Edytowane przez Adonim85
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...