Skocz do zawartości

Co ostatnio kupiliście?


Recommended Posts

Kto jeszcze uzywa plyt DVD? :P

Ja :) Mam nawet w kompie Blu-Ray :)

100 sztuk to jakieś 80 zł :P Ale dwie partie i praktycznie masz dysk 1TB.

100 x 4 gb = 400gb Czyli ~200 pln = 1 tb przy plytach dvd

Jak Ci padnie jedno DVD to tracisz 4,7 GB danych a jak dysk 1 TB zapełniony to tracisz blisko 1 TB danych. I wtedy na pewno jest milej :) Już się przekonałem, że HDD i penrive'y to nośniki o wysokim ryzyku a płyty dobrze traktowane bezawaryjnie służą. oczywiście używam takowych ale dane zawsze są podane backupowi na innym nośniku. Cóż... jestem przezorny z natury i dane przechowuję na dyskach optycznych. Koszty mi latają bo to są grosze i nie zależy mi czy opłacalność jest mniejsza czy większa... Edytowane przez krolik_beny
Link to post
Share on other sites

Zniszczyć?? Tylko ja używam moje płyty i obchodzę z się z tym jak z jajem. Opcja spięcia w RAID to wgl bez sens. Dyski będą pracowały a każdym razem jak komputer działa i będą się używały. Do tgo dochodzi kwestia wyładowań elektrycznych (burza) czy przepięć... w tym roku po burzy grafikę wymieniałem... 2 lata temu router (tk mm listwę, router ni miał). Jak płyta leży w szawce to chyba bezpieczniejsza jest. Koszty jak pisałem dla mnie sa obojętne. nawet nie myślałem nad tym, która opcja jest opłacalna bo nie zależy mi na opłacalności. Ale każdy m woje zdanie na szczęście mamy wybór z czego chcemy korzystać :)

 

RADI lub dysk przenośny mógł by być jedynie alternatywą dla płyt sensie ich kopii bezpieczeństwa czyt przechowywani danych równolegle o płyt.

 

Nie wiem czy znasz zasadę aby ni trzymać wszystkich pieniędzy w jednym miejscu bo jak Ci to miejsce okradną to nie masz nic a jak masz kilu miejscach to jak Ci jedno okradną to nadal masz większość :) Tu jest podobnie :)

 

Coś mi się zdaje, ze za jakieś 8-9 lat płyty powrócą do łask al wtedy będą HVD czy inne holograficzne cuda mieszczące 1-4 TB danych aby pomieścić filmy w standardzie Ultra HD :)

 

Koniec OT

Edytowane przez krolik_beny
Link to post
Share on other sites

Kto jeszcze uzywa plyt DVD? :P

To też prawda. :) Za 100 sztuk DVD, wyrwałby już jakiś dysk.

100 sztuk to jakieś 80 zł :P Ale dwie partie i praktycznie masz dysk 1TB.

100 x 4 gb = 400gb Czyli ~200 pln = 1 tb przy plytach dvd Samsung F3 1 TB za 180 pln - http://allegro.pl/samsung-f3-1tb-hd103sj-i1866897751.html

Ja używam płyt DVD. Często muszę coś nagrać.

Już mi obliczyliście jaki dysk mógł bym kupić, a ja mam zewnętrzne 2TB...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...