Skocz do zawartości

Co ostatnio kupiliście?


Recommended Posts

1 minutę temu, GreQonE napisał:

Tak tak, mea culpa, skrót myślowy.

 

Miałem na myśli OEM zestaw akumulatorów, tak żeby można było je ładować z "pada"

 

Spoko, zwątpiłem - myślałem, że może dawali.

 

Naczytałem się, że te microsoftu jak się trafi to jedne długo trzymają, a drugie nie i w końcu nie wiem czy kupować.

Link to post
Share on other sites
W dniu 21.11.2023 o 07:27, joker5513 napisał:

No właśnie z wykonaniem też krucho. Konstrukcja wygina się jak w jakimś Silentium PC za 200zł. Totalny badziew. Niestety mnie limituje konieczność możliwości instalacji 420mm AiO 

A no właśnie w nzxt tylko na froncie wchodzi 420 i to standardy arctic by nie wszedł zapewne. Ja wcześniej miałem meshify c czyli już leciwa konstrukcja to przewiew też był niezły ale ta nzxt ja bije na głowę. Na przodzie 3x140mm i wieje konkret. 

Link to post
Share on other sites

 W końcu wjechał profesjonalny aparat do pomiaru temp. wody w układzie chłodzenia za 5,90zł i higrometr za dychę:

obraz.png.b1cfba495c262ba9c9410ffa6a5a3b76.pngobraz.png.ccd82f9af6e3dc859b615d054b5eeeaa.png

Idle :D

 

Pod pachą pokazał 36.5 więc jest git :)
Im bliżej do celu tym trochę trwa zanim dobije do temp właściwej, ale nawet te 0.5o to już nic :)

I higrometr:

temp chyba do pupy (+2-3 stopnie), ale w zmywarce pokazał 95% wilgotności - jak dla mnie wystarczy :rotfl:

 

 

A jednak ten mały biały gówniak też pokazuje +- dobrą temp. jak inny elektroniczny termometr (zewn/wewn) jak postawiłem go obok :D

 

Polecam :rotfl:

Edytowane przez wid3l3c
  • Lubię to 6
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Rozdawali na Epic Deliver Us Mars przeszedłem i wciągnęła mnie ta gierka. Aż głupio, że nie wiedziałem o Deliver us Moon, której kontynuację przeszedłem. Tak więc:

biCX7FW.png

Swoją drogą pierwsza gra, która pokazała mi, że moje GPU ma za mało VRAM. Rany jaki swap leciał i dropy poniżej 20FPS :cry:

 

Paski:

aOUVudu.png

Edytowane przez CrisPell
  • Lubię to 8
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, mlekolak napisał:

A jak mierzysz temperaturę? W którym miejscu?

Wrzucony w rezerwuar, bo mam customa, z totalnie customowym rezerwuarem :hahaha:kabel na wyjściu uszczelniony plasteliną :D

Wcześniej miałem taki:

obraz.png.b8fc5b971a256cd72bfb8f2eaf07b6f2.png

 

No ale na niego był na płycie głównej (Z87) dedykowane piny do podłączenia takowego.

Jego responsywność była totalnie inna i mega szybko dobijał i stabilizował temperaturę.

 

Może to kwestia "oprogramowania" kontrolera który rejestruje i wyświetla temperaturę na wyświetlaczu.

Pewnie jest to średnia z x-dziesięciu ostatnich pomiarów, albo przewodnictwo między osłoną a samym czujnikiem w środku jest "takie se".

Ot sensor w rurce na jej końcu i pewnie wymazany jakąś pastą, albo i nie - tak zbudowany był jeden z chińskich termometrów do pieczeni :)

 

Jak wsadziłem "z powietrza" pod pachę to dobiło do 36,1 dość sprawnie, a potem kilka minut do 36,5.
Jak z powietrza prosto pod pachę chwilę poczekałem i baterię wyjmij-włóż to w zasadzie od razu 36,6 było.

 

Odpalam kompa, pokazuje 19,3 stopnia, napisałem tego posta i jest 27,0 (CPU=32,4) i tak powoli sobie rośnie - 27,1 -> 27,2 -> 27,3

23:08 odpalony komp, teraz 23:35 i jest 28,7 - tylko forum i OLX.

 

No ale to też temp. wody się podnoś sukcesywnie, wiadomo, dopóki się nie ustabilizuje układ cały pod temp procesora, to ma prawo się zmieniać:

obraz.png.64d7234204b63490cd3c04263799a2fe.png

Już 2 stopnie + od uruchomienia programu.

Edytowane przez wid3l3c
  • Lubię to 6
Link to post
Share on other sites
31 minut temu, wid3l3c napisał:

No ale na niego był na płycie głównej (Z87) dedykowane piny do podłączenia takowego.

Jego responsywność była totalnie inna i mega szybko dobijał i stabilizował temperaturę.

Shieeeet no właśnie, MSI B650 Tomahawk nie ma takiego i chyba będę zmuszony kupić Aquacomputer Flow NEXT albo coś kombinować z jakimś QUADRO ;/ Jest jeszcze opcja przewiercić korek i jakimś plastelinopodobnym czymś zakleić na szczelnie :D Dzięki za odpowiedź ;) 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...