Skocz do zawartości

Co ostatnio kupiliście?


Recommended Posts

 

25 minut temu, GreQonE napisał:

Po czym wnioskujesz?

 

Jakie były temp?

Powyżej 60 stopni, powodowały restarty i bluescreeny. Schodząc z OC i napięcia byłem wstanie dłużej grać nim dochodziło do restartu komputera. Problem nie występował przy poprzedniej słabszej karcie. dodatkowo Goodram IRDM RGB jest kwadratowy od góry i to zapewnia przy czterech kościach, absolutnie zerowy przepływ powietrza i generalnie wszytko pogarsza. Po wymianie na obecne dwie kości problem został rozwiązany.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Jak tak się podoba wklejam jak całość wyszła. Trochę bałagan, ale sprawa jeszcze rozwojowa.
Nie wszystko wyszło tak jak trzeba.. i te żarówki które kupiłem niedawno, do łazienki nie pasują, barwą światła.
Rzeczy kupowałem z internetu i castoramy. Białe płytki z castoramy twarde jak stal, coś niesamowitego.
Kibel brałem z neta, i sam montowałem, co ja się przy tym narobiłem.. uważam że elementy mocujące przyszły od innego modelu :D
Muszę kupić jeszcze te podświetlenie pod szafkę, tylko nie wiem jakie na 230v.

Screen Shot 08-03-23 at 10.52 AM.PNG

Screen Shot 08-03-23 at 10.53 AM.PNG

  • Lubię to 8
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 2.08.2023 o 21:37, Mirinda napisał:

Po wymianie na obecne dwie kości problem został rozwiązany.

A może wystarczyło kupić wentylator 12cm, postawić na karcie i skierować go na ramy :D
Tylko czekać aż pasywki zaczną być niedostateczne pod RAMy.
 

Ja tak mam, dodatkowo dmucha na VRMy mobo, dysk na adapterze PCI-E i ogólnie powietrze znad backplate karty też wzruszy.
(bo mam też blok na gpu więc ciężej o ruch powietrza)

 

A w temacie:

image.png.3033c5cc208bb300ce52e31fb73aea15.png

Dla młodego pierwsze rękawiczki (rozm 5, ciężko naciągnąć a po ~1cm luzu na palcu), bo ręce szczypią jak stary kopie :D

Bez przepłacania bo mimo wzrostu palce jakieś takie krótkie :rotfl: i najpierw szanować trzeba się nauczyć :D

Edytowane przez wid3l3c
  • Lubię to 2
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
9 minut temu, wid3l3c napisał:

A może wystarczyło kupić wentylator 12cm, postawić na karcie i skierować go na ramy :D
Tylko czekać aż pasywki zaczną być niedostateczne pod RAMy.

Goodram IRDM RGB jest tak nietypowo zbudowany by od góry przy 4 kościach tworzyć jedną równa powierzchnię, także niewiele by to dało. On jest po prostu do kompa, który ma tylko wyglądać. A mocniejsza karta go dodatkowo ogrzewała. 

Edytowane przez Mirinda
Link to post
Share on other sites

Chyba nie każdy wie że RAMy potrafią tracić stabilność już w okolicach 50C, zawłaszcza b-die są bardzo wyczulone na temperaturę.

34 minuty temu, wid3l3c napisał:

Tylko czekać aż pasywki zaczną być niedostateczne pod RAMy.

Na szczęście są już gotowe rozwiązania ;)

CL-W239-CA00SW-A_d6ef6bacbe3a4409b3edb28ca85508c0.jpg.5fbce7bcfddfb0e8ed46f6c8806e5ffd.jpg

  • Lubię to 3
  • Haha 3
Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, zbiku90 napisał:

Na szczęście są już gotowe rozwiązania

 

Pamiętam ile kasy na to poszło chyba w moim projekcie GreQ-Main 3.0, efekt żaden, tona złączek, ale za to wyglądało to ładnie, aczkolwiek wtedy jeszcze RGB nie było tak spopularyzowane

Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, zbiku90 napisał:

Nie gadaj że nie obniżyło temperatury wcale

 

Myślę, że mogło raczej ją zwiększyć, z tego co pamiętam to DDR3 grzało się... w ogóle xD

 

Stąd też temperatura cieczy mogła być wyższa niż temperatura pamięci pod obciążeniem

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...