Skocz do zawartości

Co ostatnio kupiliście?


Recommended Posts

4 godziny temu, zbiku90 napisał:

Chyba nie trzeba mieć VPNa, tylko konto ustawione na inny region.

 

Miałem na myśli kupowanie przy użyciu VPN-a nie tylko gier, no ale o gry też mi chodziło. Swoją drogą dzięki za info o ustawieniu konta np. steam na inny region, nie pomyślałem o tym. Wtedy będzie obowiązywać cena z innego regionu niż Polska?

Link to post
Share on other sites

Niedawno wymieniałem router na rękojmi. Opisałem problem na czacie, dostałem na maila etykietę, nadałem paczkę w punkcie (wysyłka do DE) i za parę dni miałem nową sztukę u siebie. Także szybko, bezstresowo i za darmo, no ale to tylko pojedynczy przypadek. Sprzęt oczywiście kupiony od amazona bezpośrednio, nie wiem jak u innych sprzedawców sprawa wygląda.

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
9 minut temu, GreQonE napisał:

Co powoduje taką cenę w takim sprzęcie?

Ma jakieś ekstra funkcje?

 

Nie znam się, pytam się z ciekawości

Ekran dotykowy chyba tutaj najbardziej wpływa na cenę - aczkolwiek Garmina Edge 530 bez dotyku można dostać w podobnej cenie. Wybór treningów, czytelność mapy, interfejs, częste aktualizacje. To i tak cena promocyjna, bo chyba rok albo dwa lata temu ta nawigacja kosztowała prawie 2k.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, tomo27 napisał:

Garmina Edge 530 bez dotyku można dostać w podobnej cenie.

 

Właśnie, dlaczego nie Garmin czy Wahoo?

Sam się zastanawiam czy nie kupić czegoś takiego ale mam Fenixa 7 i nie wiem czy jest sens.

 

Dostałem od Żony, z okazji urodzin. 

 

8hlcmeJl.jpg

  • Lubię to 3
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, dodo napisał:

 

Właśnie, dlaczego nie Garmin czy Wahoo?

Sam się zastanawiam czy nie kupić czegoś takiego ale mam Fenixa 7 i nie wiem czy jest sens.

Długo się nad tym zastanawiałem, ale Wahoo w ogóle mi nie leży, a Garmin odpadł, bo 530 nie ma dotyku, a 830 jest droższy. Chciałem zostać w jednym ecosystemie, bo też mam zegarek Garmina, ale to nie ma raczej znaczenia. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
18 godzin temu, tomo27 napisał:

Oraz coś na co dawno czekałem:

 

Chyba obecnie top / cena jakość. Aż żałuje, że mam explore 2 za 1k. Mimo, że jestem bardzo zadowolony.

 

3 godziny temu, dodo napisał:

Właśnie, dlaczego nie Garmin czy Wahoo?

 

W porównaniu do 530 czy tam 8XX to masz lepsze działanie na pewno nawigacji, do tego sim. W porównaniu do explore 2 lepsza obsługa czujników i sim. Jest android, można wgrać dowolną aplikacje. Nie wiem tylko jak wygląda współpraca z trailforks lub komootem, garmin nie ma z tym żadnego problemu.

5 godzin temu, GreQonE napisał:

Co powoduje taką cenę w takim sprzęcie?

Ma jakieś ekstra funkcje?

 

Nie znam się, pytam się z ciekawości

Zaraz będzie model 3 i dlatego jest tak tani

22 minuty temu, FeX napisał:

Co możesz zrobić na tym cudeńku czego nie możesz zrobić na telefonie?

Nie wyłączy się wyświetlacz podczas jazdy, bateria starczy na 30h. Wyświetlacz pasywny - świetnie widoczny pod samym słońcem, w przypadku garmina nawigacja, wskazówki i mapa dostosowana pod rower. Ja mam explore 2, który ma słabą obsługę czujników, więc się nie wypowiem jakie są różnice w czujnikach względem telefonu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, tomo27 napisał:

Chciałem zostać w jednym ecosystemie, bo też mam zegarek Garmina, ale to nie ma raczej znaczenia. 

 

Nie muszę zostać przy Garminie tylko czy jest sens kupowania takiego urządzenia mając Fenixa.

Link to post
Share on other sites

@up Wydaje mi się, że zegarek nie będzie miał takich samych możliwości/funkcji jak pełnoprawna navi rowerowa. Musiałbyś się bardziej w to zagłębić, bo wiem, że są osoby, które jeżdżą z zegarkiem, ale jako, iż mam tylko Instinct Solar brałem pod uwagę jedynie nową nawigacje.

 

@grzech1991

 

Co do komoot czy innych map do wyznaczania tras - możesz podać sam link do trasy z internetu i automatycznie wgrywa się *.gpx. 

Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, grzech1991 napisał:

Nie wyłączy się wyświetlacz podczas jazdy, bateria starczy na 30h. Wyświetlacz pasywny - świetnie widoczny pod samym słońcem, w przypadku garmina nawigacja, wskazówki i mapa dostosowana pod rower. Ja mam explore 2, który ma słabą obsługę czujników, więc się nie wypowiem jakie są różnice w czujnikach względem telefonu.

 

Batka, ok. Ekran? No tutaj bym polemizował. Dostęp do różnych aplikacji czy map na andku tak samo. Mnie ciekawi po prostu czy jest coś co ta nawi potrafi, a telefon nie.

Link to post
Share on other sites
20 godzin temu, tomo27 napisał:

Długo się nad tym zastanawiałem, ale Wahoo w ogóle mi nie leży, a Garmin odpadł, bo 530 nie ma dotyku, a 830 jest droższy. Chciałem zostać w jednym ecosystemie, bo też mam zegarek Garmina, ale to nie ma raczej znaczenia. 

Zaintrygowałeś mnie trochę, jak Ci się jeździ na komputerku z dotykiem? Ja osobiście wybrałem z premedytacją 530 właśnie przez to, że nie ma dotyku i obsłużę wszystko przyciskami - wydaje mi się, że jest to wygodniejsze rozwiązanie, przyciski zawsze można wymacać :)

 

14 godzin temu, FeX napisał:

 

Batka, ok. Ekran? No tutaj bym polemizował. Dostęp do różnych aplikacji czy map na andku tak samo. Mnie ciekawi po prostu czy jest coś co ta nawi potrafi, a telefon nie.

Ja osobiście zaczynałem jazdy z telefonem, ale przez szybko padającą baterię przy dłuższych trasach zrezygnowałem. Potem używałem zegarka pod Stravę, był to Apple Watch i w zasadzie rejestrował ślad bardzo poprawnie, pozostałe parametry również w miarę, jednak jazda z zegarkiem nie była dla mnie komfortowa. Ostatecznie kupiłem ww. Edga 530 i jest to dla mnie rozwiązanie idealne. Ekran dobrze widoczny nawet w dużym słońcu, bateria cudo myślę, że 500 km na jednym ładowaniu jest spokojnie ogarnąć, do nawigacji mam pewne zastrzeżenia, tzn. jak zjedziesz z trasy, to prowadzi do najbliższego śladu, a nie fragmentu, którego jeszcze nie przejechałeś (przez co za pierwszym razem nadłożyłem trasy :D ) i czasem daje błędne komunikaty na skrzyżowaniach np. mam jechać prosto, a ten krzyczy zawróć.

 

Ale generalnie masz bardzo dużo statystyk, możesz to dostosować pod siebie, strefy tętna, kadencja, przy podjazdach pokazuje na jakim etapie jesteś i ile Ci jeszcze zostało, jest tego dużo.

 

Ogólnie jak ktoś idzie na rower rekreacyjnie, to jest to overkill, ale jak już przykładasz trochę uwagi do treningu, to jest to przydatna zabawka.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...