Skocz do zawartości

Co ostatnio kupiliście?


Recommended Posts

23 godziny temu, dodo napisał:

Może się nie wypowiadaj, spróbuj lub przynajmniej poczytaj... To kawa o bardziej kwiatowych nutach pozbawiona goryczy. Takiego smaku nie uzyskasz parząc kawę i wkładając do lodówki - ta schłodzona będzie goryczkowa. PS kawa ogólnie może smakować inaczej w zależności od metody czy samych ziaren...

Abstrahując od całej dyskusji o któa się wywiązała - zastanowiło mnie to całe cold brew - może byłby to napój dla mnie. Ogólnie kawy nie lubie i w sumie niespecjalnie przepadam za ciepłymi napojami. Herbatkę do śniadania zaparzam wcześniej żeby choć odrobinę przestygła :D Natomiast przydałby mi się czasem rano jakiś "booster drink" najlepiej zimny. Czy w takim wypadku ten cold brew to coś dla mnie? Musiałbym kiedyś spróbować :) 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, joker5513 napisał:

Czy w takim wypadku ten cold brew to coś dla mnie? Musiałbym kiedyś spróbować

Wszystko zależy, polecam spróbować w lokalnym Starbucks albo Costa Coffee, a nuż przypadnie Ci do gustu :)

 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
14 minut temu, BlackCoffe napisał:

lubię swoją pracę

 

Ja swoja również.

 

14 minut temu, BlackCoffe napisał:

nie zamieniłabym jej na pracę w korpo czy gdzie indzie byle tylko mieć lepszą pensję. 

Bo to zapewne nie jest Twój wybór... 

 

Szczęśliwi, zadowoleni z pracy i zarobków ludzie nie komentują przed północą zakupów AGD innych wytykając im, że przez "duże zarobki" nie wiedzą co to znaczy planować budżet lub wyciągają wnioski tego typu " Cierpienie na nadmiar kasy zostało użyte w sensie kupno super - hiper ekspresu robiącego milion rodzajów kaw tylko po to by pić jeden czy dwa rodzaje." 

4 minuty temu, Karister napisał:

Zdradzę Wam "sekret" - jak ktoś zarabia 50k miesięcznie, to też planuje wydatki, tylko nieco inaczej od osoby, co zarabia 5k.

 

teraz ja Tobie jeden zdradzę, planuje je identycznie ale na nieco innych wartościach.

  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, BlackCoffe napisał:

żeby było śmieszniej na tej podstawie zaczęliście mnie oceniać, błędnie zresztą.

 

Nope, ten wpis zignorowałem, tu się zaczęło i w moich oczach dość cywilizowanie odpisałem 

 

image.thumb.png.c2764630be3efc216caca38ed98a4eab.png

i Twoja odp, totalna ignorancja

image.thumb.png.4d68d70c79ff76d41c1d5f341436525c.png

 

i tak dalej i tak dalej ...

image.thumb.png.b8fb82a581a8b9e2c703b0601a4c2b2d.png

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Proponuję opanować zbędne emocje, każdy wyraził swoje zdanie, nie ma sensu robić tu kolejnej gównoburzy. Celem dalszego wyjaśnienia animozji sugeruję kontakt poprzez PW.

 

Kończąć offtop, zakupiłem:

 

1SH05531_15-11_bueste_big.jpg

Ponadto skórzaną ramoneskę w stylu vintagew tk maxx, krawat do którego linka nie chce mi się szukać ani robic fot oraz szary garnitur.

A do skodzi marketowe wycieraczki bosch na przód i jakąś michelin na tył oraz odświeżacz california scents na próbę.

  • Lubię to 2
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, Karister napisał:

To planujesz w końcu identycznie, czy jednak na innych wartościach? XD

 

Sposób planowania jest taki sam, kwoty nie mają znaczenia a samo założenie planowania budżetu, opiera się o te same mechanizmy. Przychody vs koszty a czy ktoś ma w zestawieniu chleb czy Mercedesa to sprawa nie mająca znaczenia dla samej idei planowania.

4 minuty temu, spider_1987 napisał:

skórzaną ramoneskę w stylu vintagew

Nie mam pojęcia co to jest ale gratuluję.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
22 minuty temu, dodo napisał:

Sposób planowania jest taki sam, kwoty nie mają znaczenia a samo założenie planowania budżetu, opiera się o te same mechanizmy. Przychody vs koszty a czy ktoś ma w zestawieniu chleb czy Mercedesa to sprawa nie mająca znaczenia dla samej idei planowania.

 

Częściowo się zgodzę, ale nie do końca. Tak jest, gdy mowa o sytuacji, gdy mamy nieco wolnych środków i wówczas ludzie o różnym statusie majątkowym wybierają towary czy usługi mniej lub bardziej premium. Natomiast ciężko mówić o tym samym, gdy jeden planuje, czy kupić tańsze żarcie, czy nie zapłacić rachunku, a drugi zastanawia się nad wyborem Mercedesa kontra rejs dookoła świata. Zaspokojenie podstawowych potrzeb a zaspokojenie zachcianek to nie są te same mechanizmy. Gdyby wszyscy planowali finanse tak samo, to te 10k nie budziłoby takiej podniety u ludzi. Wszak to jest tygodniówka dla wielu wykwalifikowanych specjalistów na zachodzie i dla niektórych w Polsce. IMO właśnie takie sytuacje pokazują zaściankowość i zacofanie materialne w naszym kraju. Dorośli ludzie wyzywają się w internetach z powodu ekspresu do kawy. XD

 

Tak to ja widzę, ale przyjmuję do wiadomości odmienne zdanie. Jakaś różnorodność jest potrzebna. Tak czy siak, po weekendzie postaram się napisać tu coś na temat. Paczki w weekend nie jeżdżą. :P 

Edytowane przez Karister
Link to post
Share on other sites
13 minut temu, dodo napisał:

Nie mam pojęcia co to jest ale gratuluję.

Skórzana kurtka motocyklowa, potoczne nazewnictwo zaczerpnięta od stylówy zespołu Ramones; vintage- dla mnie postarzana, poprzecierana fabrycznie, nie idelanie czarna, błyszcząca jakich pełno w sklepach.

gf-xjce-Rhc6-VtnH_ramones-10-najbardziej

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kupiłem zestaw, mleczko do usuwania rys K2 bo żem przytarł lusterko o inny samochód ;x Za blisko się ustawiłem, a jemu wystawał kierunek o który trafiłem. Generalnie udało się rysę usunąć, może nie idealnie. Aczkolwiek jestem zadowolony ;d

 

Link to post
Share on other sites
 
Ta okazja to w jakiej cenie?  
Wziąłem z outletu na ryzyk-fizyk za 1538zł. Stwierdziłem, że jakby co to najwyżej odstąpię od umowy. Trochę potestowałem wieczorem i jest jak najbardziej ok, więc raczej zostanie na biurku
Monitor przelatane miał 19h.
Model to 34WP75CP-B.
Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, Krzysko napisał:

@up nie za bardzo wygiąłeś te adaptery od zasilania? Żebyś tfu tfu odpukać nie miał później jakichś cyrków z ewentualną reklamacją.

Sprawdzę jeszcze - wydawało mi się że jest ok... Niestety z tym adapterem to trza mieć szeroką bardzo budę. 

Link to post
Share on other sites

Zaściankowość bo napisałam, że dla mnie to szastanie kasą gdy się kupuje super - hiper ekspres do kawy z milionem funkcji, którego nie wykorzysta się nawet w 2% i który trzeba co tydzień, dwa oddawać do serwisu na płatne czyszczenie :facepalm:

 

Zamieńmy się pensjami -> spójrz na to o czym piszemy z punktu osoby, która mniej zarabia od ciebie. Wydawało mi się, że jest to wniosek prosty do wysnucia, zwłaszcza, że mam (podobno) do czynienia z osobami inteligentny i wszechstronnie wykształconymi. 

  • Lubię to 3
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@BlackCoffeco Cię obchodzi na co ludzie wydają SWOJE pieniądze? Pieniądze są po to by je wydawać, a to kto na co je wydaje nie powinno Cię interesować.

Ciekawe na co Ty byś wydawała jakbyś zarabiała np. 50 000 zł/msc. Miło by Ci było gdyby ktoś inny Cię krytykował, że wydajesz na to czy na tamto?

 

 

  • Smutne 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, BlackCoffe napisał:

 osobami inteligentny i wszechstronnie wykształconymi. 

...  Tylko ze jedno z drugim rzadko idzie w parze  :)

 

I  dajcie sobie już  luz    ze wydał tyle czy tyle na  ekspres czy cos innego ,chciał ,miał to wydał .

 

Znajomy  kupił rower   za 29 tys    + osprzęt  (strój   i pierdoły ) za kolejne 8 tys   bo będzie  jeździł ....  wiesz ile razy jeździł  przez ost 12 miesiecy  .

Całe  3 razy  XD :rotfl:

Żeby było śmieszniej  to   przez te 12 miesiecy bardziej się spasł  niż przed zakupem roweru

Edytowane przez raiders
  • Lubię to 2
  • Smutne 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kompletnie nie rozumiem tej dyskusji związanej z zakupem Jury. CzarnaKawo ja myślę, że akurat ten typ konsumenta jakim jest dodo doskonale wiedział na co wydaje kasę i był w pełni świadomy przy wyborze urządzenia. Rady dotyczące możliwości przeszastania kasy możemy dawać w działach, gdzie ludzie proszą o poradę przy wyborze jakiegoś sprzętu w oparciu o ich wymagania. Ja wiem. Wolność wypowiedzi itd. Nie mniej jak pojawił się tekst typu: Moja pensja jest taka, a Twoja taka... Spróbuj się postawić mojej sytuacji... Serio ? Nie sądziłem, że ktoś mógłby tutaj zahaczać o taki obszar w taki sposób. To już trąciło o lekką żenadę. ;) 

 

  • Lubię to 4
  • Smutne 1
Link to post
Share on other sites

Ja tylko chciałem wiedzieć o co chodzi z tą zimną kawą :rotfl: A tu dyskusja o pieniądzach się zaraz rozwinęła. Jeden ma tak drugi ma inaczej. Wytykanie komuś, że kupił coś droższego to tak w sumie jakby z zazdrości wychodziło :D Po to są pinionszky by je wydawać, a nie chować w skarpecie. Do grobu nie zabierzesz. Inwestować w coś, odkładać na jakiś większy cel (chociaż tu infl zeżre). A jak ktoś nie ma sprecyzowanego celu, to kupi sobie to na co ma zachciankę no i tyle.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, BlackCoffe napisał:

Zaściankowość bo napisałam, że dla mnie to szastanie kasą gdy się kupuje super - hiper ekspres do kawy z milionem funkcji, którego nie wykorzysta się nawet w 2% i który trzeba co tydzień, dwa oddawać do serwisu na płatne czyszczenie

Skąd pomysł, że nie wykorzystam? Oczywiście, że korzystam; do każdej kawy (w zależności od rodzaju) mam ustawiony inny stopień zmielenia, pod każdą kawę inną temperaturę (kawy, mleka, pianki mlecznej) i inną moc + zupełnie inne parametry pod Żonę. To jedyny ekspres robiący Cold Brew które lubię. A gdybyś potrafiła czytać - mowa o serwisie co dwa lata i to bardziej opcja (dla świętego spokoju) niż wymóg Jura.

 

4 godziny temu, BlackCoffe napisał:

Zamieńmy się pensjami -> spójrz na to o czym piszemy z punktu osoby, która mniej zarabia od ciebie

Co interesuje mnie ile zarabiasz albo na co wydajesz swoje pieniądze, nie rozumiem dlaczego interesuje Cię na co ja wydaje pieniądze? 

 

 

12 godzin temu, Karister napisał:

Tak jest, gdy mowa o sytuacji, gdy mamy nieco wolnych środków i wówczas ludzie o różnym statusie majątkowym wybierają towary czy usługi mniej lub bardziej premium. Natomiast ciężko mówić o tym samym, gdy jeden planuje, czy kupić tańsze żarcie, czy nie zapłacić rachunku, a drugi zastanawia się nad wyborem Mercedesa kontra rejs dookoła świata

 

Sytuacje tych ludzi są faktycznie skrajnie odmienne ale obie planują budżet, przychody vs wydatki - ta sama zasada obowiązuje niezmiennie, inne dobra, inne budżety. Mi chodzi tylko o samo planowanie, proces.
Ja planuje wydatki, nie kupuje emocjami, zanim coś kupię czytam o tym długo, prowadzę nawet exela z wydatkami i przychodami podobnie jak... firma w której pracuje, która osiągnęła ponad 8 bln funtów przychodu w 2022.

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Nie będę tego komentować, wyraziłam swoje zdanie na temat kupowania ekspresów do kawy i nie wykorzystywania ich wszystkich funkcji, a nie na temat konkretnej osoby, a wyszła z tego gównoburza i oskarżania mnie o zazdrość (jakby było czego) i jakieś teorie z du*y strony na temat mojej osoby. I kto tu teraz jest nadwrażliwy? 

Koniec.

  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...