Skocz do zawartości

Co ostatnio kupiliście?


Recommended Posts

Spróbuj odpalić coś na VR... wczoraj Elite Dangerous RAM 16/16 i VRAM 8/8

 

 

Mam 128 GB RAMu ale VRAM u mnie na rifcie S siedzi na 7GB.  W Elite Dangerous oczywiście.

 

Plus w 3080 mają może 10gb (u mnie 11) ale memory bandwidth jest w innej klasie- 480 GB/s vs 760 GB/s.

Link to post
Share on other sites

Wiadomo im więcej pamięci tym lepiej, tylko 10GB to złoty środek między wydajnością a ceną. Większość gier wczyta teraz tyle tekstur ile może i one sobie siedzą w pamięci nawet jak nie są potrzebne (tak na wszelki wypadek). Jak masz mniej Ramu to najmniej używane są zmieniane nowymi (wczytywane do pamięci), jak masz 20GB to są raz wczytane i tyle, ale wydajność jest zbliżona. Jestem programistą to wiem jak to działa.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Spróbuj odpalić coś na VR... wczoraj Elite Dangerous RAM 16/16 i VRAM 8/8... czas na dołożenie pamięci :D

 

Na przeczekanie właśnie będe brał 1080 Ti z 11 GB, mam nadzieję że wydoli.

msi afterburner pokazują alokacje, która nie musi oznaczać minimalnego wymagania vramu. Poprawcie mnie jeśli się mylę.

Link to post
Share on other sites

 

 

Przy HMD Quality 2.0 i SuperSamplingu 2.0 w grze i SS 2.0/200% ustawieniach gogli?

 

Tego to Ci z pamięci nie powiem ale raczej wszystko tam poszło na maxa w prawo (pamiętam to tylko dlatego że kiedyś zastanawiałem się czy 8 GB ramu ma jeszcze racje bytu do GPU). Mój rift S ma jednak troszkę niższą rozdziałkę niż Twój wypasiony index. Może tu jest różnica. 

Link to post
Share on other sites

msi afterburner pokazują alokacje, która nie musi oznaczać minimalnego wymagania vramu. Poprawcie mnie jeśli się mylę.

Jeśli na 1060 3GB i na 2070 8GB po odpaleniu ustawień max dla VR muli identycznie (2fps...) i mam zapchane 3/3GB i 8/8 to chyba nie chodzi tylko o alokacje a faktyczne zużycie...

 

 

Mój rift S ma jednak troszkę niższą rozdziałkę niż Twój wypasiony index. Może tu jest różnica. 

 

Możliwe, jak będziesz miał okazję sprawdź na ile Ci normalnego RAMU zżera ta gra przy 128GB ;)

Link to post
Share on other sites

Nowy internet 1Gbps spowodował nieoczekiwane komplikacje względem 12Mbps. Okazało się, że karta sieciowa w MOBO nie wyrabia, a dysk zapchał się po dwóch godzinach downloadu. :D

 

 

Też mam 12Mbps, a niedługo się przeprowadzam to wkońcu jakieś ludzkie 300MBps i pewnie też mi się dyski zapchają haha 

Edytowane przez Halny
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nowy internet 1Gbps spowodował nieoczekiwane komplikacje względem 12Mbps. Okazało się, że karta sieciowa w MOBO nie wyrabia, a dysk zapchał się po dwóch godzinach downloadu. :D

 

 

Zazdroszczę takich "problemów" :) U mnmie cały czas Neozdrada 10MBit. jak się w przyszłym roku (jak Bóg da) przeprowadzę do swojego własnego mieszkania tam będzie Orange światłowód 1 Gbit :) Oby do tego czasu dojechał RTX 3080 :) :)

Edytowane przez joker5513
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Jak już mam nową płytę, to i nowe garnki i patelnie kupiłem  :rotfl:.

Do tej pory miałem jakieś niedrogie, ale już mnie wkurzały, bo dna się odkształcały, szczególnie w patelniach :/

E5w22KN.jpg

 

+ wok

dLzP4HE.jpg

 

+ grillowa z odpinaną rączką

n3orr7A.jpg

 

Patelnie z zestawu + grillowa mogą być używane w piekarniku :]

  • Popieram 9
Link to post
Share on other sites

Starszą na pokazie kiedyś naciągnęli na garnki Philipiaka na pokazie za 6k, kołdrę z wełny za 4k, i jakiś podgrzewacz do stóp za 3k z ratą na kredycie gdzie zaniżyli jej dochód, jak już się przyznała ile "zapłaciła" jeden telefon do banku i anulowali transakcję a garnki poszły kurierem najdroższą paczką do siedziby naciągającej firmy :D Od tamtej pory starsza ma zakaz chodzenia na pokazy dla emerytów. Co lepsze znajomy w wieku 25 lat poszedł na taki pokaz jako osoba towarzysząca, przed wejściem powiedzieli do niego "masz pan ten czajnik i idź pan stąd nie jest pan targetem"

 

Ostatnio w piątek  kupiłem Euro jackpot 3 losy na chybił trafił w jednym siadło 3+0 więc zwrot za losy za ten miesiąc 

Edytowane przez Teshi
Link to post
Share on other sites

Ale nie o to chodzi, że jestem leń choć też od urodzenia raczej nie lubię się przemęczać i nie lubię jak mi się zawraca mandolinę, a to drugie u mnie głównie w pracy występuje :D

Z chęcią więc bym zamienił codzienne tracenie czasu 1,5h na dojazdy, 8h męczenia się z nudów albo zapierdzielu, bo nikt nigdy nie zamawia nic na górkę tylko na wczoraj i trzeba przez jednego czy drugiego barana sobie potem żyły wypruwać.

A tak bym miał chillout do końca życia. I mnie siwych włosów przy okazji :rotfl:

 

By nie robić za dużo offa to uzupełniłem dzisiaj zapasy.

 

img_20200919_230122qwkyz.jpg

  • Popieram 7
Link to post
Share on other sites
Nie chce mnie się. Chce się opierdzielać, spać do południa i mieć wywalone.

 

Doskonale Cię rozumiem. Dlatego sam przeszedłem kilka miesięcy temu. Tylko ja miałem już dość nie tyle co samej pracy, a kontaktów międzyludzkich i obcowania z tymi ludźmi ... (kto wie o czym mówię - zrozumie).

Edytowane przez Succubus
Link to post
Share on other sites

Doskonale Cię rozumiem. Dlatego sam przeszedłem kilka miesięcy temu. Tylko ja miałem już dość nie tyle co samej pracy, a kontaktów międzyludzkich i obcowania z tymi ludźmi ... (kto wie o czym mówię - zrozumie).

 

Taa, szkoda strzempić ryja. A do emy tak daleko... A nie czekaj. Do jakiej emy :rotfl:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...