Skocz do zawartości

Co ostatnio kupiliście?


Recommended Posts

Głupotą jest pisać "kupywać". Wielkość telefonu jest kwestią preferencji. Ja również uważam to za niepraktyczne ale widzę że wielu moich znajomych radzi sobie z takimi zeszytami całkiem bezproblemowo. Zwłaszcza kobiety które wsadzają te telefony do torebki i nie mają z tym problemu. Może to nawet i zdrowiej nosić telefon w torbie. Raka jajek szkielet uniknie. 

 

Możliwe też że się chłopak stylizuje

 

http://4.bp.blogspot.com/-n1G3189hgDo/URK8D5mlY2I/AAAAAAAAIkE/8Zo-nYBT1g4/s400/man-purse.jpg

 

Link to post
Share on other sites

 

 

Głupotą jest pisać "kupywać".

 

Z ust mi to wyjąłeś.

 

Co do wielkości telefonu - przez długi czas 4 cale wydawały mi się optymalne, po przesiadce na 4,55 telefon wydawał mi się za duży, ale po miesiącu się przyzwyczaiłem. Kilka dni temu pobawiłem się przez chwilę Xperią Z należącą do znajomego i stwierdziłem, że mimo swoich gabarytów wcale nie jest jakoś specjalnie nieporęczny i prawdopodobnie niedługo zagości i u mnie. Komórki najczęściej nie noszę w spodniach (wyjątek - bojówki), a w wewnętrznej kieszeni marynarki, więc zmieści się bez problemu.

 

Stwierdzenie, że głupotą jest zakup takiego telefonu to dla mnie oznaka strasznego prostactwa i ocenianie wszystkich według własnej miary i potrzeb.

Link to post
Share on other sites

 

Stwierdzenie, że głupotą jest zakup takiego telefonu to dla mnie oznaka strasznego prostactwa i ocenianie wszystkich według własnej miary i potrzeb.

 

No co Ty nie powiesz - aż mądrością (pozorną) od Ciebie zajechało ...

Peace.

 

dla mnie to niepotrzebny bajer aby sie pokazać i tyle. No ale większość kupuje rzeczy których nawet do końca nie wykorzysta. Takie prostackie pod publike.

 

KUPOWAĆ :)

 

PS. Bym chciał, to bym miał podobny telefon ale po kiego mi to .. I coś na deser.

 

Do wszystkich mądrali… wykupywać jest formą poprawną, a i samo kupywać pojawia się w starych słownikach języka polskiego, więc poprawną formą na pewno było! A co z nią się stało, to spytajcie tego co mówi przyszłem… A jeszcze dokładniej rzecz ujmując, istniały dwie formy: kupować i kupywać, jak np. być i bywać.

Ciao.

Głupotą jest pisać "kupywać". 

 

jak wyżej

Edytowane przez Adonim85
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...