Skocz do zawartości

Komputer do animacji 2d i 3d oraz montażu video od 10 do 20 tys.


Recommended Posts

Niestety nie bo i7 pójdzie tylko z pamięciami non-ECC, a wtedy też jest ograniczenie do 64 GB, myślę że większe szanse są już na nieoficjalną obsługę na X99.

 

Nawiasem mówiąc kolega kompletnie nie powiedział czym się zajmuje, same programy to za mało, nie podał też silnika renderującego jakiego zamierza używać.

Bez tych informacji nikt poważny nie powinien w ogóle podchodzić do udzielania rad sprzętowych  :)

Link to post
Share on other sites

Akurat zamówiłem tyle RAM (128 = 8*16gb), mam nadzieje, że pójdzie.... jak nie to będę musiał połowę sprzedać :/

 

Czy tego twardziocha od Toshiby, którego wrzuciłem na forum jest godny polecenia? :P Bo jeszcze mam możliwość zamiany dysków :P z WD Blacków na coś innego :P (chodzi o ten dysk: https://www.morele.net/dysk-toshiba-p300-performance-3-5-2tb-707443/ )


 

 

Nawiasem mówiąc kolega kompletnie nie powiedział czym się zajmuje, same programy to za mało, nie podał też silnika renderującego jakiego zamierza używać.

 

Na obecną chwilę, wystarczają mi rendery z obecnych programów, a docelową będę podbijał do V-raya

Link to post
Share on other sites

Rozumiem że chodzi o Mental Raya ? Bo chyba nie Scanline i Maya Software ?  :D

 

Konfiguracja dysków podana powyżej jest moim zdaniem idiotyczna, pomijam już fakt że to zdecydowanie przerost formy nad treścią...

 

Ps.mogę polecić firmę która specjalizuje się w tworzeniu wysoko wydajnych stacji roboczych, jeśli nie masz o tym pojęcia to to może być dobry pomysł, zdawanie się pomoc osób które wiedzą niewiele więcej i nawet nie są z tej branży to średni pomysł.

Edytowane przez Mst74
Link to post
Share on other sites

też myślę, że konfiguracja tych dysków wyżej jest przerostem. Bez sensu kupować tyle dysków, każdy z innym przeznaczeniem.

 

Raid5 pod archiwum/dane

do tego ssd na system+ programy i jeden na scratch/aktualną pracę, i tyle. Jak będzie potrzeba to można łączyć ssdki w raid

Edytowane przez vandam
Link to post
Share on other sites

Mst74 jak możesz to wyślij mi namiary na priva. Na pewno się przyda ;)

 

Tzn. pytałem o dyski twarde do mojego zamówienia bo obecnie mam 950 pro i dwa dyski po 2tb od WD black. Te Twardzi ochy zostały skrytykowane w tym temacie i chodzi mi o to, jaki dysk HDD byście polecili ;). Vandam sugerowałeś chyba Toshibe, dlatego wysłałem linka czy wybrana toshiba jest ok, według Ciebie :)

 

Konfiguracja dysków stelka jest chyba nastawiona na obróbkę video przez co tyle jest tych dysków. 

Link to post
Share on other sites

Konfiguracja dysków stelka jest chyba nastawiona na obróbkę video przez co tyle jest tych dysków. 

No to jest bez sensu, nie chce mi się wytykać wszystkich błędów bo jest ich sporo.

Masz PW z namiarami,zdaj się na prawdziwych fachowców a nie pożałujesz  ;)

Link to post
Share on other sites
y, Toshiba? Raczej nie,

 

Panie ekspercie a skąd ta opinia? Masz,miałeś,macałeś?

 

Kupiłem jako dysk  magazynowy.Złego słowa nie mogę na razie powiedzieć. 3 letnia GW. Dysk trochę podrażał. Ja kupowałem za około 350 zł w październiku.

Do tego dysk jest upakowany staranie do pudełka,co jest rzadkością w tych czasach.

Edytowane przez droid
Link to post
Share on other sites
Raid5 pod archiwum/dane

Wymagany kontroler zewnętrzny, RAID (na chipsecie) tylko w formie  0,1,10.

 
Odnośnie ramów - życzę powodzenia ze 128GB + i7. 1 2 3

Tutaj co nie co o dyskach, jak coś to jest tego więcej wystarczy poszukać.

 

 

A to jest akurat nieprawda, nieoficjalnie da się zainstalować (i używać) 128 GB, napisałem o tym w jednym z poprzednich postów. Po prostu nikt nie da gwarancji na bezproblemowe działanie na każdej płycie. Tak samo było z X58, Intel podawał oficjalnie maks 24 GB, ale ludzie instalowali i używali 48 GB.

w takim razie zaadresuj 72GB danych i sprawdź ile bitów potrzeba na tak długi adres, następnie zerknij ile procek obsługuje i masz już odpowiedź czemu są z tym problemy - zadziałać może zadziała w sensie wstanie, ale niewierze w to żeby w pełni były funkcjonalne - nie zapełnisz ich po prostu - a jak chcecie się bawić w "może się uda" wydając +1K zł ... to świadczy o poziomie profesjonalizmu, a raczej jego braku z waszej strony i tyle w temacie ... Na gdybanie z taką kaską nie ma miejsca ;)  

Link to post
Share on other sites

Wymagany kontroler zewnętrzny, RAID (na chipsecie) tylko w formie  0,1,10.

 
Odnośnie ramów - życzę powodzenia ze 128GB + i7. 1 2 3

Tutaj co nie co o dyskach, jak coś to jest tego więcej wystarczy poszukać.

 

 

w takim razie zaadresuj 72GB danych i sprawdź ile bitów potrzeba na tak długi adres, następnie zerknij ile procek obsługuje i masz już odpowiedź czemu są z tym problemy - zadziałać może zadziała w sensie wstanie, ale niewierze w to żeby w pełni były funkcjonalne - nie zapełnisz ich po prostu - a jak chcecie się bawić w "może się uda" wydając +1K zł ... to świadczy o poziomie profesjonalizmu, a raczej jego braku z waszej strony i tyle w temacie ... Na gdybanie z taką kaską nie ma miejsca ;)  

 

sami pracownicy intela powiedzieli, że oficjalnie i7 obsługują do 64GB pamięci, ale użytkownicy pokazali, że inne rozwiązania też są możliwe. Goście z LTT testowali 128GB z 5960x - i działało bez problemów. Nawet jeden z portali użył 5820k, i też problemów nie było. Nie upieram się, że jest to poprawne w 100%, ale w każdym razie - działa. 

 

co do raid5 - mój błąd, nie sprawdziłem czy mobo ogarnia ten tryb

Link to post
Share on other sites

 

 

co do raid5 - mój błąd, nie sprawdziłem czy mobo ogarnia ten tryb
Z całym szacunkiem, ale takie info to powinieneś wiedzieć bez żadnego sprawdzania, bo tak jest od zawsze i jak ktoś kto ma jakąś tam wiedzę w tym zakresie o tym po prostu wie. Od zawsze chipsetowy kontroler nie dawał rady z RAID5, zresztą szkoda tracić mocy przerobowych CPU na obliczanie sum kontrolnych pod macierz.

 

128GB ramu - używałeś? dajesz 100% pewności ? 
Jeszcze raz - to nie jest miejsce na gdybanie - albo coś wiesz i jesteś tego pewien, albo daj luz, bo tylko szkodzisz.

 

Dałem koledze namiary na profesjonalną firmę specjalizującą się w stacjach graficznych, także na razie temat uważam za wyczerpany.
Kolega jakby był ogarnięty to już dawno by się skontaktował z Cube czy tam inną firmą ... jak już wcześniej wspominałem - śmierdzi trolem na odległość  :/
Link to post
Share on other sites
Kolega jakby był ogarnięty to już dawno by się skontaktował z Cube czy tam inną firmą ... jak już wcześniej wspominałem - śmierdzi trolem na odległość  :/

 

Hehe, no ja też pisałem że to "komputer marzeń"   ;)

 

Cube? HyperCube? Najgorszemu wrogowi bym ich nie polecił  ;)

Link to post
Share on other sites

Dlatego się samemu buduje - testuje i dobiera sprzęt dokładnie uszyty na miarę własnych potrzeb ... a jak ktoś nie wie na czym pracuje, czego chce to o czym tu gadać  ;) pozdrawiam

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Nie upieram się, że jest to poprawne w 100%

 

Kasa nie moja, więc doradzam.  :D

 

 

 

128GB ramu - używałeś? dajesz 100% pewności ?  Jeszcze raz - to nie jest miejsce na gdybanie - albo coś wiesz i jesteś tego pewien, albo daj luz, bo tylko szkodzisz.

 

Dobrze powiedziane. 


Odnośnie obsługi 128GB RAM przez procesor,to dopiero Broadwell-EP ma obsłużyć taką ilość. Chociażby taki 6850K.

 

Tylko tych procków jeszcze nie ma w sprzedaży.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...