Skocz do zawartości

Komputer do animacji 2d i 3d oraz montażu video od 10 do 20 tys.


Recommended Posts

Witajcie.


 


Potrzebuje komputera do animacji 3D/2D. Czyli głównie komputer będzie operował w takich programach jak 3d studio max, Maya (3d), oraz Toon Boom, Anime Studio, pakiet Adobe (2d + montaż w Adobe premier). W danym wątku poruszaliście temat, że nie opłaca się kupować kart specjalistycznych Quadro, ze względu na zbliżone parametry kart game'ingowy typu GTX. Czy taki stan rzeczy nadal ma miejsce? Liczę na Waszą pomoc. Dwa lata temu "firmowy samozwańczy super informatyk" złożył mi potężny sprzęt. Jednak coś było nie tak, gdyż po 5 minutach pracy zawieszał się i trzeba było go resetować. Facet nie umiał sobie z tym poradzić - zwalał na płytę główną. Serwis producenta ocenił, że ona działa. Jednak zestaw zwróciłem od tego pseudo fachowca. Mój obecny sprzęt już nie wyrabia, w tym i ja bo za długo wszystko się tworzy (renderuje). Proszę Was o pomoc  :)


 


 


Proszę o pomoc, poniżej wrzuciłem link do mojej propozycji zestawu.


 


  • Zastosowanie komputera: Głównie programy do animacji 3d (3d studio max, Maya), 2d (Toon Boom, After Effects) oraz video Adobe Premier
  • Maksymalna kwota jaką dysponuje: 10-20 tys.
  • Kiedy zamierzam kupić komputer: Luty, ewentualnie początek Marca.
  • Których części potrzebuje?: sama buda
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt?: Jak będzie potrzeba to możliwe, że tak. 
  • Specjalne wymagania: szybka pamięć min. 32 RAM. Możliwość spięcia karty graficznej w SLI (chciałbym pracować na dwóch monitorach). Dysk operacyjny w SSD, dysk na dane HDD szybki i pojemny, możliwe że spięty w SLI jako dyski lustrzane.
  • Czy posiadam jakieś części z poprzedniego komputera?: Nie
  • Własna propozycja zestawu: http://www.morele.ne...ry/info/IFcXnq/
  • Inne: Czy to faktycznie prawda, że opłaca się kupić GTX zamiast QUADRO? Czy sytuacja, z ginięciem danych na dyskach SSD zniknęła czy to nadal jest ich wada? Czy ten dysk SSD, który dałem jest równie dobry, który zachwalacie na forum tzn. Samsung m.2 850 PRO? Czy lepiej niech ran składa się z 4 czy z 8 kostek? Czy te rzeczy zmieszczą się w obudowę, którą wybrałem? Jeżeli nie to czy możecie polecić jakąś, która jest pojemna, ładna, ma dobrą cyrkulacja powietrza, i chroni wnętrze przed kurzem w bardzo dobry sposób? Na pewno dałem za małą obudowę i zapomniałem o karcie sieciowej w moim zestawie :) 

 


Z góry dziękuje za pomoc :) 


Link to post
Share on other sites

Jeżeli możesz to poczekaj do premier pierwszych kart z serii Pascal.

Also nie pakuj się w karty dla typowego konsumenta, produkują obraz/render gorszej jakości i zazwyczaj o wiele dłużej. 
 

//edit:
link na poparcie o czasach

http://forums.autodesk.com/t5/3ds-max-3ds-max-design-general/iray-titan-x-vs-quadro-m6000/td-p/5592903
http://www.tomshardware.com/reviews/best-workstation-graphics-card,3493-8.html<- 2013

Edytowane przez Tankersss
Link to post
Share on other sites

Widziałem że wybrałem Windows 7 Home Premium, zwróć uwagę że przy 64 GB ramu ta wersja Windows może obsłużyć tylko 16GB.

Zalecam wyższą wersje np. Pro.

 

W poniższej tabeli określono limity dotyczące pamięci fizycznej dla różnych wersji systemu Windows 7.

[table]W poniższej tabeli określono limity dotyczące pamięci fizycznej dla różnych wersji systemu Windows 7.
Wersja Limit w 32-bitowym systemie         Windows Limit w 64-bitowym systemie Windows
Windows 7 Ultimate 4 GB                          192 GB
Windows 7 Enterprise 4 GB                       192 GB
Windows 7 Professional 4 GB                    192 GB
Windows 7 Home Premium 4 GB                16 GB
Windows 7 Home Basic 4 GB                      8 GB
Windows 7 Starter 2 GB                             2 GB [/table]

Edytowane przez mexico3
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

do profesjonalnych animacji tylko quadro lub firepro

bo? Widzisz budżet?

 

Jeżeli możesz to p

Also nie pakuj się w karty dla typowego konsumenta, produkują obraz/render gorszej jakości i zazwyczaj o wiele dłużej. 

??

 

Podstawowa sprawa. Autorze, w czym renderowałbyś 3D?

Link to post
Share on other sites

 

 

vandam, dnia 27 Sty 2016 - 01:04, napisał: do profesjonalnych animacji tylko quadro lub firepro bo? Widzisz budżet?

 

albo żarty się ciebie trzymają albo nie ogarniasz frazy 'profesjonalne animacje'. Oczywiście - do upadku trzech boxów wystarczą zwykłe karty, pokaż jednak studio żyjące z animacji korzystające z konsumenckich gpu. Myślisz, że zobaczyłem 10k i się podnieciłem? żałosne 

Link to post
Share on other sites

Piję do tego , że  budżet jest za niski na Quadro...Chłopie , studia mają X razy większe budżety i do renderów zaprzegają wiele komputerów. Co Ty porównujesz...

 

Cena Titana X a odpowiadającemu mu M6000 to 5 vs 20 tys. zł. Resztę podzespołów dostanie darmo?

Link to post
Share on other sites

Oczywiście, na m6000 nie ma co nawet patrzeć, podkreślam, Quadro tylko do profesjonalnych rozwiązań są dla firm, które mogą sobie na to pozwolić. Niech już autor określi jakie to mają być animacje. Jak dopiero zaczyna zabawę to Titan X będzie w porządku. Często spotyka się też rozwiązanie, np. K2200 do wyświetlania + 780ti do CUDA

Link to post
Share on other sites

Widziałem że wybrałem Windows 7 Home Premium, zwróć uwagę że przy 64 GB ramu ta wersja Windows może obsłużyć tylko 16GB.

Zalecam wyższą wersje np. Pro.

 

W poniższej tabeli określono limity dotyczące pamięci fizycznej dla różnych wersji systemu Windows 7.

[table]W poniższej tabeli określono limity dotyczące pamięci fizycznej dla różnych wersji systemu Windows 7.

Wersja Limit w 32-bitowym systemie         Windows Limit w 64-bitowym systemie Windows

Windows 7 Ultimate 4 GB                          192 GB

Windows 7 Enterprise 4 GB                       192 GB

Windows 7 Professional 4 GB                    192 GB

Windows 7 Home Premium 4 GB                16 GB

Windows 7 Home Basic 4 GB                      8 GB

Windows 7 Starter 2 GB                             2 GB [/table]

powiedziałbym że już lepiej się pakować w windowsa 10 w wersji home box najniżej, bo od razu masz obsługę 128GB RAM, a i jest lepiej zoptymalizowany niż 7 (przynajmniej z mojego doświadczenia mogę to powiedzieć bo korzystam z obu i 10 znacznie lepiej się sprawuje na tym samym sprzęcie ). 

 

 

Podstawowa sprawa. Autorze, w czym renderowałbyś 3D?

Napisał 3d studio max i Maya przecież.

Link to post
Share on other sites

Napisał 3d studio max i Maya przecież.

:facepalm: To są pakiety 3D a nie renderery...Co prawda mają wbudowanego Mentala ale tego prawie nikt nie używa. Wygoogluj sobie najpopularniejsze renderery np. Vray , Arnold, Maxwell , Cycles, Octane.

 

To raz a dwa do pracy Windows 7 to lepsze rozwiązanie.

Link to post
Share on other sites

Ludzie którzy zawierzają wydanie 10-20 tysięcy poradom forumowym ( i to na forum o tematyce ogólno-sprzetowej a nie filmowo-renderskiej) są albo nieprawdopodobnie naiwni albo po prostu ściemniają. Choćby nie wiem jacy specjaliści tu siedzieli nie odważyłbym się kupować tak drogiego sprzętu w oparciu o opinie ludzi których nie znam i nie mam pewności co do ich kompetencji.

Edytowane przez doman18
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Grafik to nie hardwarowiec , nie ma takiej znajomosci rynkowej części , no chyba ze sie tym interesuje . Tutaj osobą która ogarnia dwa aspekty jest Stelek. Osobiście wiem czego potrzebuje , z doborem procka , ilości RAM , dysków czy GPU nie miałbym problemu o tyle z wyborem obudowy , zasilacza , producentów RAMu itp. przyszedłbym tutaj.

 

Zresztą ze złożonym zestawem zawsze mozna isc na max3d jak ktoś nie ma pewności i chce odpowiedzi z forum o tematyce (może nawet odpowiedzą te same osoby ale pod innym nickiem :->  ).

Link to post
Share on other sites
link na poparcie o czasach

poczytaj dobrze co pod tymi linkami się znajduje ... "I don’t think this test is accurate.

 

Nvidia applied a patch for the Maxwell Desktop GPU's for Iray in Version 2015, and it makes quite a difference.

 

A 500 iteration test on a GTX 970 went from taking 1 minute 24 seconds down to 23 seconds!"

Poza tym to iRAY - kto na tym pracuje ? Silnik od samego początku stworzony pod Nvidie, także takie testy raczej za wiele nie wnoszą do tematu, po za zamętem nie potrzebnym. 

Poruszacie temat GPU, a nie wiadomo do czego ona miało by być potrzebne - po co autorowi Quadro za kilka tysięcy, jak dla przykładu renderuje on głównie na CPU (standardem jest podgląd na GPU, finalny render po CPU - powoli to się zmienia z racji że silniki działające w oparciu o GPU są coraz lepszej jakości). Także najpierw niech autor określi jak pracuje, jakich narzędzi używa dokładnie itd.

Jedno mnie martwi - SLi pod dual-monitor ?? Takie sformułowanie budzi moje wątpliwości. 

 

 

Często spotyka się też rozwiązanie, np. K2200 do wyświetlania + 780ti do CUDA

Skąd Ty bierzesz takie informacje ? Skoro nie wiesz, nie znasz się to po kij polecasz jakieś dziwne rzeczy przeczytane gdzieś tam w internecie - używałeś tego ? Wiesz jakie są plusy i minusy takich układów - a co ze sterownikiem ?

Proszę - jak nie testowałeś sam czegoś, nie jesteś czegoś na 100% pewien to nie polecaj tego ... szczególnie że w grę wchodzi spora kwota gotówki  ;)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Skąd Ty bierzesz takie informacje ? Skoro nie wiesz, nie znasz się to po kij polecasz jakieś dziwne rzeczy przeczytane gdzieś tam w internecie - używałeś tego ? Wiesz jakie są plusy i minusy takich układów - a co ze sterownikiem ?

Proszę - jak nie testowałeś sam czegoś, nie jesteś czegoś na 100% pewien to nie polecaj tego ... szczególnie że w grę wchodzi spora kwota gotówki  ;)

 

a czym się różni takie zastosowanie od np. GPU + Tesla? Tak się składa, że sam tak pracuję - monitory podpięte pod FirePro, 780 sobie tylko siedzi i mieli CUDA. 0 problemów

Edytowane przez vandam
Link to post
Share on other sites

Poproszę screena > takiego jak ten poniżej - gdzie dwa układy są obciążone (pracują) 

http://sellnet.webd.pl/stelek/Z0/2xgpua.jpg

 

a czym się różni takie zastosowanie od np. GPU + Tesla?

Przede wszystkim nie byle GPU, a dokładnie Quadro + Tesla - czemu Tesla zawsze w parze ? Bo nie posiada wyjść - z tym że pewnie o tym już dawno wiesz, więc skąd to pytanie ?
Tym że niema ma wspólnego sterownika? Tym że takie cudo nie działa jak należy ? Sporo czasu spędziłem nad takim "tworem" i nikomu tego nie polecam - bez konkretnej wiedzy nie podchodź. 

Link to post
Share on other sites

Kto tu mówi o pracy z DX12 ? Zejdź na ziemię ...
Mowa o wydajnym GPU pod konkretne cele - upierasz się przy Quadro + gtx ... 

Może zakończmy tą przepychankę ... gtx780 + k2200 ? Tak? Twoja propozycja jak rozwalić około 4-5 tysiąca złotych ...
Teraz moja kolej ... Quadro m4000 ... dziękuje i do widzenia. 

 

 

zapominasz o tym, że DX12 pozwala łączyć mieszane GPU

Screen ?

Doczekam się screena gdzie Twój W8000 pracuje w parze z 780 - z naciskiem na słowo "pracuje". Jestem przeogromnie ciekawy do czego takie kombo się przydaje, może są jakieś zastosowania gdzie takie cudo miałoby sens ? Chciałbym się dowiedzieć po prostu, albo utwierdzić w tym że ktoś tutaj coś kręci - AMD pro + GTX pod 2D-3D ? Tego jeszcze nie słyszałem ....  ^^

Link to post
Share on other sites

Po weekendzie wyślę jak komputery skończą pracować, teraz jestem we Wrocku. Gdzie napisałem że używam 780 do 3D? Nie jest ona nawet podłączona pod monitory, używam tylko do podglądu w arionie i vrayu rt jako jednostki obliczeniowej, do niczego więcej. Podczas renderowania po GPU niestety wykorzystanie grafiki sięga często 100% i wtedy każda inna praca jest praktycznie niemożliwa, dlatego używane są 2 grafiki - jedna do mielenia, druga do wyświetlania; przy założeniu, że renderuje się po GPU. Nie chciałem wymieniać W8000, super działa, a potrzebowałem CUDA; Tesle za drogie więc po prostu pokombinowałem i działa. I nie upieram się przy takim rozwiązaniu, tylko mówię, że jest możliwe. Oczywiście, że rozwiązanie z jednym GPU będzie lepsze i nie ma co kombinować, mało komu się chce w sterownikach mieszać. Poza tym jest to opłacalne tylko kiedy możesz kupić używany sprzęt za śmieszne pieniądze. Dodatkowo autor nie określił czego "konkretnie" chce, więc tak tylko luźno rzuciłem tematem, po co ta spina. Z nikim się tutaj nie przyszedłem przepychać i nie twierdzę, że jest to najlepsze rozwiązanie, bo za dużo srania się z tym jest. Jak chcesz jednak zapłacić mniej, trzeba kombinować.

Edytowane przez vandam
Link to post
Share on other sites

Mijamy się troszkę - w moim świecie jak mam dwa GPU, do tego wykonuje obliczenia za ich pomocą to niema bata, dwie karty muszą pracować - do wyświetlania obrazu szkoda karty, bo się zanudzi, z drugiej strony to jest moc obliczeniowa, wolna moc, więc grzechem będzie jej nie wykorzystać. Tylko jak wspominałem wyżej - "parowanie" dwóch różnych układów to nie jest nic prostego, do tego ze skalowaniem loteria, ciągłe mieszanie w driverach - osobiście po kilku miechach walki odpuściłem. Wynik ? Udało się ... tylko problem w tym że sam GTX nieraz był szybszy, niż w parze z Quadro  :roll:

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jaki sens wgl ma ta rozmowa... Quadro + GTX780 do mielenia CUDA.  Zapłacisz tyle co za Titana X lub więcej a masz 4/2 razy mniej VRAMu a klip/scena musi się mieścić. Dodatkowo render idzie wolniej i dochodzą powyższe kwiatki wynikające z kombinacji.

 

Ogólnie nawet nie wiemy jak pracuje autor tematu, jak renderuje a już padły stwierdzenia "tylko Quadro".


, więc tak tylko luźno rzuciłem tematem, po co ta spina.

luźno rzuciłeś tematem 2 razy i 2 razy okazało się , że jednak pomysł nie jest taki kolorowy jak Ci się wydawało

Link to post
Share on other sites

Xarix pod Adobe takie coś ludzie składają - główny powód to brak wyjścia 10bit kolor na GTX i tutaj Quadro jest potrzebne stąd w ogólny koncept takiego dziwnego rozwiązania. Tylko finał jest taki że żeby obsłużyć te 10bit trzeba się nieźle napocić i poza tym że mamy już mega problem ze sterownikiem, to jeszcze dochodzi kwestia wsparcia dla koloru ... które zazwyczaj nie działa bo np. MS nie wspomniał że po włączeniu AERO 10bit wchodzi w tryb OFF, Adobe cicho siedzi z tym że z ich softu o ile się nie mylę to tylko PS wykorzystuje 10bit - finał finałów kupa straconego czasu i marny efekt, a morał z tego taki żeby skupić się na tym co istotne (CPU, RAM, dyski), a nie na GPU, które w standardzie jest tylko dodatkiem niewiele wnoszącym (wyjątek rendery po GPU).


 

 

Quadro + GTX780 do mielenia CUDA.  Zapłacisz tyle co za Titana X
nie jest tak do końca jak myślisz ... Vandam błędną konfiguracje podał, bo parowanie takiego gtx780 niema większego sensu ... zamień gtx780 na Tesle, czyli Titana, dodaj do niego m4000 i to zaczyna jakoś wyglądać, bo otrzymujesz w rezultacie Nvidia Maximus (swoja droga nie wiem czy oni jeszcze tak to zwą, ale za czasów silcongrphics tak to się zwało układy Q+Tesla). Zestaw który normalnie kosztuje lekko ponad 20k zł, można złożyć za 1/3 ceny.
Link to post
Share on other sites

Ja wiem. Odnosiłem sie do tego konkretnego przypadku i do tego ze 780 przy Titanie do CUDA to jest pomyłka. Koleś ma budżet 20 tys max. To nie jest jakieś "hulaj dusza, piekła nie ma" ale można to rozsądnie rozdysponować. Nie podał w zasadzie jak pracuje a już poszły bezsensowne "luźne rzucenia tematem".

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...