Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, potrzebuje sobie wrzucić BIOS wersja 1802 i w górę do Asusa Z-87-C, no i mam 2 opcje, albo kupić starszy procek i na nim z poziomu Windowsa, ale tego chce uniknąć. Lub jak ktoś posiada w/w model ze zaktualizowanym BIOSem i był by tak miły pomóc i zrzuciłby plik .BIN ( zajmuje dokładnie 8MB ) z mobo i go podesłać.
Problem ogólnie polega na tym, że na stronie Asusa dostępne są albo narzędzie do instalacji z poziomu windowsa, gdzie plik .BIN nie odpowiada samemu BIOSowi i za jego pomocą nic nie osiągnę albo pliki o rozszerzeniu .CAP które nie zadziałają. Da się zmienić ich rozszerzenie na .BIN, ale wątpię, że to zadziała.

Link to post
Share on other sites

Pozwolę siebie zacytować: "mam 2 opcje, albo kupić starszy procek i na nim z poziomu Windowsa, ale tego chce uniknąć"
Całość polega na tym, że PC nie bootuje. Czerwona dioda "CPU_LED" i wentylatory na 100%. Ponieważ BIOS nie obsługuje tego CPU i potrzebuje update :) Od razu wspomnę, że nie ma przycisku na tym modelu do flashowania z USB więc robię to inną metodą.  Wystarczy, że kupię 
Pentiuma G3220 i wszystko ruszy :) Ale chce tego uniknąć, wystarczy mi plik .BIN ściągnięty z tej płytki z BIOSem w wersji 1802 lub wyższej.

Link to post
Share on other sites

Jedyne co znalazłem co może pomóc (zmienić plik .cap w .bin)

https://github.com/LongSoft/FTK/releases/tag/0.11.1

https://github.com/LongSoft/FD44Editor/releases/tag/0.9.2

 

Jeśli to nie da rady to zapewne będziesz potrzebować starszego procesora by zaktualizować bios. Z tego co zdążyłem zrozumieć plik .cap to nieco więcej niż same dane biosu i ciężko to po prostu pominąć

 

Tak czy inaczej, życzę powodzenia

Edytowane przez mr-auto
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Może to pomoże, program niby coś czyta zobaczę jutro. Jednak mimo wszystko, zależy mi najbardziej na backupie z Z-87-C z BIOSEM 1802 i wyżej, wtedy będę miał pewność, że ruszy o ile płytka nie padła ;)

 

Bios z tego programu ma większe szanse niż czyiś backup , ale i tak szanse nikłe a operacja dość ryzykowna

 

Pytanie też czy możesz pobrać swój aktualny bios z płyty? jeśli tak to pobierasz, otwierasz programem którym podałem, kopiujesz dane, otwierasz nowy bios .cap, wprowadzasz te dane i eksport jako .bin

polecam na początek spróbować z pierwszą aktualizacją biosu która powinna obsługiwać twój procek

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie za programy, jednakże tak kolorowo nie ma. BIOS jest fizycznie wyciągalny więc programatorem jest to do zrobienia. Po odczytaniu oryginalnego BIOSu pokazuje potrzebne do wpisania dane, jak i jego (BIOSu) wersję, daję programowi do wczytania nowszy BIOS - według polecenia pierwszy na którym ma zadziałać ten procesor, jednakże po nadpisaniu kopi oryginalnego BIOSu mimo wszystko nie zmienia się wersja BIOSu i wciąż zostaje 1007. Reszta danych typu S/N adres MAC są nadpisane, ale BIOS nie. Próbowałem też z najnowszą wersją, zmieniać rozszerzenia z .CAP na .BIN i dalej nic. Zawsze po odczytaniu przez FD44Editor pokazuje wersję 1007. Próbowałem na dziesiątki sposobów, ale zawsze to samo. Oczywiście po wgraniu BIOSu ten sam problem, co zawsze. No i mam prośbę, czy ktoś mógłby spróbować u siebie i mi odesłać już z nowszą wersją BIOSu? 

Link w którym zawarty jest oryginalny BIOS z płytki ( Asus F7.BIN ), nadmieniona kopia ( Asus F7copy.BIN ), 2 wersje BIOSU - pierwsza która obsługuje i5 4460 ( Z87-C-ASUS-1802.CAP ) oraz najnowszy do płytki ( Z87-C-ASUS-2103.CAP ) oraz w/w przez mr-auto programy:

http://przeklej.org/file/QTn9Ob/BIOS.zip

Dane do wpisania:
MAC:     74:D0:2B:9E:FF:83

UUID:    A0 F9 DA 30 DA D7 DD 11 B4 04
S/N:       130512100401248


Z góry dziękuję.

Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie za programy, jednakże tak kolorowo nie ma. BIOS jest fizycznie wyciągalny więc programatorem jest to do zrobienia. Po odczytaniu oryginalnego BIOSu pokazuje potrzebne do wpisania dane, jak i jego (BIOSu) wersję, daję programowi do wczytania nowszy BIOS - według polecenia pierwszy na którym ma zadziałać ten procesor, jednakże po nadpisaniu kopi oryginalnego BIOSu mimo wszystko nie zmienia się wersja BIOSu i wciąż zostaje 1007. Reszta danych typu S/N adres MAC są nadpisane, ale BIOS nie. Próbowałem też z najnowszą wersją, zmieniać rozszerzenia z .CAP na .BIN i dalej nic. Zawsze po odczytaniu przez FD44Editor pokazuje wersję 1007. Próbowałem na dziesiątki sposobów, ale zawsze to samo. Oczywiście po wgraniu BIOSu ten sam problem, co zawsze. No i mam prośbę, czy ktoś mógłby spróbować u siebie i mi odesłać już z nowszą wersją BIOSu? 

 

Link w którym zawarty jest oryginalny BIOS z płytki ( Asus F7.BIN ), nadmieniona kopia ( Asus F7copy.BIN ), 2 wersje BIOSU - pierwsza która obsługuje i5 4460 ( Z87-C-ASUS-1802.CAP ) oraz najnowszy do płytki ( Z87-C-ASUS-2103.CAP ) oraz w/w przez mr-auto programy:

http://przeklej.org/file/QTn9Ob/BIOS.zip

 

Dane do wpisania:

MAC:     74:D0:2B:9E:FF:83

UUID:    A0 F9 DA 30 DA D7 DD 11 B4 04
S/N:       130512100401248

Z góry dziękuję.

 

Sam się programem za bardzo nie bawiłem więc też sorry, mogłem niedokładnie wyjaśnić

Spróbuj ten bios lub ten (download through your browser)

Edytowane przez mr-auto
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...