Skocz do zawartości

Pytanie o dziwne zjawisko z monitorem ASUS PG279Q


Recommended Posts

Witam,
Otóż, mam od kilku dni nowinkę techniczną od Asus-a (ASUS ROG Swift PG279Q), przesiadka z PG278Q (miał wady ale nie to co następca). Problem polega na tym że czasem, ciężko mi jest to nazwać to tak jak by się obraz przesuną w dół o "jeden piksel" lub linię, i gdy z paska zadań uruchomię program aplikację jest ona pogrubiona i widzę ją u góry, gdy na dolnym kancie przejadę myszką to też jest ona widoczna na górze, tak jak by synchronizacja pozioma lub inne zjawisko. Jest to dość denerwujące w dodatku monitor nie był tani, zbyt się pospieszyłem z sprzedaniem PG278Q. Dodam że problem jest od samego początku i już podmieniałem kabel, testowałem na innym wyjściu karty graficznej, sterownik reinstalowałem. Jedyne rozwiązanie jakie mam do tej pory to wtyczka z kontaktu, chociaż to mnie nie ratuje. Monitor ogólnie jest super, gdyby nie ten problem.

 

Filmik z problemem sorki za kiepską jakość wideo.


Dzięki za wszelką pomoc.

Link to post
Share on other sites

czytałem na forum ROG , że ostatnie sterowniki nvidi 361.43 mają problem 144hz i wyżej ile masz ustawione?

mi raz wywaliło sterownik jak się bawiłem OC GPU i dostałem Out of Rnage czarny obraz musiałem podpinać drugi monitor odinstalować sterowniki i pomogło , tu masz link do najnowszych sterowników z poprawką dla monitorów powyżej 120hz

https://forums.geforce.com/default/topic/910177/geforce-drivers/announcing-geforce-hotfix-driver-361-60/ , może się uda :)

Edytowane przez bar72
Link to post
Share on other sites

Właśnie instaluję bo się zrobiło znowu  :[

 

edit

Zainstalowałem go i du*a to samo, uruchamiałem ponownie PC-ta nie pomogło. Wtyczka z kontaktu od monitora i już jest ok, wiec ten monitor jest zjxxxny. Będę żądał nowego  :) .

Edytowane przez isbazaj
Link to post
Share on other sites

Conrad.se

 

Editt

30.01.2016

 

Witam ponownie, pierwszy odesłany drugi przyszedł działa bez problemowo ale za to na plamy na panelu bądź uszkodzenia od środka. Co to ma być pytam ASUS!

http://i1341.photobucket.com/albums/o747/isbazaj/IMG_0109_zpsnbfgtldq.jpgZamierzam go odesłać i spróbuję ostatni raz.

Edytowane przez isbazaj
Link to post
Share on other sites
  • 7 miesięcy temu...

Witam,

2016.09.02

Odkopuję temat z nowym problemem :/

 

Otóż od kilku dni robi się pasek pionowy, początkowo pomagało odłączenie od zasilania lub lekkie stuknięcie w górną ramkę ekranu. 

Obecnie jest na stałe i to nie ważne czy przez DP czy HDMI, początkowo był to (jak na zdjęciu) pasek niebieski teraz jest zielony, czerwonego brak i będzie RGB :D.

 

http://i1341.photobucket.com/albums/o747/isbazaj/IMG_0358_zps80dezi7r.jpg

 

http://i1341.photobucket.com/albums/o747/isbazaj/IMG_0379_zpstktd1tyo.jpg

Mam już dość tego monitora!

 

 

To kiedy powrót na 278Q?

 

 

Trzeba będzie  :)

Edytowane przez isbazaj
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Gdzie go kupowałeś?

RMA

 

Edit 20.09.2016

 

Dziś dostałem potwierdzenie i jedzie kolejny monitor w piątek ma być jestem ciekaw co za syf znowu przyślą.

Muszę się pozbyć tego monitora.

 

 

edit 22.09.2016

Jest nowy monitor, tym razem nówkę przysłali.

Po połączeniu zasilacza ruszył, czyli ten żyje reszta się okaże.

Ale jestem już nastawiony na sprzedanie w dobrej cenie bo to już 6 lub 7 (sam już nie wiem)monitor w ciągu pół roku.

Edytowane przez isbazaj
Link to post
Share on other sites

Obecny monitor co dostałem wygląda że jest jak na razie wszystko jak należy.

Co do FHD 144 Hz to mogę od siebie polecić ASUS VG248QE po ustawieniu obraz jest super jak na TN panel i miałem ich 5 sztuk wcześniej z żadnym z nich nie miałem problemu. W żadnym nie było problemów z martwymi pikselami. Najlepiej napisz temat w odpowiednim dziale i coś Ci na pewno znajdą.

Link to post
Share on other sites

Jak się trafi kupiec i da dobrą cenę to sprzedam, ale niestety na terenie Szwecji bo do Polski za drogi interes. Kupiłem ASUS VG248QE parę dni temu i jestem zadowolony posiedzę na nim trochę i dam się rozwinąć sytuacji monitorów na rynku.

278Q to jednak był doskonały :) 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...