Skocz do zawartości

Trudny wybór płyty głównej GA-... na AM3


Recommended Posts

Witam.

 

Zmieniam przed tymi świętami platformę. Pozostałe podzespoły mam (Corsair HX450W,...)

1) Płyta Główna - najtańsza spełniająca warunki

2) Procesor (X2 AM3: 245e lub 255 - nie wiem czy nie wziąć 560)

3) RAM.

Wszytko pod Win7 - 64bit.

 

Mam trudny wybór. Co przeglądam specyfikację, to już cieszę się, że jest OK, a tu np. nie ma USB 3.0, albo sloty nie tak i nie takie jak chcę. proszę o pomoc.

 

Uwarunkowania:

PODSTAWOWE

1) AM3 (jak najnowszy laminat v. 3.X... lub v. 2.2 ...)

2) Zintegrowana grafika z wyjściem min. DVI, a najlepiej jak jest jeszcze HDMI - ale nie musi być HDMI. Pod monitor 24" IIYAMA PLE2472HD. Najlepiej by miała min. DVI i dodatkowo HDMI, a nie miała D-Sub. Pełne wsparcie dla FullHD.

3) USB 3.0

4) 2 sloty PCI - zwykłe nakońcu laminatu (Kontroler IDE 2x133 + Karta TV Winfast Expert XP).

5) Sloty:

Grafika zasłoni jeden slot PCI/PCI-E. Z czasem dokupię (nowy wątek na tym forum

viewtopic.php?f=30&t=21228).

a) Zatem sloty muszą być tak rozmieszczone, że jak grafika zasłoni jeden slot, to nadal pozostaną dwa sloty PCI- zwykłe odsłonięte.

b) Przynajmniej jeden wolny slot PCI-E nad slotem grafiki (patrząc na płytę gł. w obudowie - "na stojaka").

UWAGA:

Rozpatrywałem laminaty płyt głównych bez USB 3.0, ale z zachowaniem WSZYSTKICH pozostałych uwarunkowań - sloty w/g w/w specyfikacji. Wtedy dokupić kartę rozszerzeń PCI-E USB 3.0 GIGABYTE na kości NECa.

 

6) Pewnie nie znajdę jeszcze z jednym warunkiem, włącznie z wszystkimi w/w: SATA-3

 

Bardzo proszę o pomoc.

 

Wstępnie chcę przeznaczyć jak najmniej i myślałem o kwocie do 500pln (bez Win7).

Jeśli nie uda się spełnić warunków płyty głównej i płyta będzie droższa, to OK i wtedy wydatek nie planuję większy niż 800pln - 850pln. Choć max granica to 1000pln. Chciałem zmieścić się z zakupem Win7 (Upgrate z Xp-ka do Win7) do 1000pln. Ponoć są dwie płyty w pudełku (32bit i 64bit).

Link to post
Share on other sites

Zmieniam przed tymi świętami platformę.

Kiepski pomysł. Poczekaj do nowego roku. Sklep podnoszą ceny, aby jak najwięcej zarobić. Będzie premiera 1155, więc to wydarzenie też może trochę wpłynąć na ceny.

 

Ile do wydania na wszystko.

 

Bierz w/w AsRocka. Bardzo dobra płyta.

Link to post
Share on other sites

Giguś GA-880GA-UD3H odpowiada.

Ale nie musi być.

Bardzo chętnie poznam alternatywę.

AsRock kojarzy się mi z płytami okrojonymi do biurowych komputerów. Takie klony ASUSA, ale nie do domu do grania lub Extremalnych podkręcań np. wersje: Extreme3.

Podano mi AsRock 880G Extreme3, ale ona nie ma nawet jednego IDE.

Link to post
Share on other sites

Asrocki dawniej to faktycznie nie za dobre były, chociaż rekompensowały to w pewnym stopniu niską ceną. Jednak od jakiś dwóch lat widać znaczną poprawę.

Z resztą wystarczy popatrzeć na ten model co podałem by przekonać się że to nie jakiś syf(rozbudowana sekcja zasilania, dobre chłodzenie, bardzo dobre rozplanowanie elementów). Brak IDE może faktycznie trochę razić ale sata już jest wystarczająco długo by móc rezygnować ze starych rozwiązań.

Link to post
Share on other sites

Obejrzałem te AsRock-i.

 

Którą wziąć pod AMD Phenom II X2 565BE (Black Edition)?

Potrzebuję płytę główna z chipsetem AMD-ka.

Tak by odblokować ten procek (dwa dodatkowe rdzenie), to będę miał AMD Phenom II X4 965.

Chcę jak najlepszą płytę główną pod ten w/w procek z możliwością w przyszłości kupna X6.

Nie wiem, czym różnią się dane płyty między sobą.

Myślałem właśnie o polecanym mi AsRock-u.

Jestem wstanie zrezygnować z GA-880GA-UD3H.

Na co najbardziej zwrócić uwagę w budowie płyty główne?

Na co zwrócić uwagę w BIOSie płyty głównej? AsRock-a lub innych.

 

Proszę o wypowiedzi znawców tematu lub tych co mają dane płyty i już rozpracowują swoje BIOSiki ...

Link to post
Share on other sites

Którą wziąć pod AMD Phenom II X2 565BE (Black Edition)?

Nieopłacalny procesor.

 

Tak by odblokować ten procek (dwa dodatkowe rdzenie), to będę miał AMD Phenom II X4 965.

Nikt Ci nie da gwarancji że się odblokuje.

 

Chcę jak najlepszą płytę główną pod ten w/w procek z możliwością w przyszłości kupna X6.

Obecnie każda świeża płyta pod AM3 obsługuje procki x6. Jest nawet taki asrock na .. AM2.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...