Skocz do zawartości

Superlux HD668B + AIM SC8000 - czy to się zgra?


Recommended Posts

Witam.

Jako, że kupiłem już Superluxy HD668B i czekam na nie, pozostaję mi dobrać kartę dźwiękową (ALC892 z mojej płyty Gigabyte Z87X-OC, się nie nadadzą raczej).

Więc, ponieważ trochę mi urósł budżet, to moje pytanie jest takie - czy znajdę lepsza kartę niż Aima SC8000 do tych słuchawek za 150zł (może nowe-używane)

I czy się dobrze zgrają czy lepiej było wziąć HD681B ?

Proszę nie pisać o HD669 - nie ma ich nigdzie, a jak są to po 160-180pln.

 

Link to post
Share on other sites

będzie dużo wysokich tonów (HD681,HD668B) ,dla niektórych nawet ,aż za bardzo ale i niektórzy narzekać nie będą. Z pewnością jest to bardzo wyraziście grający zestaw, w sam raz jak, to gracze śmiesznie czasami nazywają "będzie lepiej słuchać kroki".

Link to post
Share on other sites

Ale na 681B by nie było więcej ? Bo jeszcze je brałem pod uwagę, duże upa, upa z 681 mnie nie interesuje. Czy lepiej Xonarki D1/DX bo też za tyle mogę kupić. No bo raczej Xonary DG nie warto z uwagi na jakość... Myślałem, jeszcze nad starymi Xtreme musicami/gamer sb0460/sb0730, ale to chyba trochę za stary sprzęt, i nie wiem jak ze sterami pod w10.

 

Mi nie zależy, aby dobrze słyszeć kroki. chodzi mi o jak najlepiej grający zestaw do tych 250 zł (668B mam za 105, sc8000 do 150 zł też jest).

Czy lepiej by było 681B + ta sc8000?

Edytowane przez muf18
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Fex, to nie koniecznie żadni basolubni, ja takich ludzi rozumiem, niektóre instrumenty bez odpowiedniej podstawy basowej brzmią żenująco dużo gorzej jak w rzeczywistości. To samo tyczy wielu warstw muzycznych,których słuchanie na 668B może się nie podobać.

Link to post
Share on other sites

adivxv bez przesady, czy "basolub" to dla Ciebie negatywne określenie? Nazywajmy rzeczy po imieniu.

 

Fakt, że kolega lubi jak mu słuchawki masują uszy basem nie oznacza, że jest od kogoś gorszy. Ja szanuję takie wybory, tylko chciałbym, żeby ktoś mówiąc o jakiś słuchawkach, że są słabe określił, dlaczego tak właśnie jest.

 

Też czasem lubię czasem ostre walnięcie, to jest normalne :)

Edytowane przez FeX
Link to post
Share on other sites

Najczęściej większe zniekształcenia wprowadza się podbijając pasma niż odwrotnie.

 

HD668B nie grają słabo dołu, według grają bardzo fajnie w tym paśmie, jest nieco podbite, tylko pytanie czy taka ilość będzie Tobie odpowiadać. Na górę to spokojnie jest panaceum w postaci EQ, możesz spokojnie obniżyć całe pasmo powyżej 5kHz o około 5 do 10dB.

 

Spójrz na ich wykres pasma przenoszenia

 

http://www.innerfidelity.com/images/SuperluxHD668B.pdf

 

(to ten na górze po lewo) widać, że zakres od ~5kHz do ~13-14kHz jest podbity. Żeby grały naturalniej wystarczy zbić im te ostre podbicia i w miarę wyrównać pasmo przenoszenia. Oczywiście z EQ nie należy przesadzać, ale jest to łatwy sposób, żeby co nieco poprawić bez zbędnego modowania, czy kupa nowych słuchawek :)

Edytowane przez FeX
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...