Skocz do zawartości

Jakie ramy pod Dark Rock Pro 3? Czy dobrze wybrałem?


Recommended Posts

Czerwone nie są już dostępne w morele :c. Chodziło mi bardziej o to czy gdybym kupił te czerwone na 1,35 niż 1,65 to czy mobo mogło by ich używać bez zwiększania napięcia co było by lepszym rozwiązaniem np. Temperatury - śmieszny 1 stopień i kolor czy przez mniejsze napięcie dało by się je lepiej pod kręcąc ;)))).

 

BTW. Patrzyłem na ocholic i te niebieskie Aresy powinny działać na tych samych timingach i przy 2400 na 1,6 (nawet przy 1,57) zamiast przy 1,65. Jak to uzyskać? Podasz jakieś poradniki?

Warto się bawić by uzyskać o 0,5 napięcie mniejsze? Nie wiem dlaczego ale zawsze z Oc jest więcej złego niż dobrego. Np. Przy podkrecaniu GPU r9 270x można oszalec za 4fps. A z CPU jest tyle możliwości na podkrecaniu że przez pół roku miałem pod kręcone a później się wkurzyłem i wyłączyłem bo potrafił się wyłączyć dlatego się tak bardzo dopytuje

Link to post
Share on other sites

 

 

Chodziło mi bardziej o to czy gdybym kupił te czerwone na 1,35 niż 1,65 to czy mobo mogło by ich używać bez zwiększania napięcia co było by lepszym rozwiązaniem np. Temperatury - śmieszny 1 stopień i kolor czy przez mniejsze napięcie dało by się je lepiej pod kręcąc
 
Nie 

 

Patrzyłem na ocholic i te niebieskie Aresy powinny działać na tych samych timingach i przy 2400 na 1,6 (nawet przy 1,57) zamiast przy 1,65. Jak to uzyskać? Podasz jakieś poradniki?


Jakie trafisz takie będziesz mieć, możliwe, że  mieli inne napięcia podbite ( to jest jak z CPU, jeden idzie na 4.5GHz przy 1.2V, drugi przy 1.25V 

 

Warto się bawić by uzyskać o 0,5 napięcie mniejsze? Nie wiem dlaczego ale zawsze z Oc jest więcej złego niż dobrego.

Moim zdaniem nie warto ( lepiej działać 100% stabilnie z seryjnymi ) 
Link to post
Share on other sites

nie rozumiem o co ci chodzi. Im wyższe napięcie, tym wyżej możesz RAM podkręcić, ale wszystko i tak rozbija się o użyte kostki ( ale i tak każde podkręcają się inaczej ) . 

Chodzi ci o coś taniego ? ( to akurat jest  2x4GB Crucial_Ballistix Tactical 1600 cl8 )
http://www.ocaholic.ch/modules/xcgal/albums/userpics/Crucial_Ballistix_Tactical_BLT2CP4G3D1608DT1TX0CEU/results.PNG
 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...