Skocz do zawartości

Grafika do grania 600-800 zł


Recommended Posts

Kolega troszeczkę nie wiedział o czy mówi jak proponował 370 4gb kulek725.

 

370 to stara 7850 a 280x to stara 7970.

 

280x będzie miała około 50% więcej wydajności od 370

aha okay :) już myślałem, że coś lepszego w niższej cenie dostane :) Bo swojej karty dalej się nie mogę pozbyć ...

Link to post
Share on other sites

Kolega wie o czym mówi tylko nieco uprościł. To, że 280X w testach ma więcej klatek o 50% od 370 to może i ma na sprzęcie testowym, który jest bb dobry, wielokrotnie lepszy od testowanych elementów.

 

Kulek725 ma dobry procesor i tyle. Aby wycisnąć wszystko z 280X musiałby położyć z 1500-2500zł. 370 jest aż nadto do reszty.

 

W pierwszej kolejności ogranicza monitor o niskiej rozdzielczości i ram.

 

kulek725 na twoim miejscu mając do wydania 800zł zacząłbym od zakupu przyzwoitego monitora fullHD a potem ram.

 

Na tym monitorze to nawet 980 ti nic by nie pomogło.

Link to post
Share on other sites

Kolega wie o czym mówi tylko nieco uprościł. To, że 280X w testach ma więcej klatek o 50% od 370 to może i ma na sprzęcie testowym, który jest bb dobry, wielokrotnie lepszy od testowanych elementów.

 

Kulek725 ma dobry procesor i tyle. Aby wycisnąć wszystko z 280X musiałby położyć z 1500-2500zł. 370 jest aż nadto do reszty.

 

W pierwszej kolejności ogranicza monitor o niskiej rozdzielczości i ram.

 

kulek725 na twoim miejscu mając do wydania 800zł zacząłbym od zakupu przyzwoitego monitora fullHD a potem ram.

 

Na tym monitorze to nawet 980 ti nic by nie pomogło.

Ramu jest dodane 8gb do tych 4 co było, monitor raczej mi fps nie doda ? Mam w planach zakup monitora jakiegoś ale to dopiero w wakacje. Na ten moment chciałbym mieć 30fps up w w3

Link to post
Share on other sites

Ramu jest dodane 8gb do tych 4 co było, monitor raczej mi fps nie doda ? Mam w planach zakup monitora jakiegoś ale to dopiero w wakacje. Na ten moment chciałbym mieć 30fps up w w3

 

  • All games are set to their highest quality setting unless indicated otherwise.
  • AA and AF are applied via in-game settings, not via the driver's control panel.

http://tpucdn.com/reviews/Gigabyte/GTX_950_Xtreme_Gaming/images/witcher3_1600_900.gif

 

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/premierowy_test_radeon_r9_380x_vs_geforce_gtx_960_4gb?page=0,16

Link to post
Share on other sites

A ile masz fps w W3 na GTX650 z 8Gb ramu przy rozdzielczosci 720p na średnch i wysokich detalach?

Na wysykich poniżej 10 na średnich poniżej 20, na najniższych 23 to max

 

  • All games are set to their highest quality setting unless indicated otherwise.
  • AA and AF are applied via in-game settings, not via the driver's control panel.

http://tpucdn.com/reviews/Gigabyte/GTX_950_Xtreme_Gaming/images/witcher3_1600_900.gif

 

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/premierowy_test_radeon_r9_380x_vs_geforce_gtx_960_4gb?page=0,16

 

Tylko, że chce wymienić następnie monitor i w większych rozdziałkach radzi sobie lepiej 280x chyba, że źle przeanalizowałem ten link

Link to post
Share on other sites

To może lepiej wstrzymać sie kilka miesięcy i brać coś nowszego co zasilacz utarga, szkoda go palić bo fajny jest.

 

Jak już musisz zaczynać od wymiany karty teraz kiedy jest to najmniej  korzystne to nie pchaj się w taką grzałkę dla jednej gry.

 

Osobiście zmieniałbym w pierszej kolejności monitor który się tak szybko nie starzeje i cieszył się poprawą jakości obrazu w systemie i wielu innych mniej wymagających grach. 

Za kilka miesięcy wchodzą nowe grafiki AMD i InVidii w 14nm i dx12. Ceny obecnych kart drastycznie spadną i wtedy należy zmieniać grafe.

Edytowane przez admwsp1464
Link to post
Share on other sites

To może lepiej wstrzymać sie kilka miesięcy i brać coś nowszego co zasilacz utarga, szkoda go palić bo fajny jest.

 

Jak już musisz zaczynać od wymiany karty teraz kiedy jest to najmniej  korzystne to nie pchaj się w taką grzałkę dla jednej gry.

 

Osobiście zmieniałbym w pierszej kolejności monitor który się tak szybko nie starzeje i cieszył się poprawą jakości obrazu w systemie i wielu innych mniej wymagających grach. 

Za kilka miesięcy wchodzą nowe grafiki AMD i InVidii w 14nm i dx12. Ceny obecnych kart drastycznie spadną i wtedy należy zmieniać grafe.

Pogoniłem swoja czyli bym musiał wysiedzieć bez karty :)

Link to post
Share on other sites

Ja bym się poważnie zastanowił czy brać kartę od amd. Też ostatnio zakupiłem r9 280x matrix platinum, wedle sn była bardzo świeża (z października jak dobrze odczytałem), po 3h grania porzygała się artami. Rozumiem, że nie wszystkie mają ten problem, ale jednak większość tych kart taki problem posiada. Wydasz 700-800zł , karta padnie po 3 miesiącach a nie daj Boże , będzie bez gwarancji i jest pies pogrzebany. Zmieniłem na gtx960 4gb evga , na stock tylko z moich gier w gta 5 wydajność jest mniejsza o około 10 fps, po podkręceniu tego gtx'a wydajność się zrównała. Plusy gtx'a to niski pobór prądu, o wiele chłodniejsza (R9 280x po około godzinie gry w gta 5 miał 85*, gtx960 ,ma po oc max 65* do 60* wentylatory pracują z prędkością 200rpm). Więc trzeba się poważnie zastanowić. W ets2 , gta 4 , cs go , nfs mw 2012, grid autosport gtx mimo słabszej wydajności spisuję się lepiej, amd lubi mieć jakieś mikrościnki, na gtx tego nie mam. Mój procek to i5 2500k@4.7ghz 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
Kolega wie o czym mówi tylko nieco uprościł. To, że 280X w testach ma więcej klatek o 50% od 370 to może i ma na sprzęcie testowym, który jest bb dobry, wielokrotnie lepszy od testowanych elementów.   Kulek725 ma dobry procesor i tyle. Aby wycisnąć wszystko z 280X musiałby położyć z 1500-2500zł. 370 jest aż nadto do reszty.

 

Matko jedyna, dawno nie czytałem większych bzdur. 4690K to procek, który ogarnie bez problemu 980Ti, to, co piszesz to kosmiczne bzdury - 280X to obecnie karta, która w FHD potrafi mocno zgrzytać - w niższej rozdzielczości będzie jak ulał.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...