Skocz do zawartości

Pytanie odnośnie piekarnika i hd4850


Recommended Posts

Nie ze względu na to że ogrzewanie punktowe zabije PCB(porozrywa ścieżki w środku)
piekarnik jest o tyle "dobry" że temperatura rośnie po woli i stabilnie i wszędzie tak samo, tak się buduje profesjonalne piece.

Rebaling powinien kosztować 100-150 zł w przypadku PS3 dla kary graficznej do 100 (4 warstwowe pcb )

Przy artefaktach zazwyczaj jest to pamięć i od biedy da się hot'em na preheater'że

Edytowane przez tomasz1987
Link to post
Share on other sites

Okey, mała zmiana. Jest to hd4870 w wersji 1GB od sapphire: http://www.purepc.pl/files/Image/news/2009/03/Sapphier_VHD4870_1.jpg


I kilka pytań odnośnie pieczenia:
 1. Czy muszę zdjąć wszystkie radiatory czy wystarczą te główne? (3 małe są na mosfetach - sekcja zasilania - będą problematyczne?)
 2. Jak zabezpieczyć złącza zasilania 2x6 - proszę tylko nie mówcie że odlutować :/ (I złącze na wentylator)
 3. GPU do góry?
 4. A czy luty na pamiątkach z jednej ze stron(z obu stron są) nie spłyną w złą stronę powodując kolejne problemy?
 5. Kondensatory itp. też zabezpieczyć w jakiś sposób?


BTW. Jak z jedną się nie uda to mam jeszcze wersję od asusa z 512MB XD

 

Edytowane przez PLSBX
Link to post
Share on other sites

zabezpiecz plastikowe elementy i kondensatory elektrolityczne

reszty nie musisz

 

Ogólnie do profesjonalnego reflow w piecach do tego przeznaczonyc nie zabezpiecza się nic lecz tam uzywa sie profili cieplnych które są ustawione bardzo dokładnie co do stopnia

 

tutaj taki piec

http://www.hotair.pl/pl/sklep/piece-do-reflow/piec-do-reflow-smd-t-962c-puhui.html

Link to post
Share on other sites

tak korzystając z okazji chciałby się zapytać, czy są jakieś karty desktop-owe z GPU na pinach, czy wszystkie kulkowe jak leci ( czy może używają innego stopu w desktopach obecnie, bo jakoś mało się słyszy o piekarnikach ) 

Link to post
Share on other sites

63478a4ae9864d35f604f917faa8944b.jpgTutaj na sekcji zasilania widać trzy małe radiatorki. Co z nimi zrobić? Trzymają na termopadach. I zabezpieczyć samą folią aluminiową czy może przeplatać ją z czymś?

@Edit: To nie radiatorki, to jakieś elementy wyglądające jak radiatorki :/

----------

Spróbowałem.

Rezultat? Artefakty zniknęły, ale pokazuje zupełnie inną liczbę rop(2) i shaderów(800), a sterowniki nie chcą używać tego urządzenia.

Myślicie że to problem z pozostałościami sterowników?

Edytowane przez PLSBX
Link to post
Share on other sites

Nie wchodziłem do systemu jak miała arty gdyż cały ekran był pokryty paskami i nawet biosu nie widziałem.
200 stopni i 8 minut to za mało dla takiej karty? Wydaje mi się że coś się popsuło ponieważ cały czas full takty i temperatury wszędzie 70-80.. radiatory parzą, nawet te od vramu.

Ew. spróbuję jeszcze asusa XD

Edytowane przez PLSBX
Link to post
Share on other sites

Oj taki mocny to on nie jest chyba :D

Btw. jak pytałem o temperature i czas to nikt nie powiedział XD


@Edit: Mam jeszcze drugiego takiego radeona... folii aluminiowej też pełno. Spróbuję chyba z tym drugim tylko nie wiem czy on w ogóle da obraz w biosie więc muszę sprawdzić. W tym czasie gdyby ktoś miał jakieś doświadczenie to proszę się podzielić. (180stopni przez 7 minut może?)

Edytowane przez PLSBX
Link to post
Share on other sites

"You'll want to bake it for around 8 minutes at 385°F. The time is flexibile; the general consensus is that anywhere between 5 minutes and 12 minutes should be okay."
https://www.google.pl/search?q=385+f+to+celcius&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=GDOEVu2ZMISBPtT2g_AO

Po tym karta nie działa więc chyba nie bardzo wczytałeś się w wątek :)

Link to post
Share on other sites

pofałdowana PCB, PCB z różnymi kolorami w dziwnych miejscach. można też patrzyć jak wyglądają luty z tyłu karty, czy nie wyglądają na podtopione, lub na stan naklejek na PCB ( czasem są ), ale najłatwiej spytać właściciela : D 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...