Skocz do zawartości

słuchawki nauszne około 500pln


Recommended Posts

Osobiście rozważałem kupno Grado sr60 ,ale jak poczytałem ,że muszę kupić nauszniki które kosztują drugie tyle co słuchawki to szybko zmieniłem zdanie :V

@bleck55 Może inaczej. W moich rękach nie było mowy abym je połamał. Wróciłem do domu i były połamane przez współlokatora... Ale fakt faktem. Nie tylko ja zauważyłem problem z tym plastikiem. Nadal używam tych dolphinów. Mimo ,że były spawane to pękły tuż obok.... Już nie chciałem wysyłać ponownie na spawanie to oblepiłem magiczną taśmą i ciągle używam :V

@FeX Ja bass mam zmniejszony. Jeszcze można zrobić mod DDS w postaci zdjęcia padu i odlepienia tej gąbeczki na przetworniku. Tracisz bass na tym ,ale scena "Ponoć" znacząco się poszerza. Ponoć ,bo nie robiłem jeszcze tego modu. :V

Edytowane przez plmnb
Link to post
Share on other sites

Mam słuchawki, troche słuchałem. Ogolnie dźwiek jest głęboki i dojrzały. Nie wiem czy nie ma za dużo basu wzgledem średnicy i góry, czy to kawałki na youtube są tak zrealizowane. Brakuje mi muzyki w dobrej jakości.. Jezeli ktoś ma gdzies udostępnioną muzyke to sprawdziłbym jak to gra.

czy pasmo przenoszenia jest wystarczające? 

  • Pasmo przenoszenia: 20-20,000Hz
Link to post
Share on other sites

leto87 o całej specyfikacji z pudełka/instrukcji możesz zapomnieć. Ewentualnie impedancja i skuteczność to parametry, które powiedzą coś o głośności i łatwości w wysterowaniu słuchawek.

 

Pasmo przenoszenia jest nic niewarte, bo żadne słuchawki nie mają liniowego pasma przenoszenia w pełnym zakresie 20Hz-20kHz

Link to post
Share on other sites

Czy uszkodzenie słuchu lub wiek też wpływa na to w jakim zakresie słyszymy?

 

Mam wrażenie, że częściowo pytanie nie wymaga odpowiedzi :D

Z wiekiem zakres górnych jest coraz niższy, ja sam 20kHz nie słyszę, może max to około 18500Hz-19000Hz.

 

@leto87

Mając taki standardowy słuch to poniżej 20Hz i powyżej 20kHz dźwięków zwyczajnie nie usłyszysz, ludzki słuch jest tutaj ograniczeniem i żadne słuchawki tego nie zmienią.

 

Dużo ciekawszym jest za to przebieg pasma przenoszenia, który sporo mówi o dźwięku słuchawek i pokazuje, jak słuchawki zachowują się w całym paśmie 20Hz-20kHz.

 

Tutaj przykład słuchawek Sony MDR Z7, producent podaje pasmo przenoszenia na poziomie 4-100Hz

 

Jak widać liczby imponujące, żadne słuchawki nie zbliżają się do tak dużych wartości. 

W rzeczywistości ich wykres przenoszenia wygląda tak:

 

http://forum.mp3store.pl/uploads/gallery/album_642/gallery_32061_642_24388.jpg

 

Widać spory spadek już przy 9-10kHz, który zwyczajnie postępuje i przy 20kHz tam już praktycznie nic nie ma :D Przy 20Hz jest jeszcze niby dobrze, ale spadek poniżej 20Hz też będzie gwałtowny.

 

Czy MDR Z7 to złe słuchawki, bo jednak odpowiedź częstotliwościowa powyżej 10kHz leci na łeb? O to właśnie chodzi, że one grają naprawdę dobrze, ale jak widać rzeczone 100kHz mają się nijak do rzeczywistości.

Link to post
Share on other sites

Sam nie przeprowadzałem takich testów, ale grupa kilku osób jest niezbyt reprezentatywna.

 

Słuch można sobie samemu przytępić przez sporą głośność odsłuchu czy poprzez hałas. W UE odtwarzacze czy nawet telefony mają z tego względu często blokady głośności lub informują o wysokim poziomie głośności, gdy dochodzimy do krańca skali.

 

Z resztą temat utraty słuchu z wiekiem nie jest do końca poznany, bo jedni twierdzą, że to przez starzenie się kosteczek przenoszących drgania w uchu itd. itp. a inni twierdzą, że to skumulowany wpływ hałasu jaki doświadczyliśmy w swym życiu i jeszcze kilka pomniejszych teorii. Także jest możliwe, że jakaś osoba starsza będzie słyszeć lepiej od dziecka.

Edytowane przez FeX
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Co to za stojak?

BLUELOUNGE Posto stojak na słuchawki Czarny

Lekki jest, ma podkładki które można przykleic, jest na nich folia ochronna. Lepszy by był pewnie cięższy i z gumowymi podkładkami. ale swoje zadanie spełnia, bardzo wygodna sprawa.

 

O dzwieku słuchawek ciezko mi cos wiecej powiedziec, napewno bas  jest bardzo dobry. Głośność jest spora, odtwarzacz mp4 microsoft zune którego używam dostał drugą młodość. Słucham tylko z youtuba wiec nie mam za bardzo muzyki w przyzwoitej jakości, myslalem nawet zeby jakies płyty kupic ale nie mam za bardzo czasu.. Dźwięk określiłbym jako dojrzały i ciepły.. Dynamika jest bardzo duża i pozycjonowanie instrumentów w scenie też pierwszy raz usłyszałem.

Samo wykonanie słuchawek jest świetne. Po jakiś 3-4 godzinach uciskaja uszy ale to chyba normalne, słuchawki musza przylegać. 

http://www.mi.com/en/miheadphones/tutaj dużo zdjęć.  

Edytowane przez leto87
Link to post
Share on other sites

Eee tam. Zdjęcia retuszowane i ze strony producenta nigdy tak dobrze nie oddadzą faktycznego wyglądu ;)

Co do muzyki to nie ma co płyt kupować. Wykupujesz Spotify/Deezera/Tidal premium i jazda. Jak masz abonament w Play to Tidal jest za darmo. Jeśli nie to łatwo znajdziesz 3 miesiące w cenie jednego na start w innych. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...