Skocz do zawartości

haMac w NCase M1 i bezkompromisowe LC


Recommended Posts

znalazłem informację [źródło]:
 

Laing D5 = MCP655
Laing DDC 3.1 = MCP350
Laing DDC 3.2 = MCP355
Laing DDC 3.25 = MCP35X (and Swiftech adds a PWM circuit)

 

czyli to dokładnie ten model - http://www.aquatuning.pl/chlodzenie-wodne/pompy/laing-ddc/pompy-ddc/13400/laing-ddc-pumpe-12v-ddc-3.25-18w

a poniżej porównanie pompek z opakowania:

 

http://www.aquatuning.pl/media/image/4f/f4/04/49119-5542d5d8f95912.jpg

 

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

Dzięki Vieworld - uzupełnienie tematu. Post dość stary z 2011 roku. Teraz są już dostępne pompy Laing DDC 18W PWM - nie ma wprost opisu czy a 18W PWM to właśnie DDC 3.25 PWM, ale wg mnie na to wszystko wskazuje. Wciąż szukam dokumentacji Laing DDC 18W PWM...

 

To ja dorzucę film pokazujący czym się różnią poszczególne wersje pompy Laing DDC i MCP35X:

 

Tak samo z różnicami 3.1 10W vs 3.2 18W - wygląda, że 10W da radę przerobić banalnie na 18W:

http://martinsliquidlab.petrastech.com/img/DDC32v31SolderBridge.jpg

Edytowane przez 314TeR
Link to post
Share on other sites

z tego co wyczytałem to mcp35x vs 3.25 jest tylko właśnie taka, że swiftech oprócz rebrandingu dodał jeszcze PWM od siebie już nie sprawdzałem czy obecnie na rynku są 3.25 z PWM ale jak tak mówisz to znaczy, że to powinno być to samo, jeśli nawet różnica będzie w wydajności 900 vs 1000 to nie wiem czy jest sens się bić o te 10% za taką różnicę cenową.

 

co do głośności to ja bym tutaj wytrzymał na 20-30%.. powyżej tego progu tak jak to brzmi na filmie to nie dla moich uszu:

 

a tutaj znalazłem temat o tych pompkach, Biafra się wypowiadał - http://forum.benchmark.pl/topic/157564-nowa-pompka-lc/

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

Dzięki vieworld, czyli ta z PWM z opisu na opakowaniu jest de facto słabsza od 3.25. Gdyż ta z PWM ma 600 l/h natomiast ta 3.25 ma 900 l/h. Ale nie widzę powodu kupować tej z PWM i ryzykować ponieważ i Ty i ja mamy aquaero, więc przewód 3pin z 3.25 podpinamy pod wejście na aquaerto i sterujemy pompą za pomocą napięci :)

No i na stronie aquatuning jest napisane:

Laing 1t plus PWM: 600l/h
Laing DDC 3.25 18W: 900l/h - ją wysterujesz za pomocą aquaero napięciem :)

Edytowane przez Mlody
Link to post
Share on other sites

Te opisy w sklepach są o kant (_|_) potłuc... gdzie są dokumentacje Laing?

 

Skoro i tak wszystkie pompy oprócz topu jest to liang, to skąd takie różnice:

Laing DDC-pump 12V DDC 3.25 18W - 900l/h, Highflow (500 bis 1400l/h), 18W, wysokość słupa cieczy: 5,7m

Laing DDC-pump 12V DDC-1T Plus PWM - 600l/h, Highflow (500 bis 1400l/h), 18W, wysokość słupa cieczy: 4,7m

Swiftech MCP35X - 17.5 LPM = 1050l/h, 18W, wysokość słupa cieczy: 4.4m

 

Co to jest (500 bis 1400l/h) ?? i czemu obie pompy mają tak samo podane?

 

Przepływ zależy bardzo od topu.

Edytowane przez 314TeR
Link to post
Share on other sites

Może właśnie to top robi taką robotę nie wiem... tak czy siak raczej nie ma kogoś kto to potwierdzi na 100%. Dla tego ja wolę kupić te z wejściem 3pin i wysterować napięciem. 

 

Pytanie jak to sterownie będzie działać... jaką obciążalność prądową mają wyjścia z aquaero?

 

Przy PWM zasilanie leci z zasilacza, a reszta sterowana jest z aquaero/płyty...

 

Takie pdfy znalazłem, znów niewiele mówą... ale ten jest szczególnie ciekawy bo producenta:

https://www.dropbox.com/s/3svh6ix6kc838jn/ddc-ed-en.pdf?dl=0

I dwa inne:

https://www.dropbox.com/s/sn12ynb4sw6iry7/HIERNER-GMBH_Gleichstrompumpen_DDC.pdf?dl=0

https://www.dropbox.com/s/i36gngglfve08du/EK-IM-3830046995513.pdf?dl=0

 

Edit, znalazłem, dla Aquaero 5 - 19.8 W a dla 6-stki 30W przy 12W. Więc dla aqaero 5 18W DDC jest mocno na styk, jak się będzie grzał, to będzie limitował prąd, a przez to będzie spadał przepływ. Trochę ryzykowne, bo kiedy układ jest najbardziej obciążony potrzeba właśnie największego przepływu, a tu kontroler może to "podciąć".

Edytowane przez 314TeR
Link to post
Share on other sites

Ja się jednak zdecyduję na DDC wersji 18W PWM. 6-stki aquaero i tak nie mam gdzie zamontować w moim maleństwie, mam nadzieję że znajdę miejsce aby upchnąć gdzieś wersję 5 LT. Wersja PWM nie będzie mi podgrzewać kontrolera, więc nie muszę się martwić o wentylację na spodzie budy.

 

Mlody - jak dotrze do Ciebie pompa to warto by ją rozebrać o obstrykać, aby zobaczyć czy faktycznie czym się różnią w środku.

Link to post
Share on other sites

:/ tak więc to co powyżej było napisane to czysta prawda do tej pory skupowałem 10W i odsprzedawałem jako 18W tak tylko tym jednym kabelkiem się różnią

Co do dalszych zmian to to że mosfety dostają bardziej w du**ę i te pompy przerobione na 18W szybciej padają 

 

koniec rużnic

Link to post
Share on other sites

Trochę z innej beczki, przyjechało dziś mi nowy dysk M.2 - Samsung 950 Pro 512GB i odpaliłem go w OS X po NVMe, a oto rezultaty w branżowych programach symulujących zapis i odczyt strumienia danych video (dane nie podlegające kompresji). Teraz wreszcie mogę się pozbyć jednego z dwóch dysków SSD 2,5", zwolni mi się miejsce, wiązka kablowa do zasilania będzie prostsza i łatwiejsza do ułożenia.
 
Samsung%20950%20Pro%2010.10.5%20BM.png?r
Samsung%20950%20Pro%20512GB%2010.10.5%20

Link to post
Share on other sites

950 zly pomysl... ja tak wczoraj zadecydowalem a mialem zmieniac plyte glowna pod te 512.... on sie strasznie grzeje. Temperatury lataja do 100-110 i wpada w throttling.. teraz juz wiem po co te radiatory wysokie w kostkach na tych m.2... poczekalbym az ktos bloczek wymysli na to bo sie nie da pracowac na pelnych obrotach z throttlingiem juz wole 2xintela 750 400gb w raid chociaz drozej ale temp po 80* :E

 

Sprzedajesz 512 samsunga czy cruciala? Moze bym kupil. Daj znac na priwa

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

Grzeje się jak ktoś je katuje benchmarkami... lub ciągłym zapisem. Jak dysk będzie pracował jako systemowy w normalnych codziennych zastosowaniach to temperatury powinny być na normalnym poziomie, a ilość zaoszczędzonego miejsca jest bezcenna dla mnie.

Link to post
Share on other sites

A tak z ciekawości czystej, ncase m1 wiozłeś bo aż tak ci się podoba ? Rozumiem doskonale, że jak każdy masz swoją wizje przy swoim projekcie :D ale nie myślałeś podczas kupowania, żeby wziąć coś troszkę większego i nie szczypać sie, aż tak z miejscem ?

Link to post
Share on other sites

A tak z ciekawości czystej, ncase m1 wiozłeś bo aż tak ci się podoba ? Rozumiem doskonale, że jak każdy masz swoją wizje przy swoim projekcie :D ale nie myślałeś podczas kupowania, żeby wziąć coś troszkę większego i nie szczypać sie, aż tak z miejscem ?

 

Pokaż mi inną tak przemyślanie zaprojektowaną obudowę, z miejscem na VGA pełnej długości, wiele dysków, napęd optyczny, wykonaną z najwyższą starannością i jakością a zarazem z tak małą powierzchnią jaką zajmuje na biurku. A do tego po prostu jest ładna.

 

Wcześniej miałem wiele kloców, Corsair 650D, FD R4... teraz mam ochotę na coś małego.

Edytowane przez 314TeR
Link to post
Share on other sites

Nie istnieje.

Nie przy tej bezkompromisowej bardzo przemyślanej ergonomicznie konstrukcji

i nie przy tej jakości wykonania i nie w takim rozmiarze.

W sumie to full custom który tylko w fabryce Lian Li jest produkowany.

Budy od Lian Li,Jonsbo czy Abee nie mają takiego potencjału...i raczej nie będą miały bo beton w korpo nie jest otwarty na śmiałe koncepcje.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za dotychczasową pomoc, praktycznie pozostało mi już tylko wybrać przepływomierz i mogę zamawiać graty. 

 

Z oferty aquacomputer można wybrać dwa klasyczne przepływomierze (dość spore) dedykowane do przepływów od 40l/h w górę (wg specyfikacji do 1500l/h). Niestety są one dość sporych rozmiarów. W ofercie są jeszcze 3 modele kompaktowe, ale dostosowane do różnych zakresów przepływów:

  • mps flow 100: Measuring range approx. 20 - 100 liters per hour (Item No. 71214)
  • mps flow 200: Measuring range approx. 40 - 200 liters per hour (Item No. 71213)
  • mps flow 400: Measuring range approx. 80 - 400 liters per hour (Item No. 71216)

Jakiego przepływu mogę się spodziewać w moim układzie, a więc który z nich będzie najodpowiedniejszy? 

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem wystarczy Ci mps 100, masz bardzo restrykcyjną chłodnicę i szczerze to wątpię, żebyś non stop działał z pompą na 100% więc raczej 100 l/h nie przekroczysz, jeśli chcesz mieć zapas weź mps 200 :) Ewentualnie Elder polecał też http://www.angela.pl/p7894,koolance-przeplywomierz-transparent-g1-4.htmli zajmuje mniej miejsca :)

Link to post
Share on other sites

Grzeje się jak ktoś je katuje benchmarkami... lub ciągłym zapisem. Jak dysk będzie pracował jako systemowy w normalnych codziennych zastosowaniach to temperatury powinny być na normalnym poziomie, a ilość zaoszczędzonego miejsca jest bezcenna dla mnie.

 

niby tak ale jeśli ten dysk ma służyć głównie jako systemowy to jest to totalny overkill... jeśli chodzi o ciągły zapis to bez przesady ale przy używaniu tego dysku np. do photoshopa gdzie plik cache podczas otwarcia pliku sięga 30-40GB to ten dysk już wtedy podobno osiąga ponad 100*C co mnie mocno wystraszyło... ciekawie jak się bedzie zachowywać podczas grania w gry które sporo ciągną z dysku podczas ładowania się

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...