Skocz do zawartości

Asus G750JM jak podłączyć do tv?


Recommended Posts

Witajcie.

Chciałbym podłączyć laptopa pod telewizor przez HDMI i wszystko jest dobrze tylko, że nie odtwarza mi przez telewizor dźwięku tylko wydobywa się on z głośników. W opcjach odtwarzania pokazuje "Cyfrowe urządzenie audio (HDMI)" jako wyłączone mimo tego, że obraz jest wyświetlany.

Druga sprawa to układ ikonek: mam w swój sposób poukładane ikonki i jak podłączam pod telewizor to wszystko się chaotycznie samo układa przez co doprowada mnie to do szału - nie wyobrażam sobie za każdym razem po podłączeniu do TV segregować ikonek.

Proszę o każde złote rady, bo mimo, że sam próbuje rozwiązać problem to na necie nie mogę podobnych problemów znaleźć.

Link to post
Share on other sites

Ja z głośnikami miałem podobnie (tyle,że jeszcze zamiast na zestawie to mi w telewizorze grało). Jak już podłączyłem wszystko to kombinowałem z: prawym na ikonkę z dźwiękiem w prawym dolnym rogu -- urządzenia do odtwarzania i w zakładce ,,Odtwarzanie" zmieniałem na domyślne itd.

Używasz jakiś programów które działają na dźwięk (komputerowo) ? Coś typu  AIMP a w opcjach np: WASAPI ? Mi właśnie coś takiego nie pozwalało przekierowywać dźwięku tam gdzie chciałem. Ewentualnie może właśnie jak nie masz a szukasz ,,złotych rad" to warto też tu pokombinować ?

 

 

Gdzie te ikonki się mieszają ? Na pulpicie ? W pasku ?

Link to post
Share on other sites

Na pulpicie mieszają się ikonki rozrzucają sie po pulpicie i same się chaotycznie segregują. Propo HDMI to powoli do czegoś dochodze. Dam znać jak rozwiąże problem. Żaden program nie blokuje mi dźwięku mam tylko MaxxAudio czyli EQ od Asusa.

Link to post
Share on other sites

U mnie Asus zaczął pracować normalnie (w miarę) po postawieniu systemu na nowo bez instalacji czegokolwiek od Asusa.Oczywiście nie mam na myśli biosu itp ....A spróbuj to MaxAudio wyłączyć. Ja też z tym miałem problem.

Link to post
Share on other sites

Wybacz, ale instalowałem już w ostatnim miesiącu cztery razy system na nowo wiec mam dość. Prędzej sprzedam tego laptopa niż będę instalował piąty raz od nowa system. Na drugim nie ma problemu. Problemem prawdopodobnie jest połączenie Windows 10 ze sterownikami Intel HD 4600, cholernie dużo problemów jest z tą integrą......

Link to post
Share on other sites

Można zawsze wyłączyć tego 4600,żeby na samym dedyku chodził, ale jak kto woli.

 

4 razy ?!  Na co aż tyle ?! Chyba skomplikowane operacje przeprowadzałeś. A zapytam skromnie: wrócić do Windows 7 (do granicy 12 przeinstalowywań jeszcze trochę zostało)? Czy dalej Cię stres trzyma przed pomyśleniem sobie co trzeba będzie robić ?

Edytowane przez Kac2per1
Link to post
Share on other sites

Można zawsze wyłączyć tego 4600,żeby na samym dedyku chodził, ale jak kto woli.

 

4 razy ?!  Na co aż tyle ?! Chyba skomplikowane operacje przeprowadzałeś. A zapytam skromnie: wrócić do Windows 7 (do granicy 12 przeinstalowywań jeszcze trochę zostało)? Czy dalej Cię stres trzyma przed pomyśleniem sobie co trzeba będzie robić ?

Nie wracam do Windowsów poprzednich bo dycha jest genialna tylko producenci nie potrafią ogarnać oprogramowania co dobrze pokazuje Asus - do G750JM nie ma żadnych dedykowanych sterowników od producenta oprócz "splendid" które tak na prawdę jest nieprzydatnym, a nawet szkodzącym oprogramowaniem.

Z dźwiękiem częściowo sobie poradziłem, odinstalowałem sterowniki od Intel i zainstalowałem stare ze strony producenta dedykowane do Windows 8 i działa.

Jednak pojawił się kolejny problem: uruchamiając Dark Souls II mając podłączonego laptopa pod TV nie włącza się gra, wywala mi błąd, Far Cry 4 uruchamia się bez problemu. Jak pierwsze włącze Dark Souls bez podpiętego TV to gra się włącza ale po podłączeniu do TV dźwięk odtwarza się przez głośniki z laptopa.

Problem z ikonkami jest frustrujący, wygląda to tak:

 

1. tak mam rozmieszczone i chciałbym żeby tak pozostało:

 

http://zapodaj.net/images/cd3ca80cd0850.jpg

 

 

2. Tak jest po podłączeniu pod TV:

 

http://zapodaj.net/images/37efdf0cd41a2.jpg

 

 

3. Tak wygląda po odłączeniu kabla od TV:

 

http://zapodaj.net/images/629825e777d57.jpg

 

 

 

 

Pozwólcie, że zapytam: co się kurna dzieje?

Link to post
Share on other sites

Jaja jak berety. 

Stawiam na rozdzielczość, odświeżanie czy sprawy mniej lub bardziej z tym powiązane (typu karta graficzna).

 

Jaki błąd przy DS II ?

 

 

Patrzyłeś na innym (i przeplatanki podczas testowania):

 -monitorze

- kablu

- laptopie

czy to samo się dzieje.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...