Skocz do zawartości

Sroga zima- opóźnienia na poczcie


Recommended Posts

Tego po UPS sie nie spodziewałem, zawsze uważałem ich za porządną firmę. Zamówiłem w środe H70 na alledrogo, wczoraj zaniepokojony zadzwoniłem do sklepu w którym dokonałem zakupu, i dowiedziałem sie że kurierzy nie jeżdzą... nc, ciekawe czy wkręcają czy to prawda :ciekawy:

Link to post
Share on other sites

Trzeba było poprosić o numer listu przewozowego, bo na 99% procent nie wysłali Ci paczki nie z winy kuriera a ze swojej. Gadanie, że kurierzy nie jeżdżą jest śmieszne ze strony sklepu bo i Siódemka, DPD, DHL i Pocztex rozwożą paczki.

W poprzednią niedziele miałem zamówioną paczkę w coolingu, w poniedziałek była wysłana a we wtorek była u mnie (a wtedy akurat zima zaskoczyła wszystkich).

Druga sprawa, że w tym tygodniu wysyłałem i odbierałem kilka paczek w pracy.

Link to post
Share on other sites

Często zamawiam przez allegro i z reguły wolę Pocztę Polską i jej "priorytet" niż kuriera.

Do tej pory nie spotkałem się z opóźnieniem przesyłki, no raz chyba jeden dzień później niż powinna przyszła. Poczta z reguły dobrze dotrzymuje terminów, oczywiście jak ktoś żałuje 2zł dopłaty do priorytetu i wybiera ekonomiczną to jego problem, bo na taką paczkę może faktycznie się naczekać.

Link to post
Share on other sites

W moim wypadku Poczta nie podołała tylko raz (paczka wysłana w czwartek - powinna być w piątek, niestety coś nie wyszło) - na moje nieszczęście paczka była bardzo ważna i musiałem po nią jechać prawie 50 km, ale tu plus dla pracowników poczty, mimo, że paczka nie powinna być wydana pojechałem i paczkę dostałem bez problemów. Ani magazynier, ani panie przy okienku nie marudzili.

 

A co do kurierów to przerabiałem już chyba wszystkich i zazwyczaj wszystko jest ok. Dwa razy mi się zdarzyło, że paczka, która powinna dojechać nie przybyła. Pierwszy raz z nieznanych mi powodów (a powinna być dostarczona), a drugi raz kurier dzwonił czy paczka koniecznie musi być w ten dzień, bo się nie wyrobi, a że akurat było to w zeszłorocznego sylwestra to pracowali krócej. Paczka akurat nie była ważna więc powiedziałem mu żeby odpuścił.

 

Tak wiec przynajmniej w moim wypadku wypadku obojętnie jaki sposób wysyłki wybiorę, bo czasy dostawy są porównywalne.

 

 

EDIT: A tak trochę bardziej w temacie zimy i dostaw, to w czwartek musiałem iść na równoległą ulicę po paczkę, bo kurier do mnie do domu trafić nie mógł - ale jak mu się to udało to nie mam pojęcia.

Link to post
Share on other sites

ee Panowie z tymi kurierami to jakieś herezje opowiadacie

 

paczka do strefy A 19,99, do B 22,99, odbiór od klienta bez względu na warunki pogodowe (nawet jak oficjalnie nie odbierają) - tylko trzeba wiedzieć jak i gdzie zamawiać kuriera :)

 

a z dostawami jest różnie, ja w Krk mam straszne problemy z DHLem, który klientów olewa, niszczy paczki, nie przyjeżdża i nie chce odbierać przesyłek

 

z UPSem jest znacznie lepiej no i zdecydowanie taniej :P

 

co do poczty... lagi mają ładne :sciana: priorytet dzisiaj przyszedł.. wysłany do mnie tydzień temu :);)

Link to post
Share on other sites

Ja też zamówiłam paczkę na Allegro (priorytet) nadana 9 grudnia... ciekawe kiedy dojdzie... ważne żeby doszła do świąt bo ma być na prezent:)

 

Na stronie Poczty Polskiej znalazłam śledzenie przesyłek tylko trzeba wpisać identyfikator którego nie mam. Co mogę napisać do sprzedawcy Allegro? Że proszę o identyfikator paczki? Będzie w ogóle go miał?

Link to post
Share on other sites

ee Panowie z tymi kurierami to jakieś herezje opowiadacie

 

paczka do strefy A 19,99, do B 22,99, odbiór od klienta bez względu na warunki pogodowe (nawet jak oficjalnie nie odbierają) - tylko trzeba wiedzieć jak i gdzie zamawiać kuriera ;)

 

a z dostawami jest różnie, ja w Krk mam straszne problemy z DHLem, który klientów olewa, niszczy paczki, nie przyjeżdża i nie chce odbierać przesyłek

 

z UPSem jest znacznie lepiej no i zdecydowanie taniej ;)

 

co do poczty... lagi mają ładne :/ priorytet dzisiaj przyszedł.. wysłany do mnie tydzień temu :D:)

Puknij się w głowę, bzdury totalne piszesz. Mieszkasz w mieście, więc się zastanów co piszesz, bo są ludzie którzy mieszkają na wsi i jeśli piszą, że jest tak, to tak jest.

 

Zacznij myśleć przed napisaniem postu, nie każdy do kur..j nędzy mieszka w mieście.

 

U mnie paczka wysłana Pocztą Polską w czwartek, dziś została dostarczona.

Link to post
Share on other sites

paczka do strefy A 19,99, do B 22,99, odbiór od klienta bez względu na warunki pogodowe (nawet jak oficjalnie nie odbierają) - tylko trzeba wiedzieć jak i gdzie zamawiać kuriera :D

Mogłabyś podać jaki to kurier wysyła paczki po takich cenach (tylko nie mów tu o klientach biznesowych)?
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...