Skocz do zawartości

Moi mili, czy to będzie w porzadku? Komp do 4500.


Recommended Posts

Tak jak w temacie, święta się zbliżają trzeba sobie raz na jakiś czas prezent tez kupić, złożyłem taki o to zestaw, czy będzie on ze sobą dobrze pracował, Pozdrawiam.


http://www.morele.net/inventory/info/HMTxR/

 

jeżeli chodzi o dysk, mam jeden SSD aktualnie więc bym go dołożył, dla tego tylko 128, ma on być głównie pod te nowsze gry, co się ładują pół dnia,

Oczywiście jestem otwarty na wszelkie zmiany.

Edytowane przez Bednr
Link to post
Share on other sites

Zestaw złożony w miarę dobrze jedyne co bym zmienił na pewno to dysk ssd widziałbym tutaj raczejcoś z cruciala np. coś z serii mx lub bx samsung nie jest całkiem zły ale używa gorszych kości w zestawie nie widzę ramu masz już jakiś czy to po prostu przeoczenie

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zestaw złożony w miarę dobrze jedyne co bym zmienił na pewno to dysk ssd widziałbym tutaj raczejcoś z cruciala np. coś z serii mx lub bx samsung nie jest całkiem zły ale używa gorszych kości w zestawie nie widzę ramu masz już jakiś czy to po prostu przeoczenie

Troszke zeedytowałem zestaw, wsadziłem trochę wiekszego ssdk-a, tylko nie wiem jak wygląda sprawa z tym coolerem, jako że prawdopodobnie będę dokładał ramy a nie wsadzał nowe i nie wiem czy zmieszczą się cztery sztuki, możesz coś doradzić?

|

http://www.morele.net/inventory/info/biBjjF/

Link to post
Share on other sites

pod z97 wrzuć pamięci 2400mhz, daje różnicę w grach 

zrezygnuj z tego ssd, z EVO są niebywałe problemy, crucial bx100/mx200/plextor m6s

jak na powyższe zmiany braknie budżetu to cooler podmień na grandis  

mobas na msi z97 g43, chyba nie chcesz zapłacić 100zł za napis GAMING ? ;) 

Edytowane przez lewiis
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

pod z97 wrzuć pamięci 2400mhz, daje różnicę w grach 

zrezygnuj z tego ssd, z EVO są niebywałe problemy, crucial bx100/mx200/plextor m6s

jak na powyższe zmiany braknie budżetu to cooler podmień na grandis  

mobas na msi z97 g43, chyba nie chcesz zapłacić 100zł za napis GAMING ? ;)

pewnie że nie, zaraz sobie sprawdze jak to będzie wyglądać z twoimi propozycjami.

 

 

 

 

 

EDIT : Takie coś mi wyszło : http://www.morele.net/inventory/info/vrBsz5/  ramy są w porządku czy macie jakieś innej propzycje?

Edytowane przez Bednr
Link to post
Share on other sites

 

 

 

Zestaw spoko, ale jeżeli nie zależy Ci jakoś bardzo na wyglądzie obudowy wewnątrz to zamień płytę główną na http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z97-g43-intel-z97-4xddr3-vga-gblan-atx-z97-g43-640728/wydajność praktycznie w żadnym stopniu się nie zmieni, a to zawsze 100zł w kieszeni. ;)

Edytowane przez TheCytrus
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

ram  50zł taniej 

 

Obecne chłodzenie nie wejdzie do obudowy ! ( nie wiem czemu nikt uwagi nie zwrócił ) 

 

Co do większego dysku to z tańszych patrz na BX100 250GB lub SP920 256GB  

http://www.morele.net/chlodzenie-wodne-corsair-hydro-series-h75-liquid-cw-9060015-ww-618490/

 

A gdyby wsadzić coś takiego zamiast tego coolera, co sądzicie? Bo mam drobne problemy z odnalezieniem obudowy komatybilnej z tym klockiem i szukam jakiegoś zamiennika.

Link to post
Share on other sites

Nie polecam się bawić w kompaktowe chłodzenie wodne ( a jak już, to z dłużą chłodnicą, przynajmniej 2x120mm, ale tu już odpowiednia obudowa potrzebna, bo nie wszędzie fajnie to zamontujesz.  )

weź po prostu szerszą obudowę, np Zalman Z9 kosztuje kilkanaście zł więcej   

Edytowane przez kokosnh
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem trochę na siłę dociągasz budżet. Dopłaty do Gaming 3, 16 GB DDR3 w zestawie do gier, dość drogi model GTX 970, kiepska obudowa, zabójcze chłodzenia na CPU, nieopłacalny SSD. 

 

1 x  Intel Core i5-6600K /3.5GHz, 6MB, LGA 1151, OEM/ 1 x  MSI Z170A Tomahawk /intel Z170, DDR4, LGA1151/ 1 x  XFX Core TS 650W 135mm 80+ Bronze 1 x  SilentiumPC Pax M70 Pure Black (b/z) 1 x  EVGA GeForce GTX 970 SC ACX2.0 4GB DDR5 256bit (1317/7010) 1 x  Kingston 8GB (2x4GB) 2666MHz CL15 HyperX Fury Black 1 x  Crucial BX100 250GB (535/370MB/s) 1 x  Thermalright HR-02 Macho rev.B

 

4568 zł +   kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

100 zł taniej wraz z i5 6600K w wersji OEM. Mocna sekcja i dobrze chłodzona na mobasie. Pamięci 2666 MHz DDR4. Lepiej wykonana obudowa wraz z piwnicą na PSU i okablowanie + fabryczne wyciszenie. Macho BW 140 mm spokojnie tutaj wystarczy. Wydajnościowo oraz pod względem kultury pracy będzie bdb. Zakup SSD 128 GB nie ma sensu. Jeżeli już, to 250 GB przy małej dopłacie. BX 100 na MLC a przy małej dopłacie z jeszcze szybszym zapisem Crucial MX200 250GB (555/500MB/s)

 

GPU od EVGA z długą gwarancją. Wgrywasz nowy firmware i masz wydajne, bardzo kulturalne chłodzenie z trybem półpasywnym. 

 

Schodząc na:

 

1 x  Intel Core i5-4690K /3.5GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/ 1 x  MSI Z97-G43 /intel Z97, LGA 1150/ 1 x  Kingston 8GB (2x4GB) 2400MHz CL11 HyperX Savage

 

Za całość płacisz 4288 zł. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem trochę na siłę dociągasz budżet. Dopłaty do Gaming 3, 16 GB DDR3 w zestawie do gier, dość drogi model GTX 970, kiepska obudowa, zabójcze chłodzenia na CPU, nieopłacalny SSD. 

 

1 x  Intel Core i5-6600K /3.5GHz, 6MB, LGA 1151, OEM/ 1 x  MSI Z170A Tomahawk /intel Z170, DDR4, LGA1151/ 1 x  XFX Core TS 650W 135mm 80+ Bronze 1 x  SilentiumPC Pax M70 Pure Black (b/z) 1 x  EVGA GeForce GTX 970 SC ACX2.0 4GB DDR5 256bit (1317/7010) 1 x  Kingston 8GB (2x4GB) 2666MHz CL15 HyperX Fury Black 1 x  Crucial BX100 250GB (535/370MB/s) 1 x  Thermalright HR-02 Macho rev.B

 

4568 zł +   kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

100 zł taniej wraz z i5 6600K w wersji OEM. Mocna sekcja i dobrze chłodzona na mobasie. Pamięci 2666 MHz DDR4. Lepiej wykonana obudowa wraz z piwnicą na PSU i okablowanie + fabryczne wyciszenie. Macho BW 140 mm spokojnie tutaj wystarczy. Wydajnościowo oraz pod względem kultury pracy będzie bdb. Zakup SSD 128 GB nie ma sensu. Jeżeli już, to 250 GB przy małej dopłacie. BX 100 na MLC a przy małej dopłacie z jeszcze szybszym zapisem Crucial MX200 250GB (555/500MB/s)

 

GPU od EVGA z długą gwarancją. Wgrywasz nowy firmware i masz wydajne, bardzo kulturalne chłodzenie z trybem półpasywnym. 

 

Schodząc na:

 

1 x  Intel Core i5-4690K /3.5GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/ 1 x  MSI Z97-G43 /intel Z97, LGA 1150/ 1 x  Kingston 8GB (2x4GB) 2400MHz CL11 HyperX Savage

 

Za całość płacisz 4288 zł. 

 

Dzięki za opinie i chyba posłucham Cie i jednak kupie tego nowego procka, zmieniłem zasilacz, obudowę i dołożyłem ramy, wiem że mają niższe taktowania, ale przy podwojonej ilości raczej nie powinno być to odczuwalne, przynajmniej gdzieś tak kiedyś czytałem, jeżeli to kłamstwo no to po prostu mnie oszukali :P Tak by się to prezentowało.

 

http://www.morele.net/inventory/info/nusuUj/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...