Skocz do zawartości

Cichy zasilacz pod gtx970


Recommended Posts

  1. Budżet:obecnie nieokreślony patrz propozycje
  2. Procesor:i5 4690k / msi z87 gd65
  3. Karta Graficzna:Inno 3d GeForce GTX 970 "iChill Herculez X3 Air Boss"
  4. Czy podkręcasz (CPU i GPU):Tak w przyszłości jak wszystko zacznie chodzić na medium
  5. Czy planujesz multi-GPU (SLI bądź CrossFire): Nie
  6. Specjalne wymagania (okablowanie modularne, cisza, specyficzny rozmiar itp): Cisza /Chociaż w pół modularne kable / min Gold + / Wspominałem o ciszy ?
  7. Własna propozycja:

Jako że jestem laikiem to przez głowe inno przewija mi się be quiet ;)

 

be quiet! Straight Power 10 600w Najbliżej mi do wyboru tego modelu choć brak cetyfikatu na Intela ,  4 linie 12v lekko mnie zniechecają .Wiem że da rade ale uspokujcie mnie że dobrze myśle

 

xfx xtr 750w Zasilacz w porównywalnej cenie co wyżej , 1 linia 12v ,centyfikaty itd . Minusy brak styczności z fimą i drugi większy - sąsiad go posiada ;)   

 

be quiet dark power pro 11 650w Co tu pisać klasa sama w sobie cena niestety też , bije się z myslami po co mi tak drogi zasilacz ale może mnie przekonacie

 

XFX TS Series 750W W przypadku niezdecydowania wezmę ten  , działać bedzie

 

Jak możecie wytłumaczcie trochę o liniach 12v .Przy pro 11 jest napisane :

  • Modularne okablowanie wyposażone w dwa złącza P8 zapewniające lepszą stabilność napięć procesora" ??

Ogólnie otwarty jestem na wszelkie propozycje oferta  Seasonic  zaczyna do mnie przemawiac ale jeszcze niewiem co i jak .Jak możecie posiłkujecie sie tą strona ze względu że w uk są inne oferty i ceny https://www.overclockers.co.uk/pc-components/power-supplies/up-to-800-watts?sSort=3&ckTab=0

Edytowane przez Zeberko PL
Link to post
Share on other sites

Oczywiście że 600-650W wystarczy ale kolega wychodzi z takieg założenia jak ja lepiej mieć zapas i brać 750W zasilacz ma służyć na lata +-5lat a jak za pare lat karty będą więcej pobierały ? ma kupić kolejny zasilacz ( ja miałem 450W i dostałem nauczke w postaci resetów) kolejną sprawą jest cisza jak nie bedzie wysilony zasilacz i będzie pracował na 50-70% swoich możliwości to na pewno będzie ciszej....

 

ja polecam SF LEADEX 750W Platinum mam go od ok 2tyg i jest naprawde świetny, nie uruchamia się wogóle wentylator przy obciążeniu bo do 60% obciążenia ( 450W ) jest pasywny. Jeżeli masz odpowiednie finanse to polecam.

 

1-linia 12V teoretycznie jest lepsza niż kilka poniżej również masz wykres...

 

cytat z jednego portalu

Cóż więc to wszystko znaczy? Ogólnie, jedyną potencjalną korzyścią podwójnych linii +12V jest zwiększone bezpieczeństwo. Jednak ta zaleta była kwestionowana przez inżynierów z którymi rozmawiałem. Co więcej, negatywnych aspektów tego rozwiązania jest wiele. Pośród nich można wymienić: wyższy koszt produkcji, dodatkowe kłopoty z odpowiednią regulacją prądu dla wszystkich komponentów, oraz kłopoty przy bardzo mocnych konfiguracjach. Czy w takim razie zasilacze z podwójnymi liniami +12V są złym wyborem? Cóż... niekoniecznie. Owszem ich zastosowanie nie wnosi niczego dobrego do zasilacza. Jednak wraz z upowszechnianiem sie tej mody, różnica w cenie pomiędzy zasilaczami z jedną, a dwiema liniami +12V będzie zanikać. Oczywiste też jest, że ich elektronika będzie coraz lepiej wysterowana. Najważniejsze dla nas jest więc, przy wyborze zasilacza do nowoczesnych konfiguracji brać pod uwagę wyłącznie wartości sumaryczne dla połączonych linii (zazwyczaj oznaczone w watach). Wartości podawane w amperach są przydatne. Pamiętajmy jednak, że często ich suma arytmetyczna da wynik przekłamany względem obciążalności szyny +12V.

 

http://www.antec.com/PSU/images/pc10.png

co się stanie jak karta będzie wymagać obciążenia 50A na linii?

Edytowane przez davidoff
Link to post
Share on other sites

Dokładnie jest tak jak mówisz. Lepiej mieć nadmiar mocy i święty spokój na kolejne lata niż później narzekać, że się grata kupilo. Do tego trzeba brać pod uwagę, że większy może więcej i ciszej pracuje. Ja np. nie cierpie tego głośniego szumu. Zastanów się przed dokonaniem zakupu bo później możesz żałować.

Link to post
Share on other sites

Myśle i myśle i mam ino metlik w głowie  davidoff polecał super flower i platynka mieści się w moim budzecie

ten też do mnie przemawiaja 

https://www.overclockers.co.uk/seasonic-g-series-650w-80-plus-gold-modular-power-supply-ca-017-ss.html

https://www.overclockers.co.uk/seasonic-s12g-750-750w-80-plus-gold-power-supply-ca-050-ss.html

https://www.overclockers.co.uk/corsair-rm-series-rmi-650-80-gold-650w-modular-power-supply-cp-9020081-uk-ca-201-cs.html

 

cały czas za mną chodzi ten be! quiet  czy to naprawde tak dobra firma że sie tak cenią czy tylko płacimy za logo ??

 
Link to post
Share on other sites

be! quiet nie produkuje zasilaczy ( korzysta z OEM-ów innych producentów ) więc jak byś nie patrzył, to płacimy za logo. 

Jeśli chodzi o komfort pracy to https://www.overclockers.co.uk/superflower-leadex-platinum-750w-fully-modular-80-plus-platinum-power-supply-white-ca-045-sf.htmlsam go mam więc trudno nie polecać ( praktycznie najlepsze co możesz dostać na rynku  ) 

Lub RM i ( choć ma gorszą pracę wentylatora od SF ) 
 

Link to post
Share on other sites

Ale ja przepraszam bardzo. Czy wyście się z czołgiem pozderzali? 750W :co:

 

Tutaj 550 jest na wyrost, więc w przypadku 650W z półpasywem autor tematu będzie miał taką cisze... Nvm wracając do tematu - Antec EDGE 650  - Oem Seasonic'a, dobry elektrycznie, jakościowo, cichy... Jedynym brakiem jest tutaj brak półpasywu, lecz w przypadku tego zasilacza fajnie nadrabia to wykres pracy wentylatora.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ja mam podobny zestaw (syg) i 500W starcza mi z zapasem - nawet po OC z istotnym podbiciem napięć na gpu i cpu. Jeśli chodzi o hałas to raczej martwiłbym się o Twoją kartę graficzną i chłodzenie na procku. Ja swojego w ogóle nawet nie słyszę.

 

XFX słyną raczej ze średniej kultury pracy.

Edytowane przez Jacgues
Link to post
Share on other sites

czym się różni zasilacz 460W pasywny w cenie 650zł od 750W półpasywnego z trybem pow 60% załącza się wentylator ( 450W ) ?

 

mój zestaw pobiera ok 350-400W również wystarczył by mi zasilacz 550W ale wolę mieć na przyszłość zapas bo jak nowa generacja kart będzie brała +100W lub więcej ? zmieniam karty co 2 lata zasilacze raczej rzadziej ( +-5lat ). Pamiętam jak miałem Chiefteca 450W do niego 8800GT wystarczało, jak kupiłem później GTX 460 (OC ) to miewałem sporadyczne resety.

 

Oczywiście autor zrobi jak uważa to jego decyzja a każdy z nas ma prawo wypowiadać się jak u niego to wygląda.

Edytowane przez davidoff
Link to post
Share on other sites
Przy GTX970 nie realne chyba że ciekłym azotem będziesz chłodził kartę i to nie wiem czy tyle pożre.

 

gdzie ja napisałem GTX970 ? 50A to tylko przykład do wyjaśnienia nt 1 mocnej lini 12V

 

 

 

Chyba z gniazdka.

nie śmiał bym zaprzeczyć

Edytowane przez davidoff
Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...

Do i5 4690k/gtx970 moim zdaniem dobry zasilacz z certyfikatem 80+gold wystarczy w zupełności.

 

be quiet! Straight Power 10 500w

 

Po co kupować zasilacz o większej mocy przyszłościowo,jak nie mamy 100% pewności,że będziemu kupować mocniejszą i bardziej prądożerną graficzną kartę.

Link to post
Share on other sites

 

 

Po co kupować zasilacz o większej mocy przyszłościowo,jak nie mamy 100% pewności,że będziemu kupować mocniejszą i bardziej prądożerną graficzną kartę.
 

Jeśli ktoś kupuje zasilacz ze względu na cisze to kupi wersję większą , bo przeważnie maja lepsza mapę wentylatora, dla obciążenia ich platform ( np wentylator w moim SF platinum 750W w ogóle się nie załącza ( wentylatora ) w grach, a za pasywny zasilacz 500W musiałbym zapłacić podobną kasę). 

Oczywiście wady to cena i niższa sprawność przy małych obciążeniach 
Ale mamy za to cichszy zasilacz pod obciążeniem. 

No ja planuję multi GPU, ale tak bym kupił 750W ze względu na ciszę. 

niezły odkop  

Link to post
Share on other sites

Podzielam zdanie kolegi KOKOSNH, a nawet uważam ze 750 gold bedzie wystarczający nawet na przyszlosc. No i sam polecam Super Flowery bo faktycznie sa bardzo ciche(u mnie niesłyszalny,ponieważ wentylator ani razu sie nie załączył,a mam 550 gold od wlasnie SF przy i5 4460 i gtx 680 Asus Top),wszystkie kable sa modularne i dodatkowo wtyczki sa podświetlane... :)

Polecam sam,tak jak wlasnie KOKOSNH mnie rownież wczesniej polecił zasilacze tej firmy...który dzieki niemu nabyłem.

Link to post
Share on other sites

Mam podobny zestaw (i5 4460 +GTX 970 na pokładzie)-zasilacz to Corsair TX650--cichy,częściowo modularny i przyszłościowy jeśli miałbym ułańską fantazję i chciałbym coś sobie dołożyć.Co do odgłosów-na ulicy cichosza,w komputerze cichosza jak to śpiewał Turnau ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...