Skocz do zawartości

Recommended Posts

  1. Budżet: nieograniczony

Procesor: 4790K

Karta Graficzna: GTX970

Czy podkręcasz (CPU i GPU): tak

Czy planujesz multi-GPU (SLI bądź CrossFire): nie

Specjalne wymagania (okablowanie modularne, cisza, specyficzny rozmiar itp): cisza

Własna propozycja: Leadex Platinium 550W, Fractal Design Newton R3 600W

W komputerze znajdują się 3 HDD + SSD, więc parę W więcej to bierze.

Szukam zasilacza, który stabilnie i cicho zasili komputer. Budżet - z jednej strony nie ograniczony jakąś konkretną kwotą, z drugiej wiadomo jak jest - jak nie hałasuje i nie powoduje problemów, to po co przepłacać. Obecnie mam SPS Desus M1 650W i wkurza mnie wentylator w tym ustrojstwie.

 

Link to post
Share on other sites

Leadex Platinium 550W lub pójść na całość i kupić wersję 750W ( wtedy wentylator nigdy się nie załączy przy twoim PC ), choć przy obciążeniu, wentylatory karty zagłuszą pracę wentylatora Leadex Platinium w wersji 550W ( bo nie przekracza on 1000rpm więc cichutko, jak przystawisz ucho to go usłyszysz, ale karta powinna go skutecznie zagłuszać, pod obciążeniem )  

Za niedługo dojdziesz do poziomu, w którym w "idle", będziesz mógł rozróżnić dźwięk kręcącego się talerza w wolnoobrotowym dysku zewnętrznym ( jak ja obecnie ) i za bardzo ciszej zejść można tylko z SSD :/ 

Edytowane przez kokosnh
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Karta graficzna nie jest problemem - jak jej potrzebuję, to mam słuchawki na głowie, z cuda korzystam jak na razie dość rzadko. Procesor jestem w stanie dociążyć czasami na kilka minut, więc szum się pojawia. Ale większość czasu pracy, to mało obciążające dla CPU zadania, GPU ma pół - pasywne  chłodzenie, do tego wentylatory Fractal w obudowie + BQ na coolerze - w praktyce nawet nie wiem czy wydają jakiś dźwięk, bo dziadowskie PSU zagłusza wszystko.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o pracę w idle i średnie obciążenie, to Leadex Platinium 550W w zupełności wystarczy ( wentylator załącza się dopiero od ponad 275W obciążenia, więc raczej nie będziesz miał możliwości go usłyszeć, od 330W do 500W pracuje z prędkością 650rpm, dopiero przy maksimum dobija do 1000rpm które też jest dość ciche). 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...