Skocz do zawartości

Im mniej modułów w pamięci ram to tym lepiej? (single rank, dual rank)


Recommended Posts

podaj : 
Co chcesz zrobić, dołożyć RAM-u, zamienić RAM, kupić RAM ( bo nie masz )
Budżet
model płyty głównej
dokładny model obecnej pamięci ( może być zrzut z CPU-z, jeśli masz już w kompie zainstalowaną jakąś  )

ewentualnie powód zakupu i resztę specyfikacji  

 

Dla wyjaśnienia dla tych którzy nie wiedza to mamy np: kość 4gb pisze dual rank to znaczy 2x2gb.
... 

 

 

Chcę kupić pamięć ram od goodrama
 
Jakiś specjalny powód ? 
Link to post
Share on other sites

Tak jak powiedziałem, wydajnościowo nic nie zyskasz, jedynie 2GB więcej pamięci ( a to ok 90 zł, trochę droga zabawa ) 
według mnie ta http://www.morele.net/pamiec-crucial-ballistix-sport-4gb-1600mt-s-ddr3-cl9-bls4g3d169ds1j-746168/ będzie dobra 
oczywiście będzie pracować wolniej, ze względu na gorszą 2-gą kość ( ale i tak najbardziej opłacalna ) 

Link to post
Share on other sites

Ok dzieki za pomoc czyli podsumowywujac najlepiej bedzie jak jak bedde mial 1 modol?


http://www.asus.com/Motherboards/M4N68TM_V2/znalazlem na stronie producenta dual channel o to chodzi chyba.


Ok dzieki za pomoc czyli podsumowywujac najlepiej bedzie jak jak bedde mial 1 modol?


http://www.asus.com/Motherboards/M4N68TM_V2/znalazlem na stronie producenta dual channel o to chodzi chyba.

jednak popatrzylem na pamieci jakie mam i wyszukalem i pokazlo ze one nie maja ani dual ani quad wiec moja plyta glowna obsluguje tylko single chyba

edit : http://mixcomp.pl/pamieci-dimm-ddr-iii-/5447-ddr3-4gb-pc3-12800-1600mhz-cl11-goodram-512x8.html

Edytowane przez stafor006
Link to post
Share on other sites

Zmieniając 2GB na 4GB które będzie działało z innym 4GB zyskasz mniej-więcej 5% na dual channel.
Jeśli moduły będą miały podobne parametry, możesz pokusić się o lekkie OC tzn. zmniejszenie CL z 11 na 9 przy 1600MHz.
To czy będzie dual channel zależy raczej od procesora(dokładniej kontrolera pamięci) oraz płyty głównej, ponieważ to one narzucają odpowiednią szynę która pozwoli na taką współpracę, chyba że kości będą się kłócił między sobą i nie będą się zgadzać.

PS. To co tam masz napisane "Dual channel/Quad : Nie" oznacza że kość sama z siebie nie będzie pracować w tych trybach gdyż jest to pojedynczy moduł.

Link to post
Share on other sites

Zmieniając 2GB na 4GB które będzie działało z innym 4GB zyskasz mniej-więcej 5% na dual channel.

Jeśli moduły będą miały podobne parametry, możesz pokusić się o lekkie OC tzn. zmniejszenie CL z 11 na 9 przy 1600MHz.

To czy będzie dual channel zależy raczej od procesora(dokładniej kontrolera pamięci) oraz płyty głównej, ponieważ to one narzucają odpowiednią szynę która pozwoli na taką współpracę, chyba że kości będą się kłócił między sobą i nie będą się zgadzać.

 

PS. To co tam masz napisane "Dual channel/Quad : Nie" oznacza że kość sama z siebie nie będzie pracować w tych trybach gdyż jest to pojedynczy moduł.Dzieki.

Owszem ze bedzie pracowac lecz bios moze nie bedzie wykrywal. Poza tym chyba plyta ma kompatybilnosc z danymi modulami i to raczej od plyty zalezy z ktorymi bedzie dzialac lepiej nie wiem czy dobrze pisze wiec jesli cos to popraw mnie.

Edytowane przez stafor006
Link to post
Share on other sites

@up jeśłich chodzi o to "PS. To co tam masz napisane "Dual channel/Quad : Nie" oznacza że kość sama z siebie nie będzie pracować w tych trybach gdyż jest to pojedynczy moduł.Dzieki." to kolega starał sie wyjaśnić, że te oznaczenia dotyczą produktów sprzedawanych razem ( 2 kostki do dual, trzy do triple, cztery do quad. 
​kupując pojedynczą kostkę zawsze będziesz mieć single, ale możesz spróbować ją połączyć z innymi w kombinacje dual/triple/quad itp. ( niestety nie zawsze się to udaje, w większości przypadkach wszystko gra, ale w tam procencie są problemy ) 

Link to post
Share on other sites

@up jeśłich chodzi o to "PS. To co tam masz napisane "Dual channel/Quad : Nie" oznacza że kość sama z siebie nie będzie pracować w tych trybach gdyż jest to pojedynczy moduł.Dzieki." to kolega starał sie wyjaśnić, że te oznaczenia dotyczą produktów sprzedawanych razem ( 2 kostki do dual, trzy do triple, cztery do quad. 

​kupując pojedynczą kostkę zawsze będziesz mieć single, ale możesz spróbować ją połączyć z innymi w kombinacje dual/triple/quad itp. ( niestety nie zawsze się to udaje, w większości przypadkach wszystko gra, ale w tam procencie są problemy ) 

W sumie to chyba zrobie duala gdyz dowiedzilem sie ze single 8gb moja plyta nie obsluguje

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W sensie nie wiem do konca czy obslugiwany ale jeden uzytkownik pisal ze bios u niego nie widzial 8gb ram na tej plycie co ja mam


Dobra kupuje z ballistixa co podeslales bo najbardziej sie oplaca i ogolnie robie sobie duala 2x4 gb temat do zamkniecia, wszystkin dzieki za pomoc.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...