Skocz do zawartości

Zakupiona kostka RAM nie działa.


Recommended Posts

Witam, zakupiłem używaną kostkę RAM marki Kingston, 8GB DDR3 o taktowaniu 1333 MHz. Po zamontowaniu okazuje się że nie działa, komputer włącza się ale po 2 sekundach od razu sam się resetuje. W czym leży problem? Kostka zepsuta czy to coś u mnie?

 

Moja płyta główna to GIGABYTE H61M-S2PV

Dodam że moje stare kości RAMu to też Kingston, i działają bez problemu. 

 
Link to post
Share on other sites

Nie ma tej kości na liście pamięci dedykowanych,ale to jeszcze o niczym nie świadczy. Czy aktualizowałeś bios i inne sterowniki do płyty? Jaki masz system?

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-h61m-s2pvrev_20/download/

Tutaj są najnowsze ale sprawdź czy masz płytę rev.1 czy 2.Ja podałem link do rev.2

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-h61m-s2pvrev_10- jak widać na obrazku są cztery wersje tej płyty. Musisz dojść ,którą masz ty,bo i sterowniki mogą się różnić,bios także (mają inne numery).

Jeżeli spojrzysz na nią tak,żeby sloty pamięci były pod gniazdem procesora,to w górnym ,lewym rogu jest napisane jaka to rev......

Patrz uważnie bo może być czymś przesłonięte.

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

Sprawdziłem - wersja to 2.2.

 

To oznacza że mam pobrać wersje FCe stąd? http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-h61m-s2pvrev_22/download/

 

Moja aktualna wersja to FB.


Pobrałem to i jest zupełnie to samo, wygląda to tak:

http://screenshu.com/static/uploads/temporary/in/hz/2r/rfew1j.jpg


Ok, poradziłem sobie. Teraz wersja mojego BIOSu to FCe, zaraz zamontuje jeszcze raz RAM i dam znać.


Cóż, mogłem się spodziewać - nie działa. Dokładnie to samo czyli reset po 5 sekundach.

 

Była jednak ciekawa sytuacja, mianowicie jak wyjąłem tę nową kostkę i włożyłem dwie stare to sytuacja ta powtórzyła się dwukrotnie na starych, też komp się resetował ale za 3 razem się włączył.

Link to post
Share on other sites

zdarzają się uwalone kostki, nieważne, czy kupujesz nową, czy używaną, sam już taka raz kupiłem. 
Tylko jeśli była używana, to sprzedawca jest... bo pewnie wiedział co sprzedaje ( choć jest możliwość uszkodzenia w transporcie, jak nie było dostatecznie dobrze zapakowane ) 

Link to post
Share on other sites

Sprzedawca to albo jakiś Syryjczyk albo zwykły kretyn - dzwoniłem do niego czy jakbym mu odesłał RAM to czy on wtedy odesłał mi pieniądze to zaczął marudzić że się patrzy co się kupuje i w końcu go namówiłem żebyśmy tak zrobili, ale coś czuje że odeślę mu RAM a pieniędzy nie zobaczę. ;)

 

Zapakowane było bardzo dobrze, nie wierzę że przy transporcie się uszkodziła.

Link to post
Share on other sites

ciężko mi powiedzieć co w tej sytuacji, wiem jak się postępuje w przypadku zakupu od sklepów, ale nie mam pojęcia jak jest z sprzedażą od osób prywatnych ( bo nie sprzedawał jako firma ? ) 
Kupiłeś za pośrednictwem jakiegoś portalu, jaki dokument otrzymałeś potwierdzający zakup ? 

Link to post
Share on other sites

Kupowałem na OLX, dostałem paragon ale też nie wiem dokładnie po co mi on, jest na nim data wystawienia i data sprzedaży (ten sam dzień), jakaś pieczątka i informacja: towar używany, rok gwarancji.


Chyba mam rozwiązanie. Okazało się że kostka to model KTH-PL313/8G i jest to model serwerowy, o czym sprzedawca nie napisał na aukcji a na zdjęciach nie było dokładnie tego widać. Nie jestem pewny czy to na pewno od tego ale chyba tak. 
Link to post
Share on other sites
Jaki masz procesor w tej płycie głównej? Bo sam nie wiem co kupić, a tą płytę prawodopodobnie kupię.

 

Nie zawracaj głowy

Kup sobie jakikolwiek zablokowany bądź xeon-a na lga 1155 ( do gier przynajmniej i5, bądź odpowiednik na xeon )

 

PMGPlay

 

Jak masz paragon normalny i wszystkim na nim jest, adres, nazwa, NIP, podatek vat ( to może sugerować, że jest to sprzedane na firmę ), jak tak jest to możesz odesłać im towar w ciągu 14 dni od zakupu ( jeśli był otrzymany drogą wysyłkową ) i muszą ci kasę zwrócić, wszystko oczywiście na piśmie z załącznikiem z skserowanym paragonem ( ty masz oczywiście kopię )

, na internecie powinieneś znaleźć wzór takiego pisma.      Edytowane przez kokosnh
Link to post
Share on other sites

no ten procesor nie wspiera pamięci dedykowanych z ECC, ale i tak odesłać im możesz ( i sprzedawca w takiej sytuacji miał racje,  że widziałeś kupujesz i jest to twoja wina, 8GB 90 zł... taa ), na szczęście w ciągu 14 dni można odesłać bez podania przyczyny ( twoja głupota jest chroniona ) 

Edytowane przez kokosnh
Link to post
Share on other sites

no to jednak rzeczywiście wina sprzedawcy ( nie dając wystarczającej specyfikacji, wprowadzając umyślnie w błąd ), a kostka rynkowo kosztuje 90 zł  ( więc zwracam, honor, tak jak wcześniej myślałem, sprzedawca leci w ... ) 

To już prawie podchodzi pod oszustwo. Ciekawe czy policja się tym zainteresuje, administracja OLX na pewno powinna. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...