Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam mam obecnie i5 2500k OC  4.8 

i niby wszystko jest ok ale gruchnięcia bywają, patrząc ostatnio na produkcje takie jak fallout 4 

co do i5 2500k dostałem mocną sztukę bo poleci stabilnie na 5.0  lecz płyta z tymi zegarami średnio sobie daje radę, 

 

moje pytanie jest następujące czy warto,odczuje wzrost wydajności miałbym zamiar podkręcić i na jaki koszt muszę być przygotowany 

albo morze inne z tej serii 2600k czy 2700k  różnica będzie znacząca ?

Edytowane przez Adek221
Link to post
Share on other sites

Zmiana na i7 2600/2700/3770k nie ma sensu bo wzrost wydajności będzie symboliczny ze względu na to, że po między SandyBridge i IvyBridge jest mała różnica wydajnościowa i na rynku jest bardzo mało gier korzystających z więcej niż 4 wątków.

i5 2500k@4.8Ghz to w dalszym ciągu bardzo mocny procesor ale jeżeli koniecznie chcesz zmieniać procesor to w obecnej sytuacji najlepiej pójść w Broadwella czyli i5 5675C. Koszt platformy wyjdzie Cię taniej bo masz już pamięci DDR3 a płyty na Z97 są tańsze i lepiej wyposażone względem płyt na Z170 dla Skylake.

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Widziałem kilka testów i gry niestety zaczynają wykorzystywać wielowątkowość I7 

i jednak w samym fallout 4  na i5 było 45 fps z skokami 60  a na i7 nie spadało z 60 

ja staram się ustawiać opcje graficzne aby mieć 60 fps i 

dopłacić do i7 musiałbym 250 zł bo miałbym chętnego na mojego i5 za 500zł 

Link to post
Share on other sites

Zmiana na i7 2600/2700/3770k nie ma sensu bo wzrost wydajności będzie symboliczny ze względu na to, że po między SandyBridge i IvyBridge jest mała różnica wydajnościowa i na rynku jest bardzo mało gier korzystających z więcej niż 4 wątków.

i5 2500k@4.8Ghz to w dalszym ciągu bardzo mocny procesor ale jeżeli koniecznie chcesz zmieniać procesor to w obecnej sytuacji najlepiej pójść w Broadwella czyli i5 5675C. Koszt platformy wyjdzie Cię taniej bo masz już pamięci DDR3 a płyty na Z97 są tańsze i lepiej wyposażone względem płyt na Z170 dla Skylake.

sens jest bo jest róznica wydajności niewielka ale jest miedrzy tym i5 a i7 np 2700k ale powiem tak warto mieć i7 3770k ale musisz sie zastanowić czy bendziesz korzystał z tych dodatkowych wątków i tu jest jeden problem mozesz trafic na padake proca co nie zrobi wiecej jak .4.4 ghz  ja osobiście nie kupowałbym na twoim miejscu proca bo 2500k jest nadal mocny jak kolega mówi dodatkowo masz fajną sztukę co robi 5.0 ghz najwyzej do fallouta dowalisz 5.0 ghz  mój dawny procek i piątka 2500k chodził na 4.5 ghz i tez starczy do wszystkiego zreszta dalej chodzi u znajomego na takich zegarach :] sam nadal uzywam i7 3770k podkrecony 5.0ghz na niskim napieciu 1.16volt  bo 4.5 ghz robi na 1.12 v z chłodzeniem  Thermaltake Pacific RL240 mimo ze mam juz skylak-6700k ) takie moje zdanie trzymaj tego i piątke bo dobra sztuka jak juz musisz iść to w  Broadwella dobra płyta z97 i i7 5775c

który bardzo niewiele odbiega od skylaka .

 rausi haswella sie nie opłaca brać już lepiej brodwela bo pamiec l4 który daje kopa w grach jest dziwna tendencja teraz wszyscy wyprzedają i7 4790 k i platforme z97 bo chcą skylaka a jak dojdzie kolejna platforma 15xx pewnie to znowu sprzedać odswiezonego skylaka i szybko kolejna platforma bo najnowsza:D ale fakt na allegro drogo lata lga 1555 ja z procków i mobo nigdy bym nie kupił na allegro lepiej miec od nowosci jak nie chce zmieniać  płyty to pozostaje mu 2700k,2600k czy 3770k nic innego nie włoży do niej

Edytowane przez kosiarz66
Link to post
Share on other sites

Nie ma sensu, wierz mi. i7-3770 i wszystko co na LGA 1155 jest teraz nieproporcjonalnie drogie (zobacz opłacalność w stosunku do wydajności http://www.strefa-zakupowa.pl/rankingi/sprzet-komputerowy/procesor/ ). Chyba że jakąś używkę znajdziesz na Allegro, ale nie polecam bo i7 z K kupuje się zwykle aby kręcić, więc jest duża szansa, że trafisz na procesor po przejściach. Lepiej szukać wśród Haswell. Jeżeli nawet doliczyć płytę, to i tak cena będzie porównywalna do samego procesora z niższej generacji.

Edytowane przez Rausi
Link to post
Share on other sites

dlatego patrząć na ogóny rozrachunek zostaw sobie ten sprzęt i podkrec ewentualknie do 5.0 ghz i bendzie ok

lub ewentualnie jak ten i7 z k który chcesz dopłacić  jest sprawdzony i dobrze sie podkreca na niskim napieciu to możesz wziać bo 250 zł to jeszcze nie tak zle ale to jest tylko jak naprawde chcesz mieć i7 i wolisz zmienić mimo ze zdania są podzielone i  lepiej odpuść szkoda kasy według mnie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mam wrażenie czasami że ludzi gniecie na intranecie totalnie sprzedają używki Haswell i7 4770k za 1200 zł  to co że nową sztukę mogę mieć za 200zł drożej podobnie z 4790k 

pomyślałem że zrobię to tak, poszukam jakiejś sztuki I7 3770K  do 800-850 zł  zostawię na razie i5 2500k jak będzie tabaka to oddam po ustalonej gwarancji rozruchowej czy jak tam będzie to wyglądało, gdy procesor wykręci się na mielnianinie 4.5 zostawię go i spokojnie sprzedam i5 2500k 

Edytowane przez Adek221
Link to post
Share on other sites

sens jest bo jest róznica wydajności niewielka ale jest miedrzy tym i5 a i7 np 2700k

Różnica w grach po miedzy i5 2500k a i7 2700k przy takim samym zegarze jest symboliczna a gry, które wykorzystują poprawnie HT i robią z tego użytek policzysz na palcach jednej dłoni.

W większości przypadków HT powoduje problem szczególnie wtedy gdy aplikacja nie obsługuje poprawnie smt i zamiast rozkładać obciążenie na prawdziwe wątki to gniecie HT przez co pojawiają się problemy z płynnością obrazu - występują skoki frametime.

Wyłączasz HT i problemy znikają.

Zmiana i5 2500k na i7 3770k również nie da dużego wzrostu bo po między Sandy i Ivy przy takim samym zegarze jest ~6% różnicy.

pomyślałem że zrobię to tak, poszukam jakiejś sztuki I7 3770K  do 800-850 zł 

Zapomnij, że i7 3770k kupisz w takiej cenie.

Zakup używanego i7 3770k to wydatek 950-1000zł.

3 miesiące temu wystawiłem i7 3770k bez gw ale po zmianie pasty pod IHS za 1000zł to w przeciągu 10min miałem ponad 20 wiadomości na poczcie. Zanim zdążyłem odpisać to procesor był już sprzedany ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Różnica w grach po miedzy i5 2500k a i7 2700k przy takim samym zegarze jest symboliczna a gry, które wykorzystują poprawnie HT i robią z tego użytek policzysz na palcach jednej dłoni.

W większości przypadków HT powoduje problem szczególnie wtedy gdy aplikacja nie obsługuje poprawnie smt i zamiast rozkładać obciążenie na prawdziwe wątki to gniecie HT przez co pojawiają się problemy z płynnością obrazu - występują skoki frametime.

Wyłączasz HT i problemy znikają.

Zmiana i5 2500k na i7 3770k również nie da dużego wzrostu bo po między Sandy i Ivy przy takim samym zegarze jest ~6% różnicy.

Zapomnij, że i7 3770k kupisz w takiej cenie.

Zakup używanego i7 3770k to wydatek 950-1000zł.

3 miesiące temu wystawiłem i7 3770k bez gw ale po zmianie pasty pod IHS za 1000zł to w przeciągu 10min miałem ponad 20 wiadomości na poczcie. Zanim zdążyłem odpisać to procesor był już sprzedany ;)

bo ib to ewolucja sandy wiec wiadomo było ze nie bendzie znacznego wzrostu wydajności a i7 2700k to wiadomo ze symboliczna z i5 bo i7 to taki i5 z ht a autor moze znajdzie kogoś kto mu sprzeda za 850 ludzi pozbywajcych sie sprzetu na szybko nie brakuje autor nie chce zmieniać płyty wiec sam zaproponował kupno 3770k ja pisałem jak uwazam a po za tym tez siedze na skylake jak ty i Adek221 sam zrobi co uważa za słuszne.

jeszcze jedna myśl może zamiast kupna proca może warto by zmienić graf w kompie na np gtx 970 czy 390 r9 od saphire autor nie podał specyfikacji kompa wiec myślę że karta u niego go spowalnia i ma chrupniecia czasami wymiana karty na jedną z tym na pewno polepszy komfort w grach .

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Rozmyśliłem trochę temat i nie będę inwestował w starą technologie po świętach zainwestuje w skylake I7 

gdybyście jeszcze mi polecili najlepszą płytę aby było najmniej 4.5  ale bez jakiś kosmicznych cen, pamięci DDR4 już nie są takie drogie jak na początku :) więc z tym nie będzie problem. 

Link to post
Share on other sites

asrock extreme 4 np dobra płyta .gigabyte Ga d3h.lub gaming g3 tez od gigusia będąc tobą ja bym poczekał na odświeżone skylake czyli kaby lake albo w 2017 cannonlake 10 nm jak ci się nie pali.

 

Zgłaszaj post następnym razem. Będzie szybciej. I zapoznaj się z regulaminem odnośnie rozmiaru sygnatury. Biafra

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...