Skocz do zawartości

Recommended Posts

PCIe Gen2 x 2, czyli jeśli chłodzenie karty graficznej ci nie przysłania drugiego gniazda PCI-e x16  to nie będzie problemów  

Jednak opłacalność tego dysku to już inna sprawa, ja bym prędzej kupił samsunga 950 pro + adapter na PCI-e 
Wyszło by taniej za lepszą wydajność. 

Ale podstawowe pytanie, czy w ogóle potrzebny ci taki dysk ?  


aha widzę dlaczego chciałbyś to kupić ( wyprzedaż ), tylko że samsung 950 pro 512 GB jest w tej samej cenie ( trzeba tylko dopłacić za adapter ) a wydajnością przebija go kilka razy 


pamiętaj ja mówię o 950, nie 850 


choć tu mój brak wiedzy, jak jest z obsługą NVMe na złączach PCI-e ( jest to natywne we wszystkich PCI-e bezpośrednio podłączonych pod kontroler w CPU ? )

Link to post
Share on other sites

PCIe Gen2 x 2, czyli jeśli chłodzenie karty graficznej ci nie przysłania drugiego gniazda PCI-e x16  to nie będzie problemów  

 

Jednak opłacalność tego dysku to już inna sprawa, ja bym prędzej kupił samsunga 950 pro + adapter na PCI-e 

Wyszło by taniej za lepszą wydajność. 

 

Ale podstawowe pytanie, czy w ogóle potrzebny ci taki dysk ?  

aha widzę dlaczego chciałbyś to kupić ( wyprzedaż ), tylko że samsung 950 pro 512 GB jest w tej samej cenie ( trzeba tylko dopłacić za adapter ) a wydajnością przebija go kilka razy 

pamiętaj ja mówię o 950, nie 850 

choć tu mój brak wiedzy, jak jest z obsługą NVMe na złączach PCI-e ( jest to natywne we wszystkich PCI-e bezpośrednio podłączonych pod kontroler w CPU ? )

Tak ale 950 widzialem tylko do laptopow i druga sprawa nie widzialem tez testow. A 850 PRO 1 TB moge kupic za 1000 zl nowke, mysle ze to dobra cena?

Link to post
Share on other sites

no musiałbyś kupić adapter M.2 32GB/s na PCI-e 3.0 x4 ( to jest przynajmniej stówka w plecy, np taki tylko nie wiem czemu lista kompatybilnych chipsetów jest tak mała "Z170/H170/X99/Z97/H97/B85" , sam myślałem nad zakupem czegoś takiego do mojego z68 więc sam chciałbym wiedzieć 

Plus na niektórych  płytach na wcześniejszych chipsetach intela zdarzają się problemy z bootowaniem systemu z takiego dysku ( z samym użytkowaniem nie było ) 
Pro 950 512 GB można kupić za 1400zł więc patrząc po deklarowanych osiągach nie jest źle. 
co ciekawe testujący też używali tego adaptera co znalazłem ( choć wersję pełną ) 
testy dostępne,
 

 

A 850 PRO 1 TB moge kupic za 1000 zl nowke, mysle ze to dobra cena?

że co ? gdzie ? 

Edytowane przez kokosnh
Link to post
Share on other sites

Domyślam się, że chodzi o to -> http://allegro.pl/samsung-ssd-850-evo-1tb-nowy-i5800764283.htmlbo najtańszy Pro na allegro to koszt ok. 1800 PLN

 

Odnośnie linku podanego przeze mnie. Mógłby mi ktoś to wyjaśnić? Sam jestem na etapie zakupu dysku SSD 512GB i jest to koszt 800 PLN za dobrą sztukę, a tutaj w linku wyżej za 200 PLN więcej jest 1TB. Domyślam się, że te dyski są z czarnego źródła. Dobrze mówię? :P

Link to post
Share on other sites

EVO jest na TLC ot magia, nówkę w sklepie kupisz za 1400 zł ( ale nikt na forum nie poleci ci kupowania dysku na TLC ) 

Co do aukcji, skoro nie wystawia faktury vat, to pewnie kupił na firmę i sprzedaje ( akurat cena się zgadza, dobrze mówię ? ) 

Link to post
Share on other sites

Domyślam się, że chodzi o to -> http://allegro.pl/samsung-ssd-850-evo-1tb-nowy-i5800764283.htmlbo najtańszy Pro na allegro to koszt ok. 1800 PLN

 

Odnośnie linku podanego przeze mnie. Mógłby mi ktoś to wyjaśnić? Sam jestem na etapie zakupu dysku SSD 512GB i jest to koszt 800 PLN za dobrą sztukę, a tutaj w linku wyżej za 200 PLN więcej jest 1TB. Domyślam się, że te dyski są z czarnego źródła. Dobrze mówię? :P

To jest EVO ja mam okazje kupic 1 TB PRO dlatego pytam co lepiej wybrac? Ale jutro wezme raczej Samsunga wiecej miejsca i bardziej ekonomiczny na przyszlosc, dobrze mysle?

Link to post
Share on other sites

Jak rzeczywiście masz samsunga pro 850 1TB za tysiąc zł to bierz śmiało, ten plextor nie kompletnie nieopłacalny 

Tylko musisz być pewien że to 850 pro ( a nie jakiś 851 itp ) i że dostaniesz pudełko ( bo gwarancja samsunga musisz mieć dysk bez śladów mechanicznych i pudełko ) 

Link to post
Share on other sites

Jak rzeczywiście masz samsunga pro 850 1TB za tysiąc zł to bierz śmiało, ten plextor nie kompletnie nieopłacalny 

 

Tylko musisz być pewien że to 850 pro ( a nie jakiś 851 itp ) i że dostaniesz pudełko ( bo gwarancja samsunga musisz mieć dysk bez śladów mechanicznych i pudełko ) 

Procesor jest nowy moj kolega go dostał na urodziny i woli sprzedać ;D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...