Skocz do zawartości

Windows 10 Oem czy Box


Recommended Posts

Jak to wygląda z wersjami systemu Win 10?

Czy jeśli kupię Win 10 Oem znaczy że nie moge zmieniać podzespołów? a jeśli mogę to jakie?

Czy wersję Box mogę instalować ile razy chcę i na ilu chcę komputerach?

Od chyba 2010roku (pi razy oko) licencjonowanie produktów MS ewoluowało i tak od końca pisząc licencje OEM "zyskały" a Box "straciły" na "wartości".

Lecz żeby nie mieszać... Licencja OEM teraz przypisana jest do użytkownika a nie do sprzetu. Możesz więc zmieniać dowolne podzespoły komputera nie tracąc licencji.

 

BOX, OEM jedna licencja, jednocześnie jeden komputer

Edytowane przez adasiex
Link to post
Share on other sites

coś chyba kręcisz Panie kolego, licencja 10 przywiązuje się do płyty głównej i nawet zmiana biosu płyty głównej potrafi narobić bałaganu. Oczywiście w przypadku wersji home głupotą jest kupić wersję oem kiedy wersja box kosztuje 50 zł więcej. Wersję box możesz przenieść na inny komputer pod warunkiem usunięcia z innego komputera. Moim zdaniem adasiek wprowadzasz człowieka w błąd. Z tego co się orientuję to jedynie win 8 w wersji oem można było przenieść na inny komputer, natomiast oemy win 7, win 8,1, win 10 wiążą się z płytą główną. Zresztą niech się wypowiedzą specjaliści od licencji - a jest tu ich kilku .............

Link to post
Share on other sites


Microsoft Polska




Dzielnica: 









Aleje Jerozolimskie 195a

02-222 WARSZAWA








Telefon: 


22-5941999

0801308801

 

Myślę,że tu znajdziesz odpowiedź najbliższą prawdy....

 

Wersja ESD (BOX) -przypisana do właściciela.Może być wielokrotnie aktywowana na dowolnym sprzęcie właściciela, ale nie częściej niż co 90dni. W przypadku np. wymiany płyty głównej,można częściej, ale aktywacja wymaga kontaktu telefonicznego,który podałem na wstępie.

Wersja OEM tak jak kiedyś przypisana do sprzętu,na którym zainstalowano...


Edytowane przez jarrino
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

coś chyba kręcisz Panie kolego,

kufel, faktycznie kręce, mea culpa

Nie jestem człowiekiem wiary i sprawdziłem bezpośrednio w Mikroszkopie a żródło informacji ze sklepu ubije

Musi być BOX bez dwóch zdań.

 

Dodam że ostatnio sam chce się przesiaść na 10 i mysłałem nad OEMem a tu widać że 5set za BOXa trzeba dać

Edytowane przez adasiex
Link to post
Share on other sites

kufel, faktycznie kręce, mea culpa

Nie jestem człowiekiem wiary i sprawdziłem bezpośrednio w Mikroszkopie a żródło informacji ze sklepu ubije

Musi być BOX bez dwóch zdań.

 

Dodam że ostatnio sam chce się przesiaść na 10 i mysłałem nad OEMem a tu widać że 5set za BOXa trzeba dać

Najlepiej kupić 8.1 BOX i póki można zaktualizować do 10. 

Chyba, że zakładany czas darmowego apdejtu wydłużą. 

Link to post
Share on other sites

Najlepiej kupić 8.1 BOX i póki można zaktualizować do 10. 

Chyba, że zakładany czas darmowego apdejtu wydłużą. 

Raczej nie wydłużą ;3 Also obecnie według mnie lepiej już brać tego 10 BOX i się nie kisić ma starym systemie ;3

Edytowane przez Tankersss
Link to post
Share on other sites

Raczej nie wydłużą ;3 Also obecnie według mnie lepiej już brać tego 10 BOX i się nie kisić ma starym systemie ;3

Dokładnie kupować odrazu 10tke i to tylko BOXa - zakupiona :)

 

Obecnie nie opłaca się kupować starszych wersji windowsa i upgradować do 10. Darmowy upgrade jest tylko do lipca 2016 a po tym czasie jak wymienisz bebechy to już nie zrobisz upgradu :P

Edytowane przez adasiex
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...