Skocz do zawartości

Jaki procesor Intel ?


Recommended Posts

Ale on nie kupuje, tylko zastanawia się nad zamianą!

Ahh, no tak :oops: Przepraszam nie zauważyłem tej wypowiedzi:

Ja mam Intel DP55WG + i7 860 a ten drugi Asrock extreme 1366 + i7 920

a wcześniej wyglądało to tak, jakby autor dopiero zamierzał kupić któryś z tych procesorów.
Link to post
Share on other sites

W takim razie bierz i7 920.

Co ty mu tutaj radzisz? przy standardowych zegarach w każdych testach i7 860 jest wydajniejszy od i7 920, dodatkowo na 860 jest wyższy mnożnik więc jest szansa na wyższe OC, dodatkowo po takiej zamianie będzie musiał zmienić pamięci na 3x1 GB albo 3x2 GB bo i7 z serii 9xx wymaga pamięci trójkanałowych!

 

Jak już radzisz to z głową... Kolego i7 860 jest na standardowym taktowaniu wydajniejszy, co do OC jest większa szansa na wyższą częstotliwość, dodatkowo jego TDP jest o wiele mniejsze 95W a 920 ma aż 130W!!

 

W ogóle o czym my tu rozmawiamy? Nie opłaca ci się zamieniać - to moje zdanie, ale rób jak uważasz...

Link to post
Share on other sites

Co ty mu tutaj radzisz? przy standardowych zegarach w każdych testach i7 860 jest wydajniejszy od i7 920, dodatkowo na 860 jest wyższy mnożnik więc jest szansa na wyższe OC, dodatkowo po takiej zamianie będzie musiał zmienić pamięci na 3x1 GB albo 3x2 GB bo i7 z serii 9xx wymaga pamięci trójkanałowych!

 

Jak już radzisz to z głową... Kolego i7 860 jest na standardowym taktowaniu wydajniejszy, co do OC jest większa szansa na wyższą częstotliwość, dodatkowo jego TDP jest o wiele mniejsze 95W a 920 ma aż 130W!!

 

W ogóle o czym my tu rozmawiamy? Nie opłaca ci się zamieniać - to moje zdanie, ale rób jak uważasz...

Czytaj uważnie. On już ma obie platformy. Płyta którą ma na 1156 jest kiepska (bardzo słabe możliwości OC). Na 1366 ma dobrą płytę, która będzie miała już sensowne OC.

Link to post
Share on other sites

dodatkowo na 860 jest wyższy mnożnik więc jest szansa na wyższe OC, dodatkowo po takiej zamianie będzie musiał zmienić pamięci na 3x1 GB albo 3x2 GB bo i7 z serii 9xx wymaga pamięci trójkanałowych!

A kto Ci takich głupot naopowiadał? Od kiedy to 920 wymaga pamięci, które muszą działać w trybie triple channel?

No i potencjał OC wyższy jest w 920.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...