Skocz do zawartości

ROG MATRIX-R9290X-4GD5 - Throttling


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez phx1990,

Recommended Posts

Cześć

 

Kupiłem dzisiaj używanego radka jak w tytule za 1k i mam z nim problem.

 

W grach czy furmarku jak jest obciążona w 100% to na automatycznych obrotach w ciągu 2-3 minut dobija mi do 94 stopni i zbija takty z 1000 do ~800. Poza tym wyje jak szalony nawet na 50% obrotach. Karta ma jeszcze 19 miesięcy gwarancji. Domyślam się że gość pozbył się karty ze względu na temp i hałas który generuje ta karta. Poza tym wydajność jest świetna. Z tego co widzę to na śrubce jest naklejka gwarancyjna więc chłodzenia nie zdemontuje. Jakieś sugestie :/ ?

 

pc:

i5 4690 3,5ghz - fera2

msi z97 g43

16gb ddr3 2400hz cl11

Thermaltake 630W berlin

case spc gladius m40 5x 120mm zephyr


http://s13.postimg.org/amhatvtxh/thrott.png

Link to post
Share on other sites

Powiem wam panowie, że wszystko mam pozaznaczane i tylko temp rdzenia widze :F

 

@neo88

Jeżeli gra jest wymagająca i karta nie potrafi dociągnąć 60 klatek tj. ma 100% usage wskakuje na wysokie obroty went. i temp 94 stopni, po czym zbija takty i temp w ten sposób.

Link to post
Share on other sites

Tu już nie ma się co więcej zastanawiać. Wymiana pasty termoprzewodzącej i poprawne dociśnięcie/założenie chłodzenia (duże prawdopodobieństwo, że się po prostu odkleiła stopa radiatora od rdzenia podczas transportu a stara pasta to plastelina), oddać na gwarancję lub sprzedającemu. Pytanie, czy te wentylatory wydają jakieś dziwne dźwięki ? Jeśli tak, to samemu nie ma co grzebać.

Link to post
Share on other sites

Sluchajcie wlasnie dostalem wiadomosc od sklepu w ktorym karta zostala kupiona:

 

Prosze skontaktowac sie z ASUSem, temperatura karty / glosnosc zalezy od obudowy oraz twojego sprzetu i nie jest to wada.

 

 

Co o tym myslicie??

 

p.s. gosc od ktorego kupilem karte zapadl sie pod ziemie


@barti

 

karta ma sticker gwarancyjny na srubce, a sklep twierdzi ze problemu nie widzi

Link to post
Share on other sites

Albo niezbyt jasno opisałeś problem sklepowi, albo chcą Cię zbyć (niestety standardowe podejście wielu sklepów, kupiłeś sp., nie działa twój problem, mimo iż masz gwarancję).

Temperatura tej karty nie powinna tak szybko i ekstremalnie wzrastać, szczególnie w grach (a pisałeś że jest to samo). By wykluczyć złą cyrkulację powietrza w obudowie wystarczy zdjąć bok i sprawdzić jak się wtedy karta zachowuje ale wydaje mi się, że przy twojej obudowie i wentylatorach które w niej masz nie powinno być tego problemu.

Możesz jeszcze spróbować docisnąć chłodzenie do karty, bez zdejmowania go. Wyciągnij kartę, jakoś dobrze chwyć za chłodzenie blisko rdzenia (tak by nic nie uszkodzić) i spróbuj docisnąć. 

 

Najlepiej nagraj taki filmik jak zamieściłeś wyżej i napisz do Asusa. Zobaczymy co odpiszą.

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

nie ma jak to spamować temat w ogóle nie interesując się o czym on jest.....

 

 

Co do temp tej karty. Mój gigabyte 290x po powrocie z gwarancji (QQ naprawili go świnie....) zaliczył spadek temp o 10 stopni. Popisz z serwisem asusa może coś się da zrobić w tej sprawie. 

Link to post
Share on other sites

Dobra. Opcja jest taka, ze te matrixy sie tak chyba grzeja ... 

 

Posadzilem na spod obudowy wiatraczek 120mm zeby wial na grafe.

 

FurMarka w trybie benchmark zaliczyl 80 stopni

 

Firestrike zaliczyl 85 stopni.

 

http://www.3dmark.com/3dm/9307457

 

Fallout 3 zmodowany dobil mi do 87 stopni

 

Na razie nie udalo mi sie przebic 90 stopni chociaz Furmark w stresie pewnie by dobil ;F

Mysle ze te karty tak juz maja ... a jak wygladaja temp na waszych 290x ??

 

+ do poczytania moj temat z forum ASUSa:

 

https://rog.asus.com/forum/showthread.php?78968-ROG-MATRIX-R9290X-4GD5-Throttling-Insane-temperature&p=551272#post551272


//edit

 

temp w idle 39-40 stopni

Link to post
Share on other sites

Swojego czasu w Metro Redux miałem koło 100c i tylko dalej zas zbijał nawet do 800mhz. Karta 290x 1160mhz, maksymalne ustawienia w Metro ok 24kkl/s, 6 wentylatorów w budzie nie chodziło, M40 był gorący jak piekarnik ;D na 390 największa temp to 94c przy 1150mhz bez synchronizacji wentyle w budzie wyłączone katem był W3. Lecz jak jadę na stocku w Metro z synchronizacją do 60klatek to mam ok 66c wentyle low w budzie. Hawaii potrafi być chłodny i ciepły :)

Link to post
Share on other sites

Ja wczoraj na prośbę kupującego mojej karty zrobiłem test furmarkiem 15min i na gpu dobiło do 89 na sekcji 90 stopni :)

 

Co uważam za bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę to że Asus DC II grzał się w W3 do 90 stopni :P

Edytowane przez neo88
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...