Skocz do zawartości

GTA4 - zacinki w czasie gry


Recommended Posts

Witam,

Wczoraj kupiłem i od razu zainstalowałem oryginalną grę GTA4. Instalacja przebiegła bez problemów. Niestety podczas gry - pierwsza misja, gra strasznie się zacina tzn. płynnie jest jakieś 10 sek potem zacinka na około 4 sek i tak w kółko. Normalnie nie da się grać. Nie było różnicy czy ustawiłem najwyższą czy niższą rozdzielczość.

Komputer jest nowy z oryginalnym Win 7 Professional.

Krótka specyfikacja sprzętu:

Płyta Gigabyte 770 UD3

Ram 2x2Mb Kingston 1333MHz

Procek AMD Phenom II 955 3,2 MHz 4 rdzenie

Grafika Gigabyte GTX 460 1 Mb

Zasilacz OCZ 550W

 

Czy na takim sprzęcie może tak się wieszać?

Nie wgrywałem narazie żadnych modów, spolszczeń ani patch-ów

 

Dzięki za wszelkie sugestie i podpowiedzi

Link to post
Share on other sites

Dlaczego zakładasz tutaj nowy temat, zamiast zapytać w stosownym temacie o serii GTA w poddziale Tematy Ogólne? Nie zdziw się jak temat zniknie, a posty zostaną przeniesione właśnie tam. Czytamy regulamin!

 

Jakie detale ustawiłeś? Jeśli masz cienie (shader) na very high zmniejsz do high/medium i zobacz co się stanie. Podobnie zrób z teksturami - medium. Rozdzielczością wiele nie zdziałasz - GTA działa dobrze w każdej, jeśli tylko dysponujemy odpowiednim sprzętem.

 

Nie wiesz skąd ściągnąć patch? Jeśli gra jest oryginalna to powinieneś zrobić po prostu update ze stronki rockstara, a jeśli jesteś na tyle mądry, aby ściągnąć grę i znaleźć cracka to z patchem rónież nie powinieneś mieć problemu.

Link to post
Share on other sites

Przepraszam następnym razem założę temat w odpowiednim miejscu.

 

Ok wieczorem pobawię się ustawieniami grafiki (textury miałem ustawione na high)

Myślałem że na miom sprzęcie GTA4 będzie chodziła na max ustawieniach :)

 

A ewentualnie instalacja tego patch-a coś zmieni?

 

PS gier nie ściągam lubię oryginały :)

Link to post
Share on other sites

Na twoim konfigu GTAIV powinna chodzić płynnie na średnio-wysokich ustawieniach (nie wiem w jakiej rozdzielczości grasz), ale koniecznie zainstaluj patche tak jak radzą powyżej. Nie wiem tylko czy wystarczy zainstalować najnowszą łatkę, czy trzeba wszystkie po kolei (czytałem różne opinie na ten temat).

No i nie zrażaj się początkowymi problemami z wydajnością, z łatkami gra będzie śmigać bardzo przyzwoicie i jest warta każdej spędzonej z nią godziny. Oferuje ogromny świat i mnóstwo zabawy w mistrzowskim wykonaniu. Trzeba tej grze dać trochę czasu, żeby się w niej zakochać i choć jest to "trudna miłość" to bez dwóch zdań warto.

Link to post
Share on other sites

Ściągnęłem najnowszego patcha ze strony Rockstar i podczas instalacji program usuwa mi Social Club - bez którego nie mogę uruchomić GTA4.

Próbowałem 2 razy instalować patch 1.0.7.0 i nic, za każdym razem musiałem od nowa instalować GTA4.

Nie mam pojęcia jak to zrobić, aby było OK :co:

Link to post
Share on other sites

nie no żarty sobie robisz???, poważnie mówisz???

Kurcze dlaczego mi tu nikt nie powiedział, że po instalacji patcha należy w inny sposób uruchamiać GTA4?

Właśnie to mnie zaniepokoiło, bo podczas instalacji patcha 1.0.7.0 pojawiło się pytanie czy usunąć wszystkie pliki dotyczące Social Club (raz dałem tak, a raz nie, ale efekt był ten sam gra nie uruchomiała się)

Link to post
Share on other sites

Rockstar zrezygnował z tego Social Cluba, całą usługę sieciową przerzucił na Windows Live Game (chyba tak to się nazywa). Całkowicie poważnie Ci piszę. Czy wszystko Ci działa? Jak z płynnością. Ten patch bardzo dużo poprawia w porównaniu do 1.0.4.0, nie patrz na bzdury co ludzie wcześniej pisali. 1.0.7.0 dodaje np: antialiasing, czyli wygładzanie krawędzi. Poprawia silnik gry i naprawia błędy w rozgrywce. Chyba też wprowadza jakieś zmiany w Multiplayer, ale tego nie jestem pewny. Jak dalej coś nie działa to zainstaluj na nowo grę, potem patcha 1.0.7.0 ( nie musisz instalować poprzednich, bo najnowsza wersja zawiera wszystkie pozostałe ). Jeśli dalej nie działa, zainstaluj wszystkie biblioteki typu nVidia PhysX itd. Znajdziesz je na płycie z grą. Koniecznie jeszcze zaaktualizuj DirectX.

Link to post
Share on other sites

Robiłeś to co pisałem wcześniej.

 

A co do postu wyżej, jak się ma grata, albo zmulony system to GTA ma prawo się przycinać.

Grata ? :) oj jeszcze byś się zdziwił :D a system ? co odświeżany system był bym bardziej gta było :P

Link to post
Share on other sites

U kumpla na AMD X6 6GB RAM i 5870 i Windows 7 x64 działa non stop bez przycinki na Full Detal przy FullHD. Na telewizorze '32. Może masz kompa zbyt wolnego do tej gry. Patch dużo poprawia w porównaniu do np: 1.0.4.0

Link to post
Share on other sites

Ta gra kompletnie inaczej reaguje na stosunkowo podobnych sprzętach.

Podstawa to oczywiście mieć oryginał,druga to dobranie patchy.

Zdarzało się iż nowsze patche niektórym kompletnie uniemożliwiały grę.

 

Jedyne do kogo można mieć pretensje to tylko i wyłącznie do producentów za lenistwo z optymalizacją.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...