Skocz do zawartości

Zasilacz 750W/850W


Recommended Posts

Witam,
 
Chcę kupić nowy zasilacz i interesuje mnie zakup tego zasilacza Corsair RM Series 750W Modular 80Plus GOLD, czy to jest dobry zasilacz? Znalazłem też taki zasilacz Corsair 750W Modular 80+ GOLD, czy to też jest dobry zasilacz? Z tych dwóch korsarzy, który zasilacz jest lepszy?
 
A co sądzicie o Corsair RM 850W, 80PLUS GOLD, dobry to jest zasilacz? Jaka jest różnica między nim a tymi 750W?
 
Budżet: 550 zł dla 750W / 650 zł dla 850W
Procesor: i7-4790K
Karta Graficzna: GTX 970
Czy podkręcasz (CPU i GPU): W przyszłości.
Czy planujesz multi-GPU (SLI bądź CrossFire): Możliwe, że w przyszłości.
Specjalne wymagania (okablowanie modularne, cisza, specyficzny rozmiar itp): okablowanie modularne, cisza, bez piszczących cewek.
Własna propozycja 750W: Corsair RM Series 750W Modular 80Plus GOLD, Corsair CS 750W Modular 80+ GOLD
Własna propozycja 850W: Corsair RM 850W, 80PLUS GOLD

Obecny mój zasilacz to Chieftec (CFT-600-14CS) 600W, ten zasilacz ma filtry: zabezpieczenie termiczne, przeciwzwarciowe, przeciwprzepięciowe i czy te nowe zasilacze posiadają też takie filtry?
Edytowane przez wsde
Link to post
Share on other sites

Że się tak zapytam - a czemuż to chcesz wymienić zasilacz który z dużym zapasem radzi sobie z Twoją konfiguracją na jeszcze mocniejszy ? SLI ? Lepiej sprzedać obecną 970 i te 500 zł dołożyć do 980tki...

 

Ponieważ jest to już kilku letni zasilacz i chcę kupić nowy, lepszy. Mógłbym też wybrać 650W Corsair RM Series 650W FULLY Modular 80+ GOLD, ale można trochę dopłacić i mieć 750W Corsair RM Series 750W Modular 80Plus GOLD, poza tym ponoć dobry zasilacz równa się tym, że cewki nie będą piszczały w karcie. Za 2 lata ma wyjść Nvidia Pascal, więc nie wiem czy jest sens kupować GTX 980.

Edytowane przez wsde
Link to post
Share on other sites

970tka ci piszczy ? O_o 

 

Czyli rozumiem że zupełnie profilaktycznie chcesz wymienić  sprawny zasilacz na nowy ? Kondensatory nie są spuchnięte, komp Ci się nie wyłącza przy większym poborze prądu ? Np. w grach pod obciążeniem ?

 

Jeśli nie to po co wyrzucać forsę w błoto ? Osobiście posiadam ponad 4-letniego już chiefteca 550 W - najprostszy z możliwych, nie modularny (które to też według mnie są sztuką dla sztuki bo co to za problem związać kabelki w obudowie...) - przy procku i5-2500k @ 4.5 Ghz do tego G1 Gaming 970-tka od Gigabyte'a i jakoś nie słyszę cewek... Według mnie ten Twój Chieftec spokojnie starczy na lata jeśli nie chcesz dodawać drugiej karty. 

Link to post
Share on other sites

970tka ci piszczy ? O_o 

 

Czyli rozumiem że zupełnie profilaktycznie chcesz wymienić  sprawny zasilacz na nowy ? Kondensatory nie są spuchnięte, komp Ci się nie wyłącza przy większym poborze prądu ? Np. w grach pod obciążeniem ?

 

Jeśli nie to po co wyrzucać forsę w błoto ? Osobiście posiadam ponad 4-letniego już chiefteca 550 W - najprostszy z możliwych, nie modularny (które to też według mnie są sztuką dla sztuki bo co to za problem związać kabelki w obudowie...) - przy procku i5-2500k @ 4.5 Ghz do tego G1 Gaming 970-tka od Gigabyte'a i jakoś nie słyszę cewek... Według mnie ten Twój Chieftec spokojnie starczy na lata jeśli nie chcesz dodawać drugiej karty. 

 

Tak. Myślę o zakupie nowego zasilacza z dwóch powodów, podobno przepływ prądu z gorszego zasilacza do karty graficznej powoduje piszczenie cewek, nie wiem czy to jest prawda, drugi powód jest taki, że obecny zasilacz trafi do drugiego komputera. Ten zasilacz też mam ponad 4 lata, zasilacz działa jak na razie w porządku. Więc trafił Ci się dobry egzemplarz karty graficznej, jeśli cewki nie piszczą.

 

Jednym ze sposobów rozwiązania problemu piszczących cewek (bez wymiany karty graficznej na nowy egzemplarz) jest podmiana zasilacza na inny - niektórzy użytkownicy informują o wyciszeniu sekcji zasilania GPU po zmianie PSU. 

 

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/karty_geforce_gtx_970_maja_problem_z_piszczacymi_cewkami

Edytowane przez wsde
Link to post
Share on other sites

podmiana zasilacza może pomóc w przypadku piszczących cewek, ale jest to czysta loteria. 

Możesz wymienić, a cewki nadal będą piszczeć( taka opcja istnieje ). 

 

Zdaję sobie z tego sprawę. Orientujesz się czy ten zasilacz jest dobry?

 

Corsair RM Series 750W Modular 80Plus GOLD

Edytowane przez wsde
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...