Skocz do zawartości

Asus X54H


Recommended Posts

Cześć,

jest raczej wątpliwe, że trafi się ktoś kto ma akurat tą serię i komu będzie się chciało strzelić ghosta i wystawić w sieć.

Ale jest inna opcja - te notki wychodziły fabrycznie z Win 7 Home, wiec na sprzęcie powinna być naklejka z serialem (lub też, jeśli system jest aktualnie zainstalowany na lapku - można wyciągnąć jego klucz programem Produkey. Wystarczy pożyczyć od kogoś oryginalną płytę z instalką systemu który fabrycznie był na laptopie (pewnie Win 7 Home Premium? 32bit? 64bit?), zainstalować system podając klucz w naklejki lub wyciągnięty z obecnie zainstalowanego systemu (fabrycznego, klucze w systemie z recovery i na naklejce będą się różnić) i aktywować Windows w systemie telefonicznym.

Po tym zostaje już tylko instalacja kompletu sterowników ze strony ASUSa i gotowe :)

wszystko działa i pozostaje na legalu, różnica jest tylko taka, że taki system nie będzie miał brandowania ASUSa.

 

Płytki oryginalne wszelakie mam, więc w razie czego proszę o info na PW (rzadko ostatnio bywam tutaj, ale może akurat...)

Link to post
Share on other sites

 

 

Jeśli nie masz numeru to aktywację załatwisz  telefonicznie z Microsoft....

yyyy... że jak?

bez naklejki z serialem - nie da rady, trzeba byłoby mieć oryginalne pudełko z OEM-a na którym jest numer COA, MS miał swego czasu procedurę odzyskania naklejki z kluczem ma podstawie tego kodu. tyle ze to nie OEM, tylko DOEM - tutaj co najwyżej można się zwrócić do producenta notebooka o przesłanie nośnika z systemem - odpłatnie.

bez klucza system nie pozwoli dojść do etapu aktywacji telefonicznej, żaden też konsultant "na żywo" nie pomoże.

pozdrowił

Link to post
Share on other sites

Tofix,masz rację.Po prostu mi się porąbało. U mnie faktycznie było tak,że miałem numer z naklejki na spodzie ale i tak musiałem aktywować potem telefonicznie. Assus nie przyśle płyty z Home Pl bo nie mają. Dzwoniłem do nich.Pobrałem z tej strony  http://www.writeurl.com/publish/9pqb1bhqzzll2fmw6m3g .

Przepraszam za błędną podpowiedź...:(

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...